Изчезнало дете

  • 33 043
  • 361
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 032
Момичета, вие поне живеете в страни, където сте имали възможността да видите нормален процес след престъпление (как се събират доказателства и кога може да се говори за човек като за виновен).

Ще ми се да помоля да се спрат спекулациите и Шерлок-Холмските напъни, които не са основани на факти. Поне в тази тема. Ако не ви е проблем, моля.

Разбира се, че всеки (май newsm78) има мнение, ама прави лошо впечатление как в тази тема се раздухват клюки и се преиначават и без това оскъдните факти.

Тандори- АКО са виновни, ще си понесат отговорността- не бери грижа за това.

# 286
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Aлиса, тук поне, преди да обявят някого официално за виновен или заподозрян, трябва да имат много стабилни доказателства, защото ако не успеят да ги вкарат в затвора, те ще заведат такова дело, че няма да им се налага да работят до края на живота си.

Вероятно португалската полиция е мълчала досега, защото са чакали резултатите от изследванията. Намирането на виновника е и въпрос на изчистване на имиджа на Португалия.

Официалните факти, изнесени досега са:
- намерени следи от кръв в стаята, където са били;
- следи от биологични остатъци по дрехите на майката и по играчката на Мади, която майката винаги носи;
- следи от кръв в багажника на колата която родителите са наели след изчезването на детето.

Въпросите, които Макобал задава, вероятно си имат своите отговори.
Остава само да ги разберем и ние. Предполагам, че до процеса (ако се стигне до такъв) всичко ще се държи в тайна.

# 287
  • София
  • Мнения: 2 840
Тандори, много ти благодаря Hug

# 288
  • Мнения: 940
Ще ми се да помоля да се спрат спекулациите и Шерлок-Холмските напъни, които не са основани на факти. Поне в тази тема. Ако не ви е проблем, моля.

Разбира се, че всеки (май newsm78) има мнение, ама прави лошо впечатление как в тази тема се раздухват клюки и се преиначават и без това оскъдните факти.

Тандори- АКО са виновни, ще си понесат отговорността- не бери грижа за това.


Аз не виждам някой да преиначава факти?!Всичко за което си говорим се основава на оскъдните факти и е по темата и не виждам защо да не си говорим тук?! Thinking

Тандури и аз мерси за сайта!

 

# 289
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 124
АКО са виновни, ще си понесат отговорността- не бери грижа за това.
Та те са виновни, най-безотговорно са  оставили  трите си малки деца сами да спат и са хукнали на ресторант. И това не за първи път, по показания на свидетели.
И защо да не говорим по случая. Повече от четири месеца това е почти всекидневната първа новина в Англия. Където и да отидеш те гледат очичките на Маделин. То не беше Бекам, то не беше събиране на пари(но колко са и къде отидоха никой не казва),пращане на е-мейли, чак и до папата стигнаха. Лично за мен този непрекъснат шум е доста съмнителен. Хиляди са изчезналите деца, но за толкова години не си спомням подобен случай.
Каквото и да се е случило, мога да кажа само горкото дете.

# 290
  • Мнения: 4 458
Сърдечен хирург и Личен лекар да  дадат неразрешен  продукт на децата си. #CrazyДа не са знаели?  newsm78И дори да е  било така да не са  могли да помогнат?

Ама защо се очудваш толкова? Точно хора които са вътре в нещата злоупотребяват с тях! Точно защото знаят до къде може и как съответно да се помогне ако се предозира правят "елементарни" грешки. И, как да помогнат като са навън?!

Все ще се разбере какво е станало....

Много хора точно по този начин заблуждават полицията, сещате се за Скот Питърсън който беше убил бременната си, пред раждане,  жена която уж много обичаше и толкова скърбеше за нея, издирваха я из цялата държава... Накрая какво се оказа..... грозна картинка....

# 291
  • Мнения: 7 091
Алиса, разбирам твоята гледна точка, но ще ти кажа защо лично аз коментирам.
Бясна съм!!! И знаеш ли защо? Защото ако тези двамата се докаже, че са виновни, след целия шум който се вдигна, знаеш ли как ще повлияе това на намирането на всички останали дечица, които изчезват по света??? Просто при следващото вдигане на шум никой няма да си даде труд да търси дете, всички ще гледат пак родителите! И ако в този случай те са виновни ( не е доказано още), то в много други случаи може и да не са и може и да се помогне на някое дете, но хората просто ще станат много мнителни към подобна показност и организирано търсене!
Бясна съм, защото АКО са виновни, тези хора носят лична отговорност за съдбата на стотиците хиляди други деца, които ще изчезнат след Маделин и за това, че са се подиграли с хорското доверие!
За мен, това е дори по-голямо престъпление от убийството на тяхното дете!!!

