ebay или как да продаваме по-добре ?

  • 16 477
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 315
Скъпи мами в чужбина, продавате ли в ebay и доколко успешно се справяте.
Има ли тънкости, които трябва да се знаят за да е една продажба успешна.
Аз например мисля че са важни следните неща:
1. Възможно най-добри снимки на продукта за продажба.
2. Точното заглавие, например името под което го продава производителя.
3. Подробно описание на продукта от производителя, ако има високи оценки на тестове да се споменат.
4. Подробно описание за употребата на ползван продукт, на колко години е, има ли остатъчна гаранция, има ли следи от употреба.
5. Дава се начална цена от 1 евро и желаната минимална цена разбира се.

Карам подред
1. Много са важни снимките. За предпочитане е да имаш някъде сайт, където да качиш снимките там и да ползва Турболистър, за да приготвяш артикула за продажба. По възможност снимай детайл, ако е дреха или обувка, или бижу. Купувачите се чувстват поласкани, че си си направил труда да сложиш повече снимки на нещото.
2. Много важно нещо. Освен това е добре да слагаш и подходящи заглавия, приканващи вниманието. Ако искаш ще ти пусна примери, за да знаеш какво да правиш.
3. Задължително!
4. За препоръчване.
5. Аз лично пускам с начално 1 или 1,99 и добавям винаги опцията Веднага купи. Ако има остатъчна гаранция, можеш да го пускаш и като Веднага и ново, но там има уловка, че ти се водиш отговорен за гаранцията.
За големи покупки над 200 евро е добре да се ползва Тройхандсървиза им. И заплащане чрез Пейпал.
Имала съм вземане даване с некоректни купувачи и продавачи. Не ми се е случвало досега Ибей да си измие ръцете. Винаги съм получавала обещетение. Не винаги в пълния размер, ама е по-добре от нищо.
Една мадама така изхвърча още след 3 продажба от системата. Защото първите двама купувача изгоряхме и третата се усети навреме.

# 16
  • Мнения: 4 399
Интересна тема и много актуална за мен. Ние сме продавали няколко неща, но големи пари никога не сме получили. Е, поне си разчистваме мазето. Сега обаче имам няколко много хубави неща, които са и съвсем нови и искам да си взема парите, така че приемам съвети.  Wink


на мен ми дойде една идея в главата и успешно я приложихме когато продавахме, то само веднъж беше. Нея може да я споделя на лични ,щото ще ме разпнат на кръст!    Sick

Хе-хе, да не си наддавала за собствената си стока чрез поставено лице? Wink

аз ве4е се отказвам да продавам през Ebay има саитове  в които си поставя6 обявата гратис и са пак на са6тата сиситема като Ebay верно по малко посе6таеми са ,но поне не пла6та6 и таи или ина4е някои 6те се заинтересува от продукта ти

Би ли дала линкове на такива сайтове?

# 17
  • Мнения: 677
http://www.auctionbytes.com/cab/pages/calendar

http://www.sellersourcebook.com/


Ако ме обхване музата за писане може да понапиша по темата  Simple Smile
Някои от съветите са добри, но недостатъчни.

# 18
  • Мнения: 11 315


Хе-хе, да не си наддавала за собствената си стока чрез поставено лице? Wink

На мен ми се случи веднъж. Направих си втора регистрация, с друг емайл.
Обаче те ме хванаха веднага, заради ИПадреса предполагам. Изритаха втория акаунт веднага от системата, а мен ми замахнаха с пръст. Joy
Повече няма и да пробвам.

