Какво е мнението ви за ваксината Пентаксим?

  • 3 513
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 299

Аз лично предпочетох Имовакс полио и Инфанрикс, пред Пентаксима.  в Пентаксима един от компонентите му е срещу  Haemophilus influenzae тип Б, който не се среща на тази географска област, а се среща само тип А . И според мен няма смисъл да се натоварва излишно организма и то с болест, която не се среща тук!
На мен лично, се наложи да си купя първия прием на Имовакса и Инфанрикса, но от този месец вече минават през здравната каса, което е супер  Peace И двете са "мъртви" ваксини  Peace


И аз така, но доколкото знам само полиото е по каса.

# 16
  • Мнения: 3 695
Аз я избрах за бебето си (след дълго четене и чудене) и се надявам, че съм направила най-доброто за него.

# 17
Аз съжалявам, че не разбрах по-рано за нея и неуспях да я сложа.

# 18
  • Мнения: 25
Относно Пентаксим-а. Преди да започнем с него се консултирах с главната вирусоложка от ХЕИ-Варна и с главната фармацевтка на Аптечна лига за Варна, с двама педиатри и с един магистър фармацефт.Всички бяха за точно тази ваксина.Затова се доверих и не съжалявам

# 19
  • София
  • Мнения: 1 504
И ние на 09 05 2007 сложихме пентаксим...никакви странични реакции, освен че беше доста по поспалива от обикновено. На другия ден имаше малка топче там където беше убодено и на последващия изчезна, нито температура нито нищо....

# 20
  • София
  • Мнения: 368
Много добре се понесе от детето. Нямаше никакви странични реакции. Препоръчвам ти да вземете такава.

# 21
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Ми то всички доФтори я препоръчват. Имаме ли избор? Като че ли не.

Все пак, добра е ваксината. Нямам оплаквания на ПЪРВИ прием. newsm10

# 22
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз реших да сложа инактивираното полио по каса + Инфанрикс.Мога да кажа,че полио-то го понесохме изключително добре,така че според мен е добро.Обаче за първи път чувам,че Инфанрикс минава по здравна каса,истина ли е това???

# 23
  • Мнения: 9 050
Аз реших да сложа инактивираното полио по каса + Инфанрикс.Мога да кажа,че полио-то го понесохме изключително добре,така че според мен е добро.Обаче за първи път чувам,че Инфанрикс минава по здравна каса,истина ли е това???

Не знам, ние си я плащахме, но това беше края на миналата година. Но дори и да не е по каса е на половина като цена, а върши същата работа.

# 24
  • Мнения: 6 618
Положително! Нямахме никакви странични реакции. Peace

# 25
  • Мнения: 264
Само хубави работи!  Grinning Сложихме и трите и изобщо не сме имали оплаквания. Всъшност с дъщеря ми ползвахме българската, жива, ваксина, но тогава по мое настоямане тложихме първия прием за 5тия месец, защото много се притеснявах от коклюшната съставка. Сега съм много по-спокойна защота и тук както вече по целия свят Пентаксим е бенуклеотидна ваксина, тоест, няма живи съставки и е много п-безопасна за детето, а създава същия имунитет. Освен това е петвалентна в комбинация с полиомиелит и HIB, така че с две ръце за нея.  newsm74

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз съм доволна, сложили сме 2-та приема - нямаше странични реакции  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 2 410
И аз съм се ориентирала към Пентаксим, но понеже трябва да си я купим предварително малко ме притеснява съхранението й.

Мислите ли, че е достатъчно да се държи на вратата на хладилника, както каза педиатърката? И колко дълго може да я държим там?  Thinking

# 28
  • Мнения: 498
Аз предпочетох Инфанрикс+полио отделно.Също говорих с фармацевти за Пентаксима.Според моята приятелка все още няма достатъчно отзиви за пентаксим...за сега са добри,но...знае ли човек.Преди време същата фирма били направили шествалентна ваксина....иху-аху...и хоп...изведнъж се оказала не толкова добра и я изтеглили от мрежата.За това заложих на познатия и утвърден Инфанрикс.Според моята приятелка фармацевт,всички тези препоръки от лекарите са с комерсиална цел...

# 29
  • Мнения: 917
и аз сложих Пентаксим и съм доволна, че това е най-доброто за детето ми. изписа ми я лекар, на който имам огромно доверие

Общи условия

Активация на акаунт