Роднините...или за прекъснатите семейни връзки!

  • 3 489
  • 31
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 336
Прекъснала съм всички роднински връзки и така ми е добре.
Peace Защото ми писна да ме употребяват.
и на мен  Peace
Това, че са ми роднини, не ме задължава по никакъв начин да ги харесвам и да поддържам контакти с тях.  всички останали или не сме в добри отношения ...или просто не ми допадат и не изпитвам никаква нужда да поддържам връзка с тях.
Peace
виждам се само с един първи братовчед, на останалите дори спрях да си вдигам телефона преди година и вече не се и обаждат

# 16
  • Мнения: 2 401
Винаги ми е правело впечатление, че хората в провинцията повече държат да роднините си и имат силна връзка помежду си. Аз имам много роднини, не само че не поддържам никаква връзка с тях, но някои дори не ги познавам ( първи братовчеди напр. други и не знам, че имам).  Не ми липсват във всеки случай.

# 17
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Прекъснала съм всички роднински връзки и така ми е добре.
Peace Защото ми писна да ме употребяват.

И аз така

# 18
  • Мнения: 3 268
С най-близките си роднини съм в прекрасни отношения и много ги обичам-чичо и чинка,леля ми и 2-3 братовчеди,с които се срещам.Сестра ми обаче е номер 1,после мама и татко.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 880
Аз по принцип нямам много роднини, но и с тези, които имам не поддържам връзка - само с един близък роднина съм в лоши отношения, с останалите някак си животът ни раздели...Не ми тежи изобщо. В живота си, от близки родственици нищо хубаво не съм видяла. Най-стойностните и ценни за мен съм срещнала по-късно.


и при мен е абсолютно същото!!!

# 20
  • Мнения: X
Аз имам роднини, с които умишлено не поддържам връзка. Имам роднини, с които пътищата ни са разделени, ей така без причина. Просто стечение на обстоятелствата.

В твоя случай, най-добре другият път го посети човека. Сигурна съм, че ще ти се зарадва. Да му почукаш на вратата, да го поздравиш и да му кажеш, че си минавала и си искала да го видиш. Това е най-естественото нещо на света. Това няма общо с родителите ти и отношенията им с него.

Понякога, без да искаме прекъсваме връзки, които е хубаво да поддържаме от време на време.
Хубаво е, понякога на човек му се стопля сърцето от такива дребни жестове на внимание.
Другият път не го подминавай, а влез в къщата му.  Wink

# 21
  • Мнения: 552
Обърках се да се обадя на леля си по бащина линия, за да я попитам за един имот... Вместо да се зарадва, че след 10 г. чува племенницата си, тя ми вдигна скандал. Дъщеря й пък всеки път минава на другия тротоар, ама това е сигурно защото са гузни, че принудиха баща ми да отстъпи своята част от апартамента на родителите им.
Не им се сърдя, но няма да ги потърся. Пък и не ми е криво, някакси без тях като че ли живея по-лесно

# 22
  • Мнения: 552
Всъщност и аз мисля, че е добре да им се обадиш, но за да не си като в небрано лозе, по-добре го направи сама, пък ако мине добре - и с приятеля си  Peace

# 23
Ние сме в лоши отношения с вуйчо ми.Впрочем майка и татко,но и аз покрай тях с годините спрях всякакви връзки.Живеят на село в един двор в отделни къщи дели ги ограда,висока закърпена с ръждиви ламарини.Много ме боли,дори сега когато пиша ме стяга гърлото.Преди години вуйчо се разсърди на баба(майка си),затова,че тя е отказала да му препише апартамента си,а тя била болна,дядо сляп и те от няма на къде са се обърна ли за помощ към майка.Тогава всички отидохме да живеем при бабини,и започнаха едни разправии едни клетви да ти настръхнат косите.Когато се женеше братовчедка ми баба и дядо бяха се облекли и чакаха все пак да дойдат да ги вземат на сватба.....но останаха в къщи цял ден да плачат.На погребението на дядо,вуйна отиде на курорт,а вуйчо хвърли едни цветя на чужд гроб,не се прости с баща си.Много обичам баба си и затова ми е много мъчно,че живее в този ужас,да чува гласа на сина си всеки ден и когато се срещнат на улицата той да си обръща главата на другата страна.

# 24
  • Мнения: 1 120
Роднините са натрапени приятели за мен  Peace

и аз така мисля.прекъснала съм отношения със страната на баща ми.абсолютно никакви отношения с роднинините на половинката ми.виждам се само с първа братовчека от страна на майка ми.виждам се е силно казано,защото се случва 2-3 пъти в годината,но се чуваме поне 1-2 месечно и то защото с брат ми живеят в една къща.

