Меню на 6 мес. бебе?

  • 1 400
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
Режима на моят син е следният:
8-180 мл.АМ
12-190 гр. зел. пюре,през ден с 1/4 жълтък в него,ще въвеждам и месото тези дни
16-190 гр. каша+ плод или кисел+плод
20-180 мл. АМ
Сега съм решила да му стържа плодове и да му давам между храненията,сок не иска да пие,вода-трудна работа.Този режим го има от 4-ия месец.С килата е повече от добре-на 6 месеца-8,650 кг.
Искам да попитам мамите може ли плодово пюре да замести хранене,Вики според мен и стига и се засища с пл.пюре, но все пак да попитам,
И аз доколкото знам не замества хранене.Аз смесвам пл. пюре с каша и я давам следобед.Но пък ако бебето ти е гладно-едва ли ще седи мирно и кротко 3 часа! newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 2 298
Miamy, преди малко мислех да пусна подобна тема за храненето на сина ми.
И той хапва така, само с кашата е голяма мъка и слагам по мъничко в плодвите пюрета.
А защо трябва да го мъчиш с каши? Моята не ги харесваше, яла е само 3-4 пъти. Следобяд си хапваше всеки ден плодово пюре за следобедна закуска. Не смятам, че е изпуснала нещо като не е яла каши.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Miamy, преди малко мислех да пусна подобна тема за храненето на сина ми.
И той хапва така, само с кашата е голяма мъка и слагам по мъничко в плодвите пюрета.
А защо трябва да го мъчиш с каши? Моята не ги харесваше, яла е само 3-4 пъти. Следобяд си хапваше всеки ден плодово пюре за следобедна закуска. Не смятам, че е изпуснала нещо като не е яла каши.
Да допълня и аз-и моят син само каша не яде,винаги трябва да е смесена с плод или плодово пюре,иначе-рев...

# 18
  • Мнения: 2 908
Ние сме така:
6.30-7ч-АМ;
10.30-11ч-АМ;
14.30ч-зеленчуково пюре с 1/2 жълтък през ден;
18ч-каша или кисел,като слагам плодово пюре в кашата;
21.30ч-АМ
Започвам месото след седмица,защото сме с много нисък хемоглобин и сега се тъпчим с Малтофер.

# 19
  • Мнения: 2 677
Екстра си е менюто!
За месо е рано. Аз захраних горе-долу на тази възраст с месо (вреда не е имало, но и полза също).
На въпроса дали плодовото пюре замества хранене, ще отговоря, че си зависи от детето. Колкото и да си ми повтаряли разните педиатри, че не замества хранене, на синът ми му стига. Засища го напълно и само така мога да му го давам, беза да има негативни последици (ако го давам между храненията, идва му в повече и повръща).

# 20
  • Мнения: 503
8.00ч-170млАМ
12.00ч-зеленч.пюре+30млАМ
16.00ч.-каша
20.00ч.-200млАМ
4.00ч.-170млАМ
на другия ден заменям заленчуковото с месно пюре,а кашата с плодово
между храненията предлагам водичка


това са и нашите часове Wink само,че млякото е 150мл.,след зеленчуковото не давам мляко ,както и месно пюре

Общи условия

Активация на акаунт