КАК ДА СЕ СПРАВЯ С КОСОПАДА?

  • 3 308
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 264
Преди време четох във форума, че започва да пада към 3тия и спира към 7мия. И си е така - моята започна да пада към 3тия, сега сме в 6тия и още пада, не както в началото, тогава просто се  свличаше на снопове. Сега пада по-малко, просто защото остана 1/4 от косата ми, опашката ми е дебела колкото кутрето, шнолите ми падат, защото нямам коса да ги задържи. Ползвах ампулете, шампоана и балсама на Vichy и мога да ви кажа, че в този случай изобщо не помагат. Имам чувството че и с шампоан от 2лв да я мия все тая. Добрата новина е че по някое време дпира да пада и се възстановява. Поне така беше първия път. Не се постригах, щото полза няма, а като е прибрана поне не личи толкова колко е малко...  smile3511

# 16
  • София
  • Мнения: 5 079
Всички промени, които настъпват в женския организъм след раждането са вследствие хормони и след време отшумяват. Peace

# 17
Да,наистина и при мен беше от 3-тия до към 6-7-я. И в момента пак ми пада ужасно,защото малката е на почети 4 месеца и по принцип е нормално. Но четох някъде,че може да е от нисък хемоглобин. Т.ч. за да си спокойна, можеш да си го провериш Blush

# 18
  • Мнения: 1 986
Моята коса падаше доста, но ми похвалиха един шампоан на Клоран, с хинин е, кафяв, струва 14 лв. и се  ползва страшно дълго, защото се слага по малко. Оттогава косата ми не пада вече, след като родя ще продължа да  го ползвам, пък ще видим дали и тогава ще действа. Ако искаш пробвай.

Аз ползвам този шампоан-с вит.В и хинин PeaceНа мен не ми пада косата/надявам се да не започне отсега нататък Laughing/,но и аз зная,че ще спре и без използването на спец.витамини,шампоани,маски и т.н-въпреки,че в ползването им няма нищо лошо Wink-ще подхраниш косата Peace

# 19
  • Мнения: 7 723
Нормално е да ти пада косата след раждане, не се шашкай!  Hug
Мене ме спаси СЕБОРАЛ (форте)-
лосион, който се продава навсякъде по аптеките за около 2 лева,
втрива се в корените, след измиване на косата, без да се плакне после   Wink

# 20
благодаря за съветите,май нищо друго не ми остана освен да чакам да се намесят хормоните Laughing Laughing Laughing

# 21
  • Благоевград
  • Мнения: 84
И на мен ми капе страшно много.Направо ми писна от косми навсякъде- по дрехи, легло и ........къде ли не.По време на бременността имах чувството, че един косъм не падна.Знам, че е нормално, но все пак дали няма да ми помогнат някакви маски.Някой пробвал ли е?

# 22
  • Мнения: 267
Въпреки, че моят косопад не беше хормонален, беше третиран с какво ли не, и това, което ми помогна на мен е анафазният шампоан на Ducray. Препоръчвам го силно, почти не познавам човек, на който да не се е отразил добре

# 23
  • Мнения: 208
Ужасно е !!!!
Точно като минаха 3 месеца и започнах да намирам косми навсякъде
 Сега използвам Фитовал -шампоан, мисля че има ефект

# 24
  • Мнения: 314
И аз саъм така ние сме 3.5 месеца и от около 10 дни ми капе ужасно на снопове косата , а и най - лошото е че е навсякъде имам чувството че няма изчистване на пода ,чудех се за някви маски освен да си направя нещо домашно може и да има добър ефект . Мерц дражетата можели да се пият когато се кърми .

# 25
  • Мнения: 33
На мен също ми капе косата ужасно много, бебка сега е на 4 месеца. Докато навърши 6-7 месеца  ще остана без коса бе хорааа Shocked
Започнах да правя тази маска с тривитаминол, но не спира да капе, обаче с просто око се вижда разликата в косата ми преди и сега, в смисъл че стана по- лъскава, въпреки че много не остана от нея!!! Sad
Въпросът ми е ако пия мултивитамини има ли шанс да намаля косопада или няма шанс?

# 26
  • Мнения: 2 673
И на мен ми опадаше косата невероятно след като спрях да кърмя. АМА УЖАСНО просто!
Пробвах какво ли не - Клоран, Фито -шампоани, Себорал Форте, Мерц дражета, Центрум, Витамини В \Милгама\.Сега като си направя равносметка май най-ми помогна приготвения от една докторка крем, койт осе втрива в скалпа.

# 27
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
С шампоан п/в косопад на Фито!

Общи условия

Активация на акаунт