# 19
  • Мнения: 3 880

На мен ми се случи веднъж. Направих си втора регистрация, с друг емайл.
Обаче те ме хванаха веднага, заради ИПадреса предполагам. Изритаха втория акаунт веднага от системата, а мен ми замахнаха с пръст. Joy
Повече няма и да пробвам.
Вечке, Вечке, така ли се прави бе душа Naughty цял живот ли ще те уча Wink Mr. Green
Толкоз народ съфорумки-ибейки сме тук, едно лично съобщение е достатъчно Wink нито ще разбере ибей кви сме, нито пръст ще размахва (стига да не е системно). Хайде за другия път вайст ду бешайд Wink

# 20
  • Мнения: 5 475
И ние в последно време сме се запалили,и успяхме да продадем доста ненужни за нас неща.
  Peace
 newsm78 Купили сме досега само 2 стоки,но в интерес на истината ,едниния път ни пробутаха един сателитен приемник,който още на 2 рия ден започна да прави проблеми ,да загрява и се блокира. #Cussing out
Естествено купувача каза,че на него никога не му се е случвал подобен проблем и да му мислим ние. Twisted Evil

Дано някой по-печен разкажа хитрини от "кухнята".  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 636
Edno wreme si naddawah sama s drugi moi adresi.Predi move6e da se otworqt mnogo imena w ebaй,bez проблеми,но от иzвестно време ,ако не си с аол или т_онлине не става,искат и адресът ти zа проверка.Аz имам в момента 2 имена,които полzвам,1,което е отворено,но оЩе не съм го полzвала и едно,което е с 3 нег.бевертунга.С него наддавам при хора,които са ми иzвъртяли номер и след наддаването бевертвам негативно.При мен е пито_платено,не оставам длъжна.С най_често полzваният ми адрес бевертвам нег.само при иzчислени 90 дена,иначе и аz Ще получа нег.оzенка,дори,да не с съм я zаслужила.Има срок от мисля 10 дена,ако някой не ми плати мога да пусна zа подсеЩане чреz ебей,на 2 или третият път
другият получава абманунг,а аz проzентът от продажната zена.Таксите,които съм платила zа вкарване си оставят zа моя сметка.За съжаление,това,да питам някой от предните наддали не става,zаЩотот след 20 дена вече със сигурност са си купили това,което са търсекли.
Много е важно да се пи6е zена,с която сте съгласни,zаЩото,ако сами си наддавате накрая таксите са по_високи,от колкото ако с таzи zена сте го вкарали zа продажба.
Важни са снимките,но това сте го писали.Както Вечи е писала и zаглавието е вагно,едно е да прочете6 киндерваген...,киндерваген...,и мегду тях да пи6е сууупер киндерваген мит zубехьор...,хората отварят zа да видят какво е супер,пусто му лÜбопитство.Големите букви в zаглавието съЩо се набиват в очи.
Не е нужно да се пи6ат нег.неЩа,които са ясни,като н.р.Ламмфеллфуßсак,всичко е наред,само zипът zаяжда,zаЩото zакачва кожата.Това е ясно и става при всеки един,но хора,които оЩе не са имали Ще си помислят,че само при тоzи е така.Или киндерваген,много zапьаzена,с Üблихе кратzер при раzгъване и сгъване.Еми то си пи6е,че е полzвана и теzи драскотини са ясни.
Винаги да се пи6е долу,че като частен продава4 не дава6 гаранzия и няма рÜкнаме.
Преди купуване да се прочете основно какво се предлага,не да се купи упътване zа къЩа zа zаек,и да се очаква къЩа  Laughing или както една приятелка тук наддала zа та6е zа хенди и чакала хенди  Crazy
От продавачи с негативни оzенки първо чета zа какво са нег.бевертвани и после ре6авам,дали Ще наддам.Ако са с много малко бевертунги пак преzенявам,дали да наддам.
Когато съм била продавач бевертвам след като съм получила аz бевертунг.В обратният случай обратно.
За продажба пускам най_често така,че в неделя да свър6и аукzионът,тъй като тогава хората имат въzможността да са на пц.Софорт кауф е почети винаги или само zофорт кауф,тъй като има много,които нямат желание да чакат и искат веднага да купят(като мен).Почети винаги продадените ми неЩа са със zофорт кауф били.Ако искам zа киндерваген мин 150?,а zа 180 съм много доволна я пускам zа 150 старт и 180 софорт,ако я пусна zа 1 или 1.99 е голяма вероятността някой zаблуден да ре6и,че Ще се продаде са 3? и въzможността някой да я купи със zофорт вече я няма,а накраят ако е до 90 трябва да наддам сама и да се набутам.
Това се сеЩам zа сега.Ако се сетя оЩе неЩо Ще пи6а пак.
Други адреси,освен преди,които бях ви писала,zа най_вече детски неЩа са беz пари,със снимки и добре се продава там,те са беz аукzиони,а с аукzиони е www.hood.de ,но никога не съм купувала и продавала там.

