mioma

  • 1 682
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: nikol78
А колко е била голяма? С лапаро не маха ли само малки миоми?


Голяма беше, Никол.Не знам колко точно, но си спомням, че тя беше в пети месец бременна, когато й я видяха при ехографски преглед и й бяха казали, че в момента е по-голяма от плода Shocked Това я беше разстроило изключително много.Спомням си добре, защото момичето дойде на работа след прегледа, много плака, и ние с нея Cry Бяха я наплашили, че може да има преждевременно раждане, секцио и т.н.Е, нищо подобно не се случи, въпреки,че до последно миомата растеше с нарастването на матката.А за метода съм сигурна, защото тя ми каза, че има три дупчици на корема, а не рязано и шевове.

# 16
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
На мен ми откриха и отстраниха миомата по време на секциото. Не знам какъв тип е, но е била доста голяма- колкото главата на бебче. Аз лично не съм усещала нищо през цялата бременност, нито пък наблюдаващите ме лекари са я видяли, въпреки че бях гледана много пъти на видеозон.

# 17
  • Мнения: 2 531
Чух за една позната, която е оперирана от миома по време на бременноста и си роди след това здраво дете, повече незнам.

# 18
  • София
  • Мнения: 250
Много зависи колко е голяма, къде е и дали расте.
Обикновено ако не расте и не е проблем мястото (предполагам да не е в близост с плацентата) не оказва никакво влияние на бременността. Самата бременност се отразява благотворно на такива проблеми и може въобще да изчезне.
Аз съм имала много миоми преди първата си бременност, оперираха ме и след това за 5-6 години никакви проблеми нямах след като родих. В момента отново имам една, която не расте и не прави проблем, но към 5ти месец вече ми казаха, че матката е силно разтеглена и нищо не се вижда вече.
Много рядко се прави при секцио и отстраняване на миоми, може би само ако е много голяма, не може да се отлага и е ясно, че не може да изчезне.
А доколкото разбирам твоята е малка. Не се притеснявай, най-вероятно ще изчезне след раждането.
Няма страшно, аз втора бременност имам, живот и здраве чакам през май второто си дете, ако знаеш какви миоми имах, въобще не вярваше някой от светилата при които съм ходила, че мога да имам дете!

Общи условия

Активация на акаунт