Отговори
# 240
Трябва да ги подпомага , ако детето проявява интерес към християнската религия.

   Peace Peace Peace без да се налага силово.
а за нетрадиционните религии - няма какво да им ги навират щом нямат корени тук - в Индия някой преподава ли Православие? Или в Израел?  Да си се оправят на местна почва....

# 241
  • Мнения: 2 070
Категорично не!

Може да се учи история на религиите по Свят и личност да речем или по Философия. Всички учения да са равномоставени /информацията за тях/... Абсолютно съм против вероучението, има си църква, тя да си се грижи за това. Аз не съм кръстена, още се колебая за детето си, от къде на къде държавата ще се занимава с такива неща..

# 242
  • Мнения: 4 965
Трябва да ги подпомага , ако детето проявява интерес към християнската религия.

   Peace Peace Peace без да се налага силово.
а за нетрадиционните религии - няма какво да им ги навират щом нямат корени тук - в Индия някой преподава ли Православие? Или в Израел?  Да си се оправят на местна почва....

Уникално!
Това означава ли, че хората от смесен брак трябва да бъдат изселени /ами ако и в другата държава реагират так/.
Или задължително на територията на една държава да се изповядва само една религия и всички други "под ножа"? Защото познавам много българи от различни религии, които ги изповядват от поколения назад - и те ли трябва да бъдат изнесени в някоя държава, където въпросните религии са традиционни?
Веч няколко пъти в тази тема попитах: трябва ли да има сагрегация и какво добро може да донесе тя? Или трябва вяра и религия да се налагат със сила?
Колкото пъти е опитвано това в човешката история, толкова пъти се е проваляло с гръм, трясък и много жертви!

Т.е. можже ли някой да даде смислен отговор на въпроса: защо трябва вярата да се учи /нима тя не  зависи от личните възприятия - все дно да учиш някого на любов - подобна любов, примерно, към партията - я преподаваха известно врме, а вече май тази партия не я и помнят/? Защо трябва да се налага една рлигия, когато всеки /по закон/ има право сам да определя религиозните си, политическите си, сексуалните си и т.н. предпочитания? Защо е нужно да се връщам назад в обраованието и вместо да учат религия, децата нямат повче часове по чужди езици, по компютърна грамотност, нека учат основи на правото дори и да познават законите на страната, дори да се увеличат часовете по български език /напоследък грамотността на тийнейджърите е на много ниско ниво, а нали това пък са хората, които ще учат следващото поколение/?
Ей такива въпроси ме мъчат мен.
А за религията и вярата искам аз да обясня на децата ми моята гледна точка и нека те сами решат дали им харесва и дали искат да я приемат или искат сами да открият своята.

Честно казано, приеме ли се вариант децата да учат нещо различно от /вече писах по-горе как си го представям/ "история на религиите" - аз категорично ще търся варианти децата ми да не посещават тези часове и да не се фанатизират!

# 243
  • Мнения: 4 965
Категорично не!

Може да се учи история на религиите по Свят и личност да речем или по Философия. Всички учения да са равномоставени /информацията за тях/... Абсолютно съм против вероучението, има си църква, тя да си се грижи за това. Аз не съм кръстена, още се колебая за детето си, от къде на къде държавата ще се занимава с такива неща..

А дали няма и идеи и кръщението да стане задължително или "подпомагано" /примерно, на всяко новопокръстено християнче държавата да отпуска по 200 лв.  Mr. Green/?

# 244
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А дали няма и идеи и кръщението да стане задължително или "подпомагано" /примерно, на всяко новопокръстено християнче държавата да отпуска по 200 лв.  Mr. Green/?
Ауууу, толкова ли струва едно кръщене? Мизерници, да грабят от праведните християни. Wink

# 245
  • Мнения: 4 965
А дали няма и идеи и кръщението да стане задължително или "подпомагано" /примерно, на всяко новопокръстено християнче държавата да отпуска по 200 лв.  Mr. Green/?
Ауууу, толкова ли струва едно кръщене? Мизерници, да грабят от праведните християни. Wink

Аааа, нямам представа колко струва. Мисля, че платихме 40 лв. общо за двете /кръстниците платиха/ - само го съпоставям с помощта при раждане - нали това е духовното раждане.

# 246
  • Мнения: 24 467
А дали няма и идеи и кръщението да стане задължително или "подпомагано" /примерно, на всяко новопокръстено християнче държавата да отпуска по 200 лв.  Mr. Green/?
Ауууу, толкова ли струва едно кръщене? Мизерници, да грабят от праведните християни. Wink

Не струва толкова, освен ако не сте отишли при поп- кожодер.
На 05.05.07 г. платихме по 30.00 лв. за всяко от двете ни деца. Това беше всичко. Имаме и снимки и свещи и купел. Имаме и много хубави изживявания от този и следващия ден.

# 247
  • София
  • Мнения: 8 348
Айде бе, на мен толкова ми искат, за да му прочетат молитва за здраве. И му обърка името. Няма да им стъпя повече, докато не се запозная с истински вярващ и съчустващ поп, свещенник или тн. А не някой кожодер или назубрен фанатик.

# 248
  • Мнения: 11 607
В предаването регулярно изписваха резултатите от тази тема. Благодаря ви, момичета!

# 249
  • Мнения: 2 282
Има ли някъде в нета запис от предаването?

# 250
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Вероятно трябва държавата да подпомага, но има много родители, които не са християни и може да не се съгласят...Аз не съм християнка, въпреки, че съм кръстена такава, и приятелят ми също не е...даже сме от различни вяри, та не знам в нашият случай държавата, как би могла да ни подпомогне в това отношение.
Смятам, че за желаещите детето им да изповядва християнската вяра, трябва да има помощ и от държавата, другите...да се оправяме както знаем Mr. Green

# 251
  • Мнения: 1 494
Цоцоланке, аз не успях тогава да гледам предаването... Sad Много съжалявам за което...
Ако имаш желание, можеш ли да кажеш до какъв извод се стига в края му?

# 252
  • Мнения: 1 615
Някой да ми каже за какво предаване става дума, моля!

# 253
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Някой да ми каже за какво предаване става дума, моля!
На първа страница на темата, още в пърия си пост Мама Цоцоланка е казала за какво става дума.
Не чете ли?

# 254
  • Мнения: 1 615
Тоя тон може и много да върви в училище, обаче дано не очакваш баща ми да се подпише от отговора ми...

Общи условия

Активация на акаунт