10 правила, на които всяка жена трябва да се подчинява

  • 4 283
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
спазвам само 6/10 ,но май трябва и другите да ги спазвам .

# 46
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
9 от 10 Grinning

Не спазвам само това за калций и вит. Д. Брех, каква съм правильна девочка! При това - не съм чела тези правила преди  Grinning

Като точката за тена важи само с тониращ крем - не съм привърженик на загоряла излишно кожа. Рак, баце.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 061
Спазвам 8 от 10-те. Това за тена не е за мен - имам много бяла кожа и не виждам защо трябва да я състарявам с непрекъснато излагане на слънце или солариум. Лятото ми е достатъчно.
Малко ми е странно и това за сапуна. Бих могла да се примиря с течен сапун, но......Може и да е вярно, че душ-геловете са вредни, но.....още колко други вредни неща ни заобикалят. А пък и като ползвам разни разкошни душ-гелове, които ароматизират тялото и ми повдигат настроението, не виждам защо трябва да се откажа от тях?! Peace

# 48
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Не спазвам 7,8 и 9. Ама имам овлажняващ душ-гел  Mr. Green Мразя солариуми и не обичам да се пека на слънце  Sick Пия витамини с пробиотици и калций+магнезий+цинк за кожата, костите и косата Mr. Green Така,че май спазвам 9/10  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 1 318
Не спазвам 5 и 7... Жал ми е да си изхвърля старата козметика... А и ми е готино да си се къпя с душ гел Laughing

# 50
  • Мнения: 3 782
1. Никога не си лягайте преди да сте си махнали грима - няма значение колко сте уморени и колко е късно. Почистването на лицето с подходящ лосион или тоалетно мляко отнема 2 минути и по този начин се унищожават повърхностните бактерии. Освен това по-голямата част от грима изсъхва върху лицето и ако не е отстранен навреме се оказва твърде благоприятна почва за образуване на бръчки.
Това го правя
2. Не излизайте от вкъщи без крем със слънцезащитен крем или фон дьо тен с UV фактор. Така ще ограничите риска от рак на кожата до минимум и ще забавите значително процеса на стареене.
Е все още не мога да се науча да си слагам ФДТ,но трябва явно.
3. Предпазвайте устните си, за да изглеждате по-млади - доброто поддържане на устните с балсам със защитен фактор или блясък ги прави естествено сочни. - Това също го изпълнявам
4. Избелвайте зъбите си - ако все още не сте го правили, не отлагайте повече. Една блестяща усмивка ви прави да изглеждате като здраво богато момиченце. - Не
5. Разчиствайте тоалетката си от боклуци - изхвърляйте всичко, което е на повече от година. Това не само ще ви опази от инфекции, но и ще ви накара да преоцените "козметичните" си нужди. Обиколете парфюмериите и тествайте различни продукти. - С малки изключения, само ми свиди за хубавите ми сенки.
6. Боядисвайте косата си редовно - никак не е красиво с 2 сантиметра "прорасли" корени. Боядисвайте се на всеки 4 седмици. Ако не можете да си позволите такова внимание, помислете за разноцветните кичури. Те издържат до 6 месеца без да е необходимо да се подновяват, но трябва да ви ги направят професионално. Това е много сложно,т.к.аз всеки ден съм на различно мнение.Ту ще се боядисвам,ту като ми израстне и си викам вечекрай,няма да се боядисвам.Сега съм на вълна естествена.
7. Сменете душ гела си със сапун - най-добре овлажняващ. Съдържанието на шишенцето с душ гела ви е описано в 10 реда и е пълно с химични наименования, които дори не можете да произнесете. При сапуна то е едно кратко изречение. - Аз си ползвам душ гел,защото от сапуна ми се изсушава кожата.
8. Бъдете с тен през цялата година - бронзовият загар е актуален винаги. Мургавият цвят на кожата прикрива недостатъците и уморения вид. Ако не ви достига време за солариум, достатъчно е дори само да сложите малко пудра или бронзиращ фон дьо тен, за да се попитат околните: "Дали тя не е влюбена?"- Как ми се иска само.Но съм привърженик на естествения тен.
9. Вземайте калций и витамин D ежедневно - момичета от всички възрасти се нуждаят от тях, за да имат здрав скелет. Жените на 20 са много по-застрашени от чупливост на костите, отколкото тези на 50 години. Последните изследвания сочат, че калцият запазва младия вид на кожата по-дълго. А ако се излагате на слънце, витамин D ще ви подсигури абсорбирането на калция в организма.-Чак ежеденевно не.Но приемам витамини и ям плодове.
10.Парфюмирайте се всеки ден - дори и да прекарате деня в пране и чистене на банята, доказано е, че любимият ви аромат повдига настроението ви и ви прави още по-енергични. Започването на деня с доза ухание ще ви накара да се почувствате специална. Ако не можете да си позволите любимия си дизайнерски и скъп парфюм, оглеждайте се за ароматизирани лосиони за тяло или олио за спа вана. - Задължително го правя.

