Чешмяна вода!!!

  • 2 766
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 677
Не съм стерилизирала изобщо.
Отначало преварявах водата, сега вече пие изворна.

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Шишетата стерилизирах до 6 мес. От раждането до 6мес давах преварена чешмяна вода, след това минахме на "Предела". Сега вече редувам минералната вода, но пак давам предимно "Предела"

а минералната вода нали не я преваряваш? защото няма смисъл - убиваш всичко полезно в нея.
преварената чешмяна й няма нищо, за предпочитане е пред минерална...


Как ще убива полезностите  ooooh! това да не са витамини ....  във водата има минерали и те даже се увеличават .... т.е остават същите, но в по- малко количество течност, след извиране на водата .... и затова не се вари ... чешмяната също е минерализирана...как да не е

# 17
  • Мнения: 6 029
Как ще убива полезностите  ooooh! това да не са витамини ....  във водата има минерали и те даже се увеличават .... т.е остават същите, но в по- малко количество течност, след извиране на водата .... и затова не се вари ... чешмяната също е минерализирана...как да не е

ок де, знам че не трябва. - но чешмяната я преварявай.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Все още не съм давала чешмяна непреварена и не мисля да дам скоро.Редувам с Девин-изворна.

# 19
  • Мнения: 2 197
Аз преварявах почти до годинка, след което започнах да давам трапезна или изворна. Никога не бих дала непреварена чешмяна вода. Като знам какъв цвят има за мен това си е престъпление.

# 20
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Имаше някъде тема за минералните,трапезните и изворните води и за голямата лъжа от страна на производителите!Потърсете и прочетете
Аз преварявах чешмяна вода, филтрирана с кана Брита, до  година и 2 месеца(като последните месеци, преварявах, защото бяхме в друга държава).До колкото си спомням, ми казаха, преди време, че след 8 ми месец можело и да не се преварява.Аз продължих.Защо?И аз не знам!

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 958
Аз дори и сега не давам чешмяна.

# 22
  • Мнения: 2 807

Чешмяна вода никога не съм давала на дечковците.
Пият само трапезна вода "Предела".
Преварявала съм я до 11-12 месеца, после вече не.

Да, мъничко е бебето, за да използва нестерилизирани шишета, залъгалки, гризалки и  пластамсови играчки. 
Аз за Ива още стерилизирам и шишето, и чашата (на Avent са)...

Ако не ти се занимава със стерилизация чрез изваряване на детските пособия (а и гризалки и играчки не са за там  Wink), можеш да вземеш от таблетките на Chicco за студена стерилизация  Wink

# 23
  • Мнения: 1 230
Имаше някъде тема за минералните,трапезните и изворните води и за голямата лъжа от страна на производителите!Потърсете и прочетете
Peace
Нали се сещате, че за всеки продукт се търси целева група. И сега като се оказа, че съседния на минералния девински извор не е със същата минерализация...хоп...да го пласираме като нещо много специално-единствената вода подходяща за бебета Outta Joint

# 24
  • Мнения: 1 230
И да не забравя - като трапезни се класифицират всички води непокриващи критериите за минерализация - разбирайте копваш в двора си и имаш трапезна вода...

# 25
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз не давам все още чешмяна вода. А спрях да изварявам около 6-ти месец. Сега го правя когато се сетя.

# 26
  • Мнения: 2 957
Все още не съм давала чешмяна непреварена и не мисля да дам скоро.Редувам с Девин-изворна.

И аз така.

# 27
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз отскоро давам чешмяна вода... като гледам съм единствената. До сега беше на розов Девин. Педито ми каза още миналата есен да почна да му давам чешмяна вода, но аз се притеснявах и изчаках още малко. Не виждам някаква вреда и даже си мисля че не е естествено цял живот да кара на трапезни, изворни или минерални води. Ние все пак сме израстнали с чешмяната вода.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз досега съм му давала на моят син само чешмяна вода.На 6 месеца е.Обаче винаги я преварявам по10 минути на котлона.Въобще не смятам да давам изворна скоро.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 242
Аз  давам чешмяна преварена вода.Шишетата и бибероните стерилизирам 2 пъти в седмицата по 10 мин. АМ също приготвям с преварена чешмяна вода.

Общи условия

Активация на акаунт