# 292
  • Мнения: 6 167
прочетох цялата тема и е много интересно да се прочетат първите й страници.  някои потребителки имат медиумни заложби Laughing

лично за мен историята не е ясна, но ако позволи алиса, си позволявам да предположа същото, каквото и тандоори.
т.е не са искали чак такава гласност, но нещата излизат от контрол. после, освен да поддържат лъжата ( стигайки дори до папата) друго не им е останало.  гледах наскоро hoax  с р.гиър  -  истинска история за това, как една лъжа може да излезе от контрол до степен, в която отказване няма.
неясно остава къде са скрили детето, къде са го разнасяли 25 дни по-късно , как са избегнали полицията, медиите и пр. и то в среда, която не познават.

# 293
  • Мнения: 2 032
Tandoori, може би ще е по-добре да си запазиш "беса" за когато/ако се докаже, че родителите са причинили смъртта на детето. Другите ти опасения ("никой няма да си даде труд да търси дете") не са логични, но както и да е.

Хайде, толкова от мен за "съд по клюки" с главоблъсканици; аз смятам да изчакам да видя какво е открила полицията и кои доказателства ще се приемат в съда.

лени, който има време за подобни глупости- да заповяда да пише- позволено е, толерира се, даже се окуражава  Mr. Green.

# 294
  • Мнения: 6 167


лени, който има време за подобни глупости- да заповяда да пише- позволено е, толерира се, даже се окуражава  Mr. Green.

ти нещо по-конкретно ли знаеш за случая от това, което се дискутира тук?
до колкото разбрах от вичко прочетено има няколко неща, които са вече ясни ( и не са глупости)
- оставени сами невръстни деца в хотелска стая
- кръвта на детето по стената в стаята
- кръвта в багажника на колата, която е наета 25 дни по-късно от родителите

не разбрах ти не вярваш в това или не искаш да му вярваш?
държиш се така, сякаш знаеш нещо повече,
оставяш ни да тънем в глупости без да ни осветлиш. не е солидарно Laughing

# 295
  • Мнения: 1 393
Tandoori, може би ще е по-добре да си запазиш "беса" за когато/ако се докаже, че родителите са причинили смъртта на детето.
Защо да е по - добре?
И ти в качеството си на каква го размахваш този правосъден жезъл?
Молиш хората да не обсъждат какво по - точно, новините, които всички сме прочели в СНН ли?
Наистина ме ми е ясно какво по - точно искаш и защо подскачаш така.

# 296
  • Мнения: 6 167
а опасенията на тандоори са и моите, вчера ги изказах в другата тема.
ако се докаже, че родителите са причинили цялата драма и последващ глобален цирк, това ще е много лоша услуга за хилядите изчезнали и изчезващи дечица по света.

# 297
  • София
  • Мнения: 2 840
Добре, бе хора, каква е тая кръв в багажника, откъде се е взела, та след 25 дена един труп не кърви.... newsm78

Или...какво...имало е кръв по трупа, така ли?
И то не е трудно чрез ДНК тест да се докаже дали кръвта е  на детето.

# 298
  • Мнения: 1 393
 КЛОНКА, цитат от вчера от СНН:

"...But a spokeswoman for the family, Justine McGuiness, said police have said the girl's blood was found in a vehicle rented by the family 25 days after Madeleine went missing."

# 299
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Добре, бе хора, каква е тая кръв в багажника, откъде се е взела, та след 25 дена един труп не кърви.... newsm78

Или...какво...имало е кръв по трупа, така ли?
И то не е трудно чрез ДНК тест да се докаже дали кръвта е  на детето.

Предполагам, че имат предвид микроскопични прашинки съсирена кръв newsm78, които остават винаги. Едно добре обучено куче винаги ще ги надуши.

А за ДНК тест, не пише да са правили. Те принципно бяха извлеки ДНК на Мади от нейна четка за зъби, доколкото знам.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт