Мога ли да не разреждам АМ според схемата на кутията?

  • 1 157
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 596
Спазвам указанията на кутията, нито съм разреждала, нито съм сгъстявала  Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 6 363
не трябва да разреждаш в пропорции, различни от схемата на производителя!

# 17
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Винаги съм спазвала пропорциите.Нито повече,нито по-малко.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 011
[.Имайте предвид,че тази позната го е хранила през цялото време така и логиката й е,че така млякото е по-леко и не натоварва стомаха и също така дететото по този начин поемало и повечко вода(защото бебето й въобще не е пиело вода).
Мога само да ти кажа да стоиш далече от тази жена,която явно не е добре и за каква логика става дума??? Shocked
Обема на бебешкото стомахче е доста ограничен-по30 мл. на кг. телесно тегло и е важно това мъничко стомахче да се напълни с качествена храна.Ако ти пиеш разреден като водичка айран /примерно/ по цял ден ще се нахраниш ли?И по-леко ли ще ти е?
Производителите на млеката си знаят най-добре в колко вода се разтваря млякото им.Спазвай си инструкциите на опаковката.
Относно водата-всеки ден в градинката се събирам с майки на доста големи бебета,които не пият вода,но на никоя не и е хрумвало да си държи детето гладно поради този факт.Предлагай вода,ако бебето е жадно-ще пие.Моят син не пи вода 2 месеца и от няколко дни пак пропи.

# 19
  • Мнения: 4 399
 Аз май ще съм единствената, която не вижда голям проблем в разреждането когато бебето е на 11 месеца. На тази възраст то не се храни само от АМ и аз изобщо не го виждам фатално. Когато детето ми беше на възраст на която трябва да се спазват точни пропорции, кърмех. Когато започнах да давам АМ вече беше достатъчно голямо за да не се вманячавам на тази тема.  Wink Може би не съм правила разреждания чак като твоите, но винаги съм слагала 20-30 мл вода повече от написаното на кутията. Не забелязвам това да създава някакъв проблем. И при мен причината е че детето пие много малко вода и за мен това е начин да му дам малко повече.

# 20
Благодаря на всички за отговорите.От снощи си го правя, както винаги-3:1.

Общи условия

Активация на акаунт