детски летен лагер

  • 9 965
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 282
Не си само ти луда  Laughing
Когато моята щерка тръгна по лагери, беше на 3,5г. Първия път, че и всички следващи, бях страшно притеснена - най-вече за това, как ще се чувства. Оказа се, че е нямало за какво да се притеснявам. Първия път бяха само 2 деца от тяхната група, бяха в една стая с тяхната любима учителка, която се е грижела за тях очевадно по-добре от майка Simple Smile И не само за елементарните неща като бърсане на дупета, подмиване, къпане, миене на зъби, преобличане и приспиване, ами и за създаване на навици - оправяне на леглата, подреждане на стаята, сутрешна гимнастика. Върнаха ми детето почерняло, пораснало, много весело, научило много нови игри и с ново самочувствие...
Също като теб, имам доверие на учителките и директорката. Явно е било оправдано - тази година ще ходи за 4ти път с градината Simple Smile По принцип една учителка се грижи директно за не повече от 3-5 деца, така че не е толкова притеснително. А и, ако са познатите учители, децата им имат уважението и няма никакъв проблем с дициплината, не е като с мама и татко.
Накратко - не се притеснявай. Вземи телефоните на всички познати учители и ще имаш 24 часова връзка Simple Smile нашата учителка първите дни не даваше на Катето да говори, за да не и домъчнява. Вместо това я викаше до себе си и я разпитваше: Я кажи, Кате, какво прави днес? къде ходихме..... и т.н. А аз слушах полуразплакана пълен отчет за магарешките бодили, за въртележката или разходките в гората... имах и почасов отчет какво кога правят, но съм забравила вече....
А, не пропускай да сложиш нещо против насекоми и слънцезащитно в багажа. Аз слагах и снимка на мама и татко, както и картичка от нас, която учителката да и прочете в средата на периода. Определено имаше добър ефект. Също така - любима книжка и играчка.

# 16
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Цитат
А, не пропускай да сложиш нещо против насекоми и слънцезащитно в багажа. Аз слагах и снимка на мама и татко, както и картичка от нас, която учителката да и прочете в средата на периода. Определено имаше добър ефект. Също така - любима книжка и играчка.

Благодаря за съвета - ще ги добавя.

# 17
  • Мнения: 2 673
не съм пускала дъщерите, мисля че не бих пуснала и сина като порасне\на 3.5 години\ Mr. GreenНо може пък ако останеш доволна, да си променя мнението, ...ето че има и доволни мами, явно е до госпожа и условия.
Трябва да си спокойна защото :
1. Ти и да не си с детето някой по-важен от теб е непрекъснато с него - Бог.
2. Приготвила си всичко необходимо, "чантичка за спешност", дебеличка дрешка.Предупредила си да пие само детска вода.
3. Приучила си вече детето на елементарни хигиенни навици.
4. С него са и ще му помагат непрекъснато госпожи със стаж, които си разбират от работата, не им е за първи път да лагеруват, и вероятно също са майки.
5. В крайна сметка не я пращаш на луната, а на "пет часа път" оттук!!

ВЕСЕЛО ИЗКАРВАНЕ !!!! Да дойде голямо порастнало дете!!

Аз  Mr. Greenтази година за първи път пращам дъщерите на море,  EmbarassedНА ЛАГЕР , де...А са на 14 години Rolling Eyes, но пък всяка година от новородени до сега са били с нас...така че...

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 22:59 от Кaril

# 18
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Много поздрави от моята лагерничка.  Laughing Laughing Laughing

Така добре си прекарва там, че даже няма време да говори с мен по телефона.
Мислех си, че ще има ред сълзи и "...мамо, кога ще дойдеш...", а пък има " ..ало,мамо, добре съм.чао." Heart Eyes

Като най-малка получава най-много грижи и е стествено са ми я разглезили още повече.
Учителката ходи до града да й купува прясно мляко, защото принцесата ми не може да заспи без мляко.
 
Вече ми е мъчно за нея. Когато се върне ще ви постна снимки.

# 19
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Ох, Луда, добре че писа.Само ви чета и ми се свива сърцето.Съгласна съм с всички ви!Мен ме тресе4 същата треска-моя синковец-на 12 год. да вземе да спечели едната награда от игра на данон-екскурзия в Лион за купата на детските отбори по футбол и т.н.ИиИи аз се подлудявам-къде ще иде без мен, какво ще прави...вашите на по3-4 години и вие ги пускате, а аз -маминото да не остане гладно!пак си умирам от страх, ама ми е спокойно с вас.пак пишете, та да не съм сама

# 20
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Вчера се върна принцесата ми от море.

Много, много, много съм доволна. Просто нямам думи. Когато имам време ще ви пусна някакви снимки.
С две ръце гласувам за детските лагери. Само да кажа, че моето дете е от онези, които са така привързани към майките си, че не желаят да правят нищо без тях... до сега.

# 21
  • Мнения: 1 426
Луда, браво на тебе, че я пусна, браво на доброто ти дете, браво и на учителките!!!

# 22
Преди малко се прибрах от детската градина и съм много разочарована. Госпожата ме посрещна с неприятна новина - спират лагера, защото има детенце, болно от шарка.
Всички малчовци са много тъжни. Така се бяха настроили за купон и изведнъж .... много кофти работа.

# 23
  • София
  • Мнения: 570
Моят син е на море вече 3 ден. Много добре се чувства. За сега всичко е наред. Като се върнат на 21 юни ще пиша пак.

Общи условия

Активация на акаунт