Какво мислите за апартамент с една скосена стая?

  • 8 008
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 863
ох,и аз умирам за такъв апартамент,мисля 4е е много романтично....

# 16
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Много харесвам апартаменти със скос. Даже още се чудя дали и нашия да не го поръчам на последния етаж, все още се двоумя между 2-рия и последния; заради скоса, но мъжа ми се притеснява заради не добрата изолация от покрива. И ме разубеждава. А аз още се чудя. Скоса придава уют и нестандартен интериор и възможности за разнообразяване на жилището.

# 17
  • Мнения: 17 546
Аз харесвам такива стаи, особено за дневна или спалня. Изглежда ми много уютно. Но ако не ви харесва такъв тип стая, не се напъвайте да го харесате!

# 18
  • Мнения: 4 546
на мен лично не ми допадат такива стаи  Rolling Eyes но все пак няма аз да живея там.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 8 999
Много зависи колко е голяма самата стая - ако полезната площ /с нормална височина на тавана/ е по-малко от 10 кв. /за спалня/, по-добре не го взимайте. Голямо значение има и изложението на ската на покрива. Каквато и изолация да има, лятното слънце ще напича много, зимният студ е по-лесно преодолим и се компенсира с по-малко разходи, отколкото жегата. Ако изложението на ската е северно или източно - няма проблем, но ако е юг или запад - през лятото ще пръхтите от горещина /задължително трябва и климатик - при това денонощно, защото и през нощта покривът излъчва топлината, която е събрал през деня, дори и да отвориш прозореца, отвън нахлуват сгорещени изпарения от покрива, а не свеж нощен полъх/. Иначе скосените стаи са много шик - нашата спалня е със скосяване и ми харесва.

# 20
  • Мнения: 6 039
аз лично, никак, ама никак не харесвам скосове

имаме апартамент на терасовиндия и на предпосления етаж, е предпочетох да живея в този на предпослендния, само заради скосовете. Дълго време ме мислеха за луда, защото  другия апартамент е невероятен, с гледка към целия град, морето, тераса като двор, но това е- психика - мен скосовете ме притеняват - нито  са ми уютни, нито ми е практично - измъчена работа

капандурите, или прозорчите на скос винаги, ама винаги създават проблем, освена ако не са безпочно скъпи- но все пак винаги са язва в тавана

успех в избора

# 21
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Харесва ми.При нас само едната спалня ще е скосена.Ще е детска.Скосението почва от 1,70 м нагоре и няма да има прозорец.Дадоха ни 30 години гаранция (на документ) на изолацията.
Жалко че не мога да сложа нашата спалня там   Thinking

# 22
  • Мнения: 1 152
Много зависи от скосенията. Аз разглеждах доста апартаменти със скосове - имат си и плюсове и минуси. Удачни са за ниши и нестандартен интериор, само да не е за сметка на простора. А и обикновено това са апартаменти в покрива - абсолютно съм против това.

# 23
  • Мнения: 1 174
Много харесвам скосове, особено за спално помещение - придават неповторим уют на стаята, жилището.Дори бих казала, че еднотипните правоъгълни стандартни апартаменти са ми омръзнали и не са ми интересни...

# 24
  • Мнения: 22 915
Не ми харесва особено,а и се губи цено място,освен това ще трябва да слагаш разни шкафове/по поръчка/и мебели,не там където искаш,а там където трябва.

# 25
  • Мнения: 1 426
по-принцип площта под скосението не трябва да влиза в квадратуата на стаята

# 26
  • Мнения: 597
Аз живея в апаратмент със скосявания и съм страшно доволна,но всичко е въпрос на вкус.Аз понеже съм по-нестандартна и бях очарована и с такъв кефи си го обзаведох.При мен даже почти няма прав ъгъл на стените,което създава още по-голяма разчупеност и е страхотно!!!Не бих го сменила за стандартен за нищо насвета!

# 27
  • Мнения: 4 300
по-принцип площта под скосението не трябва да влиза в квадратуата на стаята
Ако е под 1.50 и е в България Laughing

# 28
  • Мнения: 8 917
Харесват ми Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 9 517
Нашата спалня е скосена - усещането да спиш под капандурите и вечер да гледаш звездите е страхотно (малко е кофти сутрин, като изгрее слънцето, но ние сме със северно изложение и не ни е такъв проблем). Като сложихме спалнята под скосената стена се отвори много място в стаята и тя изглежда огромна. Ето една снимка (е, не се виждат звездите Laughing)

Общи условия

Активация на акаунт