# 51
  • на село
  • Мнения: 3 920
Не спазвам само това за загара и за душ тела, в насока от душ гел към сапун може и да се променя, но това за солариума няма да стане, имам си кожен проблем и дори лятото избягвам слънце.
А и калция с вит. Д- пия, но чак пък всеки ден -не, обикновено изпивам едно шишенце и после след 2-3 мес. може пак да се сетя  Grinning.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 535
1. Никога не си лягайте преди да сте си махнали грима - Задължително го правя, никога не си лягам с грим.
2. Не излизайте от вкъщи без крем със слънцезащитен крем или фон дьо тен с UV фактор. Така ще ограничите риска от рак на кожата до минимум и ще забавите значително процеса на стареене. - Защитен крем винаги ФДТ позвам по-рядко
3. Предпазвайте устните си, за да изглеждате по-млади - доброто поддържане на устните с балсам със защитен фактор или блясък ги прави естествено сочни. - Блясък поне слагам
4. Избелвайте зъбите си - ако все още не сте го правили, не отлагайте повече. Една блестяща усмивка ви прави да изглеждате като здраво богато момиченце. - за сега няма нужда, фабрично доста бели са
5. Разчиствайте тоалетката си от боклуци - изхвърляйте всичко, което е на повече от година. Може и да се случи, зависи от настриението ми
6. Боядисвайте косата си редовно - Не се налага за сега, нямам бели коси, а цвета си го харесвам както е естествен
7. Сменете душ гела си със сапун - най-добре овлажняващ.  - Ползвам и душ гел и сапун и каквото още се сетите Mr. Green
8. Бъдете с тен през цялата година - Имам си малко естествен, повече мисля, че няма нужда
9. Вземайте калций и витамин D ежедневно - Е това изобщо Embarassed
10.Парфюмирайте се всеки ден - Задължително

# 53
  • Мнения: 2 907
Значи незнам кой ги е казал тези неща, но повечето твърдения не са верни.

2. Тази точка си противоречи тотално с точка 8. Първо : доказаха, че кремове с УВ са при 90% неефективни. Второ : много по-добре е кожата да се мие редовно с вода и чисти после с лосион, като не се маже пласт крем след това, който не и позволява да диша. Рак никога няма да хванем от кожа без крем, но виж от солариум ракът е почти сигурен.

4. Не се прецизира как да си избелваме зъбите. Единственото избелване, което не вреди на зъбния емайл и не го разяжда е професионално избелване при зъболекар. Сеансът трае около 40 мин и струва доста солено ( във Франция 250 евро, които не се поемат от касата ) Всякакви други пасти с избелващ ефект, както и ленти са много вредни, силно окислителни и ефектът е краткотраен. С други думи - не се препоръчва.

7. Душгелът е сапун. Има много добри течни сапуни, както и лоши сапуни, на които нищо, че не пише дълъг списък със съставки, те обикновено просто са пропуснати. И в двата случая е въпрос на компетентен избор какъв сапун ще използваш.

8. Няма нищо по аут и старомодно от загорелия тен! Всяка поддържана и актуална жена избягва слънцето, старае се да запази порцеланов тен и това дори се превърна в тренд през последното десетилетие. А откакто всички знаем, че дългогодишното ходене на солариум реално гарантира рак на кожата, дизайнерите и цял Холивуд поставиха нов крайпътен камък в модата - да си бледен и бял е секси, а червеникаво загорял - евтино.

9. Взимането на изкуствени витамини често не се асимилира от тялото, по-добре е да се консумират в естествен вид. 

Интересно ще ми е да разбера откъде си копирала тези 10 правила. От българската преса или от някой съмнителен сайт?


Последна редакция: ср, 16 май 2007, 13:08 от mystic

# 54
  • Мнения: 184

9. Взимането на изкуствени витамини често не се асимилира от тялото, по-добре е да се консумират в естествен вид. Едно кисело мляко и парче сирене дават нужния за деня витамин Ц.
сигурна ли си че в киселото мляко и сиренето има витамин Ц? Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 2 907
Пардон, говорих за калций.  Embarassed
Витамин Ц се съдържа в големи количества в магданоза, лимоните, в киселото зеле и в по-малки количества в останалите цитруси.
Вит Д е действително рядкост. За месоядните - има го в черния дроб. Иначе в естествен вид знаем се набавя от слънцето.

# 56
  • Мнения: 1 817
1. Никога не си лягайте преди да сте си махнали грима - това го правя
2. Не излизайте от вкъщи без крем със слънцезащитен крем или фон дьо тен с UV фактор.  - това го правя.
3. Предпазвайте устните си, за да изглеждате по-млади  - това го правя
4. Избелвайте зъбите си -  не ги избелвам, а само им махам зъбния камък - това го правя
5. Разчиствайте тоалетката си от боклуци - това го правя
6. Боядисвайте косата си редовно -  на кичури съм и ги подновявам само по повод  Laughing
7. Сменете душ гела си със сапун - редувам ги
8. Бъдете с тен през цялата година - не мерси
9. Вземайте калций и витамин D ежедневно - по принцип го правя, сега пропускам по медицински причини
10.Парфюмирайте се всеки ден - това е задължително
Май от 10 почти 9 правя, макар и не най-редовно... Laughing

# 57
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
8. Бъдете с тен през цялата година - бронзовият загар е актуален винаги. Мургавият цвят на кожата прикрива недостатъците и уморения вид. Ако не ви достига време за солариум, достатъчно е дори само да сложите малко пудра или бронзиращ фон дьо тен, за да се попитат околните: "Дали тя не е влюбена?"
9. Вземайте калций и витамин D ежедневно - момичета от всички възрасти се нуждаят от тях, за да имат здрав скелет. Жените на 20 са много по-застрашени от чупливост на костите, отколкото тези на 50 години. Последните изследвания сочат, че калцият запазва младия вид на кожата по-дълго. А ако се излагате на слънце, витамин D ще ви подсигури абсорбирането на калция в организма.
Цитат


Тези не ги изпълнявам ! Ще започна да взимам калций и витамин Д но в никакъв случай няма да стресирам кожата си целогодишно в разни солариуми / това я състарява/  Hug

# 58
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
сапун не ползвам
зъби не избелвам
не взимам калций и витамин д допълнително
а, и не си бронзирам кожата изкуствено Rolling Eyes

# 59
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Ми, не съм изрядна според тези 10 правила.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт