Забравяте ли, че около вас живеят и други хора?

  • 2 125
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
Модерните хора в бамбукови подносчета си хапват фюжъна, айде моля ти се! Joy


Ааа, за бамбука не знам, но в темата на Краставицата се разбра, че форумката масово си тупа покривката през джама - за да хранела птичките  Flutter Като в "птичките" вероятно се включват преминаващи и седящи долу хора, съседско пране и т.н.
Между другото, гледах тия дни в Д и С една тема, в която авторката обясняваше, че си пускала пералнята на нощна тарифа и питаше дали имат право съседите да роптаят.  Преобладаващото мнение, разбира се, беше "съседите да си гледат работата, пускай си пералнята спокойно".
Така че... позициите по отношение на междусъседските отношения са много различни, в зависимост от ролята на форумката в тях.

# 16
  • Мнения: 13 512
аз дори не съм се и замисляла за пералнята- те не са ли безшумни вече? Аз в съседната стая не я чувам, надали и съседите ми отдолу я чуват. Е, може би само когато има само 1 чифт маратонки и те се блъскат, но не го правя вечер,защото и мен ме дразни.

Последна редакция: сб, 12 май 2007, 12:45 от monda

# 17
  • Мнения: 287
фъндък аз знам, че се отнася за малки, стегнати фъшкийки Joy като от хамстери например Laughing
 А за пералнята...то човек бива да е толерантен ама в крайна сметка ако нещо ти пречи - отиваш и си казваш! Ако пък се чудиш, дали пречи на съседите - питаш или просто не пускаш перални нощно време...що за тема разискваме изобщо newsm78
 Аз живея в много нова кооперация и почти нямя съседи още а така ми се иска да имам кого да поканя за приятно кафенце сутрин...ммм, и не да обсъждаме килимите а план за беседка и барбекю на двора например...

# 18
  • Мнения: 6 167
не, никога не забравям, че около мен има други хора.
по тази причина се разделих и с кучето си, което лаеше и притесняваше една съседка от съседна къща.
съобразвам се много и с всички. очаквам и с мен да се съобразяват.
и е така, не се оплаквам.

# 19
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не забравям, съобразявам се! на шума свикнах ве4е! бургии, режещи ламарина, канго, 4ук, тупалки и перални, прахосмундери, тракащи 4инии, крясъци на дребни хлапета и едри високо говорящи мъжаги! пискащи домакини: донеси хляб, купи цигари (от балконите).красота и спокойствие! хармония!

# 20
  • Мнения: 3 423
Всичко е ламинат, килими нямаме.

# 21
  • Мнения: 648
Всичко е ламинат, килими нямаме.

Peace Mr. Green, но това не пречи комшиите ни отдолу да бичят музика всяка вечер от 20.30 h, тъй като до 22 часа "можело" Thinking Системно и нагло Rolling Eyes Но аз и мъжът ми редовно сме им пред вратата Crazy

# 22
  • Мнения: 13 512
не забравям, съобразявам се! на шума свикнах ве4е! бургии, режещи ламарина, канго, 4ук, тупалки и перални, прахосмундери, тракащи 4инии, крясъци на дребни хлапета и едри високо говорящи мъжаги! пискащи домакини: донеси хляб, купи цигари (от балконите).красота и спокойствие! хармония!
най-дразнещо ми е - дрънкането на лъжичките за чай в стъклените чашки - на терасата...с часове...какво бъркат, даже и тези,които без захар пият чая..ужас е , особенно вечер когато навън е тихо.

# 23
  • Мнения: 27 524
Общо взето не, но около мен тук ежеднвено го забелязвам.  Close
Съседката точно в 15 часа всяка неделя пуска шумната си прахосмукачка.
В 6 часа поляците срещу нас отварят гаража си и режат железа с флекс. Всяка сутрин!
Съседката до нас извежда дъщеря си в 7 на училище, затваря вратата с ритник и превърта ключовете ядно.
Простотията си е простотия в цял свят.
В България рядко, много рядко съм имала и чувала подобни изцепки.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 099
най-дразнещо ми е - дрънкането на лъжичките за чай в стъклените чашки - на терасата...с часове...какво бъркат, даже и тези,които без захар пият чая..ужас е , особенно вечер когато навън е тихо.
То и тук по едно време дрънкаха лъжички от следобеден чай по 24 часа... Но май така е по протокол.

