Вашето здраве зависи от вашето поведение

  • 1 367
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Василиса, моите сладкиши пък стават възсладки откак ги правя с кафява захар. Търся обяснение newsm78

# 16
  • Мнения: 1 529
Zizi top,ти да не купуваш от оназа кафява захара на кубчета,която всъщност е бяла с някакъв сироп???
НАдявам ,че си взимаш кафява НЕРАФИНИРАНА захар,която между другото се намира изключително трудно/или поне аз?.

# 17
  • Мнения: 1 529
И още нещо:доколкото знам бялата захара  е по -концентрирана от нерафинираната,т.е. звучи ми някакси не логично кафявата да е по сладка от бялата.

# 18
  • Мнения: X
Захарта ми е Демерара - имат три вида - нерафинирана тръстикова захар на кристали е (останалите са на едри кристали/за любители на кафе и за гарниране, и една много тъмна- пише за сладкиши).
И мен ми е чуденка защо?!

# 19
  • Мнения: 1 080
Много хубава тема. За съжаление е толкова трудно се променят навиците...аз правя някой постъпки, надявам се да въздействам чрез собственото си поведение поне на хората, с които живея, защото наистина пазара се пълни с все повече боклуци в лъскави и примамливи опаковки.......

# 20
И още нещо , хубаво е да се опитваме да си набавяме витамини от храна , а не да ги пием. Наскоро прочетох, че синтетичния бета-каротин е доказано канцерогенен, особено при пушачи много кратно увеличава риска от рак. Въпреки това си се продава. Интересно колко от тези синтетични витамини и минерали изобщо не са изследвани....

# 21
  • Мнения: 1 529
И аз съм на това мнение-може да са полезни,но все пак са си лекарства и при всички положения товарят бъбреците и черния дроб.

Общи условия

Активация на акаунт