# 25
  • Мнения: 569
Ние сме в лоши отношения с вуйчо ми.Впрочем майка и татко,но и аз покрай тях с годините спрях всякакви връзки.Живеят на село в един двор в отделни къщи дели ги ограда,висока закърпена с ръждиви ламарини.Много ме боли,дори сега когато пиша ме стяга гърлото.Преди години вуйчо се разсърди на баба(майка си),затова,че тя е отказала да му препише апартамента си,а тя била болна,дядо сляп и те от няма на къде са се обърна ли за помощ към майка.Тогава всички отидохме да живеем при бабини,и започнаха едни разправии едни клетви да ти настръхнат косите.Когато се женеше братовчедка ми баба и дядо бяха се облекли и чакаха все пак да дойдат да ги вземат на сватба.....но останаха в къщи цял ден да плачат.На погребението на дядо,вуйна отиде на курорт,а вуйчо хвърли едни цветя на чужд гроб,не се прости с баща си.Много обичам баба си и затова ми е много мъчно,че живее в този ужас,да чува гласа на сина си всеки ден и когато се срещнат на улицата той да си обръща главата на другата страна.


При вас нещата са повече от зле, наистина горката ти баба какво ли преживява. Мъчно ми стана чак за нея.

# 26
  • Мнения: 648
    За съжаление най- големите си разочарования съм изпитала от роднини Tired Тази вечер и аз се просълзих, защото ми се ще да си поговоря откровено с чичо ми, .......някога Rolling Eyes

# 27
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Имам такива роднини - да. Не поддържам връзка с тях, макар много да ми се иска и причината е проста - за една връзка трябват двама /две страни/. Ако само аз се обаждам не става, трябва и другият да направи усилие и понеже досега това не се е случвало - не поддържав такива връзки.

# 28
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Имахме прекъснати връзки,но майка ми стопли отношенията.Прости им за всичко.Иначе десет години не се виждахме с братовчедите,а сме израстнали заедно от бебета.
Като чета темата и си мисля защо така се получава в живота,и ние ли ще станем такива?

# 29
  • Мнения: 822
Ти се терзаеш за 4и4о си и 4инка си.....аз до скоро се измъ4вах по същата при4ина но за...баща ми! Rolling Eyes
Неотдавна пуснах тема тук за това....и мненията на моми4етата ми повлияха доста!
За което им поднасям този букет  bouquet!
И мен ме измъ4ваха подобни терзания...въпроси без отговори....Но накрая теглих 4ертата(както се казва) и реших пове4е да не се самоби4увам безпри4инно!
Вси4ко се преживява!Така е устроено сърцето ни,4е да понася и болка и радост!
Аз при жив баща съм ....без баща!
Дори сега се замислих,4е....ако недай боже се слу4и нещо с него или с баба(майка му)то няма кой да ми се обади!Спряла съм да го търся и да правя от4аяни опити за сближаване!
За4еркнал е и трите си рожби!
Същото направих и аз с него!
      Затова не се измъ4вай...не пла4и....каквото трябва да става...то ще се слу4и!
Нека на лицето ти блесне най-голямата усмивка и дори сълзите ти да немогат да я зали4ат!  action032
Горе главата!  bouquet

Като четох това, направо настръхнах! Защото все едно съм го писала аз!

Баща ми и майка ми се разведоха като бях на 14 години! Ние сме три деца и колко мъки сме преживяли през тези години само ние си знаем! Останахме да живеем при майка ми като рядко контактувахме и с баща ми! Отношенията с баба и дядо от негова страна почти изчезнаха (за което ми е много болно)! Баба ми беше страхотен човек и много ни обичаше, но майка мрази много баща му и роднините му, а ние все пак бяхме деца! По  - късно баба почина! След толкова години се видяхме вече в болницата! Разглеждаше албумите със снимки от сватбата ми и плачеше! Тя не беше нито на бала ми, нито на сватбата! Ужасно съжалявам и плача!
След няколко дни почина!И я загубих!

А баща ми! Не съм го виждала от четири години! Последно се срещнахме случайно на центъра на града! Искаше да ни запише телефона и бръкна в джоба си! Там стояха снимките на мен и сестрите ми!
До сега не ни е потърсил! А има вече 4 внучета, които дори не е виждал ( с децата на сестра ми)!
Всеки човек има недостатъци и не искам да говоря за неговите, защото ми е баща и все пак го обичам!
Но всъщност живея без баща! Много ми е мъчно, защото никога не съм изпитала какво е да имаш татко, който да те обича, да се възхищава от теб и да те закриля!
Благодаря на Бог за съпруга ми, който е чудесен баща и обича моите малки дечица страшно много!
Когато разказвам на сина ми за дядо му, който още не е виждал и за това, че всъщност все едно нямам татко той ме успокоява - Нищо мамо, тати ще е и на теб тати  Laughing!

Общи условия

Активация на акаунт