Колко често пържите?

  • 3 419
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Един, най-много два пъти месечно.

# 16
  • Мнения: 8 505
Често-2-3 пъти седмично.А идва лято и дните,в които пържа,ще се увеличат.

# 17
  • Мнения: 780
2-3 пъти в седмицата пържа.Знам че е вредно , но пък е вкусно  smile3521

# 18
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Нищо не пържа!Обичам пържени картофи,но като знам колко е вредно пърженето се въздържам Mr. Greenи ги правя печени или на пара Peace
И аз така  Peace А вместо бухти и мекици правя бъркана (мързелива) баница. Палачинки и "пържени" филийки - в тигана без мазнина. Съвсем категорична съм за пърженето. А и откакто си взех този тиган мога да си позволявам повечето любими вреднотии без да са пържени  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 3 388
Нищо не пържим. Пържени картофи правим на фурна, от замразените, че без тях не можем  Flutter Нямам спомен да съм пържила каквото и да било през последните 2 години.

# 20
  • Мнения: 50
Всички знаят, че да ядеш пържено е вредно, но печеното ястие е почти толково вредно колкото е и пърженото. Защотото и при печенето и при пъженето храната се обработва на еднакво високи температури - 300-350 градуса. От тази температура се загубват повечето полезни неща в храната. Когато се пече обикновено се слага мазнина в яденето. Тази мазнина се загрява до същата температура, до каквото се загрява при пържене и става също толкова вредна.
Храната запазва добрите си качества само, ако е варена или сурова.
За повече информация препоръчвам книгата "Целебно хранене" от д-р Галина Шаталова. Авторката е наистина много крайна в практиката на хранене, която препоръчва, но пък е излекувала много хора с тежки хронични, сърдечни и ракови заболявания, които са били на смъртно легло.

Иначе и аз пържа от време на време, може би веднъж в седмицата или веднъж на две седмици.

# 21
  • Мнения: 814
Отдавна спрях да запържвам, откакто на дъщеря ми й откриха язва на дванадесетопръстника в 5-ти клас. Предпочитам да задуша манджите, без значение в гючеве или тенджера. Или да сваря, доколкото термичната обработка позволява.
...макар че моите баби правеха страхотни запръжки -  на каша с пилешко месо, на боба , на крехкото пиле, преди да го наготвят с ориз и копър...все манджи, вкусът на които не мога да достигна въпреки цялото си старание и опити...

# 22
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
На 2- 3 месеца веднъж пържа.

# 23
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Не сме особени привърженици на пърженото по принцип, но определени неща ги правим по този начин Wink.
Разбира се, че има значение начина на пържене, не случайно в китайската кухня почти всичко е пържено, пък те имат най-много столетници в света Wink.

Най-много столетници има в Япония Wink -  а там се яде предимно риба, суши под всякаква форма и нищо не е пържено  Peace За първи път чувам пържено да е полезно и китайски бози също Peace

  bouquet

# 24
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Всички знаят, че пърженето е вредно. Напоследък започнах да го избягвам почти изцяло. Най-много веднъж седмично. А вие колко често пържите в къщи? Има ли някакво значение начина, температурата на пържене, за да е по-малко вредно?

Не съм пържила от 2 години.. много сме си добре домашно  Hug

# 25
  • Мнения: 3 622
На 2- 3 месеца веднъж пържа.

И аз така  Peace Избягвам да пържа

# 26
  • Мнения: 1 494
Момичета, страхотни отговори. Peace
Радвам се, че кулинарната ни култура е на такова високо ниво.
Аз от 2 години съм измила и прибрала фритюрника на свеки.  Mr. Green
Наистина има ястия, които не могат да постигнат същия вкус, както пържените -тиквички, кюфтета, картофки, цаца,палачинки- и понякога си позволявам, но рядко.

# 27
  • Мнения: 11 747
Имало е моменти,когато по месец-два нищо не съм пържила,но друг път по 4-5 пъти седмично пържа!Най-вече пилешко филе на късчета пържа с разни подправки,но това го правя с много малко мазнина,на ужасно силен котлон.Не знам дали е здравословно,но е вкусно!Много ми е трудно да се храня здравословно - яде ми се и това е! Embarassed

# 28
  • София
  • Мнения: 2 434
Пържа пилешки филенца, рядко риба и още по-рядко картофи. Може би веднъж на 2-3 месеца. Всичко останало задушавам.

# 29
  • Мнения: 3 537
Веднъж седмично пържа .Рядко се случва по-често, примерно два пъти в седмицата.

Общи условия

Активация на акаунт