# 25
  • Мнения: 4 195
Една бабичка, на майка ми в блока, много тряскаше асансьорната врата, майка е на първия етаж, а онази го правеше защото не обича много много майка ми. Детето беше на 3 месеца, отивам и на гости за няколко дни - дете спи още през 3-4 часа - онази само марширува нагоре надолу и треска асансьора - малкия веднага скача ( 3 месеца в тиха и спокойна къща без шумовдигащи съседи много го беше разглезило). Излизам, моля въпросната дърта чанта да не тряска, защото ми буди детето възможно най - учтиво и любезно. Тя казва добре, влиза в асансьор и го трясва, Виктор се буди в този момент и почва да реве, онази се качва до 4 етаж и прави грубата грешка да се върне и аз това чаках. падна ми пердето и като я заблъсках, а тя като почна да пищи - Помощ иска да ме убиеее, помощ убийца. А майка ми изпадна в тих ужас - бебе реве, щерка и блъска бабичка, а онази събра орталъка. Смях голям - повече никой не тресна асансьорната врата.
Във същия блок, 2-3 месеца по - късно, пак съм на гости на майка ми, слагам детето на балкона в количката да спи следобед, защото е сянка а беше адска жега, при което върху него и количката се изсипва мръсна, черна вода със боклуци  Shocked Shocked Shocked - една гопожъ от 6 етаж, решила да си мие балкона, посред лято, в 2 следобед и всичко се изсипа върху детето, тук вече майка ми се намеси, качи се до тях, не знам какво е станало, знам, че ги чувах на 1-вия етаж.
Случки, които за пореден път ме накараха да оценя факта, че се махнах от чудото наречено жилищен блок. Не мисля някога отново да се подлагам на подобно съжителство Naughty

# 26
  • Мнения: 3 423
Всичко е ламинат, килими нямаме.

Peace Mr. Green, но това не пречи комшиите ни отдолу да бичят музика всяка вечер от 20.30 h, тъй като до 22 часа "можело" Thinking Системно и нагло Rolling Eyes Но аз и мъжът ми редовно сме им пред вратата Crazy

Ха, като каза бичене.
Нали ви разправях за оная съседка, дето
искаше да й пусна интернет. Виждала ме.
Било човешко. Както било човешко, като
съм била бременна и като съм дошла да я
помоля да намали музиката, го направила.
Казах й да се радва, че съм дошла аз, а не
полицията, щото все пак беше 23 часа. И
това, че вижда мъжа ми всеки ден, не значи,
че трябва и него да й го пусна. Аз него не.
Сам ако се пуска, само да не се ожули. Но аз не.

# 27
  • Мнения: 1 668
Живея в блок с бабички и като цяло е тихо, не тупат килими, ама кви циркове сме имали. Насадили си саксии с некви китки, ама ги изкарали извън терасите. полизат си те цветенцата, по моите прозорци кал. Един път-втори, на третия видях, че забележката ми не върши никва работа и като си отворих устата си я затворих като си прибраха цветята в апартамента  Joy Joy Joy. то бива селяния, ама да вземат да си продадат хубавите апартаменти за по 120 000 евро и да идат на село. Другото е с миенето на балконите - няма отучване и това си е... Мият ми прозорците на 2 седмици и 10 мин ги гледам чисти. Отвън човек ще каже, че не са мити от години - все ще се намери някоя идиотка да лисне 2 кофи вода... И последното - съседката слезе в 3 през нощта една лятна вечер, че външното тяло на климатика и пречело да спи. Ама то е супер безшумно. Как да и обясни човек, че не климатика и пречи, а ЕГН-то...

# 28
  • Мнения: 4 138
кви са тия евтини апартаменти за по 120 000 евро. те затва в тях прости хора жувеят и немат колтура Crazy
аз не мога да се оплача. сградата в която сме, е населена около 30 процента. едно хлапе хвърляше фасове отгоре, оправих се бързо, подарих му пепелник.
в другото ми жилище, на село, си има правила. почти никога не се е налагало да се ядосвам.живеем си мирно и задружно, и не пречим едни на други. по балконите има цветенца и само човекът с яйцата, като се развика всяка седмица, е купон. и звъни с едно звънче. страхотни яйца продава, ама в 8 сутрин, мамка му.

# 29
  • Мнения: 22 915
Aз не,но те явно си мислят,че са си в резиденциите-постоянно издирваме обезпокоителите посред нощ. #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт