Пликове от маркови магазини

  • 12 747
  • 210
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 154
Аз пък обичам чантата ми да е голяма. Толкова голяма, че в нея да мога до побера всичко, без да ми се налага да нося допълнително пликче/торбичка. За какво ми е? Не разбирам логиката.  Naughty

Та в този ред на мисли - не, не нося торбички Манго, Дика и т.н. многократно. Но пък в Била и Метро си нося найлонови пликове, защото наистина не ми се купуват нови. Когато в къщи изброих над 30 от тях, използвани точно веднъж и захвърлени на закачалката отгоре, реших, че повече няма да купувам, а ще си нося. И какво!? Това прави ли ме проста?
Хммм, ами и аз си нося торбичка за пазаруване в дамската чанта. поради същата причина. Просто се пошегувах и то по повод носенето на маркова хартиена торбика вместо дамска чанта.

# 16
  • Мнения: 154
Явно обаче ССФ пазарува само от маркови и скъпи магазини и тази показност на бедните ученички и студентки и се струва смешна.

пп. Ще ме извините ако съм била груба, но ме тресе ПМС.
Всъщност въпросната ССФ не пазарува в такива магазини. Не смята бедността за порок и не се надсмива на бедните ученички. Въпросната ССФ също е била неимащ студент и съобразяващ мсе с финансиите на мама и тате ученик. По скоро си задвам въпроса, защо демонстриращите марка (не само торбичка), смятат, че това е значително. Особено пък когато нямат реалната възможност за това. А и съм виждала далеч по-дребнави теми, да ме извините.

# 17
  • Мнения: 2 022
Леле, изобщо не обръщам внимание каква торбичка взимам. Гледам само да не прозира. И такова нещо ли имало? Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 3 249
Всъщност въпросната ССФ не пазарува в такива магазини. Не смята бедността за порок и не се надсмива на бедните ученички. Въпросната ССФ също е била неимащ студент и съобразяващ мсе с финансиите на мама и тате ученик. По скоро си задвам въпроса, защо демонстриращите марка (не само торбичка), смятат, че това е значително. Особено пък когато нямат реалната възможност за това. А и съм виждала далеч по-дребнави теми, да ме извините.

Ами не знам, да ти кажа!   Thinking Аз лично не разбирам защо изобщо трябва да носиш дамска чанта, а отделно половината ти неща да са в пликче, защото не се събират в първата. Но разни хора...

А иначе има такива групи хора (в нашия офис също има такава "формация"), за които е особено важно да пазаруват от Манго, да се разхождат по Витошка и за които е супер обидно дори да чуят за Илиенци. За тях е особено важно да демонстрират от къде пазаруват и за това си носят марковите торбички до скъсване. Покрай тях пък има хора, които нямат тези възможности, но имат тези желания и подражават на тяхното поведение. Предполагам това се случва не само в нашия офис, но и в университета, училището, кафето... Аз винаги съм страняла от такова поведение. Тази показност никога не ме е кефела поради една основна причина - знам как се чувства човек, който гледа отстрани и дори да му се иска, няма финансовата възможност.  Confused

Но... както казах... разни хора, разни разбирания. Това е само моята интерпретация върху темата, никой не е длъжен да се съгласява с нея.

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
ПП. Изкарах целия си 12 клас като си носех учебниците в чанта-опаковка на чанта Пикар. Пикарът за мама, за мен опаковката, но и тя ми харесваше много  Wink И намирах торбето за силно готЕно. Слава богу, че ходя сляпа и глуха по улиците, че щеше да ми отиде самочувствието, пупу.  Stop

# 20
  • Мнения: 3 423
Ако кажа, че сте малоумни,
го приемете като комплимент.

# 21
  • Мнения: 911
/никъде по света мисля го няма това-да напазаруваш за 200 лв. и тъпия магазин да ти вземе пари за торбичката, но това е България все пак/.

не се ядосвай, в Германия почти навсякъде си плащаш торбичките. Според мен е правилно предимно от екологична гледна точка. Сега са на мода едни платнени кошнички zа паzар, на които аz се надсмивах в началото, докато не установих, колко са удобни Embarassed

иначе и на мен девойките с марковите торбички са ми правили впечатление и ми е малко смешно, но като се zамисля какви глупави моди сме имали и ние в тийнейджърските си години, им прощавам Wink

# 22
  • Мнения: 6 167
мисля, че авторката говори за нарочно носене на такива 'маркови' торбички, ако правилно съм разбрала.
тълкувам това поведение , като посредставеност и  елементарна показност.


ренци, в хранителните магазини торбичките се заплащат, независимо колко оборот правиш, по 5-10-15 цента. понякога и 50, ако решиш, да подкрепяш опазването на околната среда и си купиш хартиена, например.  аз имам кашон в колата си, с количката до кашона, така купувам от въпросните торбички рядко. и ги използвам за боклук. което е грешно, защото  за боклук има торбички, които се разграждат. веригите предлагат и кашони ( на входовете обикновено), от разопаковани стоки - можеш да си вземеш безплатно и да си прибреш покупките.

# 23
  • Мнения: 154
мисля, че авторката говори за нарочно носене на такива 'маркови' торбички, ако правилно съм разбрала.
тълкувам това поведение , като посредставеност и  елементарна показност.



Да. Това имам предвид. Иначе - всеки от нас е ползвал торбички, получени в магазин. Никой вече не ходи с "мрежа" на пазар. Струва ми се, че се разрасзи излишна злост. За протокола: не съм нито злонамерена, нито обръщаща чак такова внимание на хората около себе си, което всъщност едва ли ви интересува Simple Smile. Забелязвайки такава показност, обикновено съм се сещала за криворазбран просперитет.

# 24
Баси, да взема да поглеждам какво пише на пликовете като ги ползвам многократно ли? Наистина ли ги забелязвате тези неща?

# 25
  • Мнения: 2 258
Аз пък ходя с торбичка Calvin Klein,защото ми харесва самата торбичка и в момента не нося дамски чанти,а не за да покажа,че съм си купила нещо оттам....

# 26
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
И аз си разнасям нещата в подобни торбички (и дамска чанта имам, немалка, но просто не е измислена такава, която да събере всичко, което ми се налага да влача със себе си ежедневно). Гледам най-вече здравина и естетически вид да имат, понякога кисна и по 16 часа в офиса, така или иначе от разнасяне на половината покъщнина Laughing не мога да се спася.
Дали някой го приема за показност ми е последният проблем, а и едва ли ще го приеме така, ако ме види и с другите 'дисаги', натъпкани с анкетни карти за обработка, които пренасям обикновено на няколко курса от входа на офиса до колата и обратно, понякога не само в торби, а и в кашони Peace.

# 27
  • Мнения: 1 100
Никога не съм обръщала внимание на това. Аз дамски чанти мразя, не са ми в стила. На училище ходя с раница - цялата надраскана и надписана с разни бисери. А когато имам физическо, си нося екипа в една от тези торбички / хартиени или найлонови с надпис  Mr. Green обикновено/, за които говорите, защото просто не ми остава място. И през ум не ми е минало да си купувам специална чанта или нещо такова. Вкъщи майка ми ги пази в едно чекмедже тези торбички и на който му потрябва, си взема.
Пък и честно казано не ми пука, дали коментират с каква торбичка ходя. Нали аз съм тази с готината торбичка, пък те да гледат и коментират.  Twisted Evil Joy

# 28
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Според мен е явление в общества, където разделението на много имащи и малко имащи е голямо и много явно. Именно мнението на хората / тази и онази си купуват  неща от Илиенци /  , може да доведе до : "не искам да съм различна". Въс всяко общество го има, изразено по един или друг начин. Въпрос на много работи е как се гледа на това.

Иначе за протокола: в Холандия само в супера се купуват торбичките. И много правилно, след като видях какво разхищение е в Америка.

# 29
  • Мнения: 1 629
Не ви ли писна от тази тема, тя се появява на два-три дни в различна модификация?! Че късите поли, чантите Грация, торбичките...Пуснете тема Как да се научим да бъдем свестни хора, като приемаме околните в цялата им прелест, полички и торбички.

Общи условия

Активация на акаунт