# 22
  • DE
  • Мнения: 521
Това за края на аукциона е много важно, разбира се. Аз не продавам, но купувам често. За един пръстен (за The One Ring по-точно Laughing) си бях направила проучване за 2 месеца назад какви цени са достигали въпросните пръстени. Оказа се, че най-скъпо се продава почти като правило в четвъртък вечер и в неделя от следобяд нататък, а най-евтино във вторник. Така че аз наддавах за аукцион, свършващ във вторник и го купих за сума, с около 30% по-ниска от Зофорт кауфен. Скоро купувах 2 Ipod и пак си направих същия експеримент - пак същия резултат - не знам каква е логиката за високата цена в четвъртък, ама я има. Та така...

# 23
  • Мнения: 1 636
За четвъртък не съм обърнала внимание,моите свър6ват винаги неделя между 18 и 22 часа.За купуване е о_е важно да се наддаде последните секунди.Аz следя и като станата 36 сек.наддавам тогава.За осведомяването е съЩо вярно,често хораzта наддават и не zнаят дори zената на магаzинът,което често е в моя полzа  Mr. Green Бях продала крабелдецке,zената му стигна с 8?(жерzанд инкл.) повече от магаzинската,върно,че бе6е овп и ново,но ако се бяха поинтересували Щяха по_малко да платят.

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Вярно е това с незнанието, аз така веднъж бях решила да се боря за едно детско пиано, следобяда минах през Мюлер и го видях същото, струваше 3Е , ако бях взела през е-бей, щеше да е поне 10 Е с поща.

# 25
  • Мнения: 106
http://www.auctionbytes.com/cab/pages/calendar

http://www.sellersourcebook.com/


Ако ме обхване музата за писане може да понапиша по темата  Simple Smile
Някои от съветите са добри, но недостатъчни.

 Praynig AG, дано по-скоро да ти дойде музата Simple Smile
Пиши моля те каквото знаеш  Heart Eyes   bouquet

Благодаря на Вечерница и Чиколина за споделената информация, супер сте  Heart Eyes
Това което е забелязала Сиамка е много интересно и ще го имам предвид  Hug

# 26
  • Мнения: 1 636
Някои от съветите са добри, но недостатъчни.
Ами то по темата има zели книги написани,естествено,че тук на 2 страниzи няма да е достатъчно.И на 5 или 15 съЩо.Всеки се сеЩа по неЩо и допълва.Но със сигурност има неЩа,които никоя от нас не zнае,а хора които по 20000 Бевертунга zа 2_3 год.имат...

# 27
  • Мнения: 4 399


Хе-хе, да не си наддавала за собствената си стока чрез поставено лице? Wink

На мен ми се случи веднъж. Направих си втора регистрация, с друг емайл.
Обаче те ме хванаха веднага, заради ИПадреса предполагам. Изритаха втория акаунт веднага от системата, а мен ми замахнаха с пръст. Joy
Повече няма и да пробвам.

И аз предположих, че така ще те хванат, затова предложих поставено лице.  Wink

Това за края на аукциона е много важно, разбира се. Аз не продавам, но купувам често. За един пръстен (за The One Ring по-точно Laughing) си бях направила проучване за 2 месеца назад какви цени са достигали въпросните пръстени. Оказа се, че най-скъпо се продава почти като правило в четвъртък вечер и в неделя от следобяд нататък, а най-евтино във вторник. Така че аз наддавах за аукцион, свършващ във вторник и го купих за сума, с около 30% по-ниска от Зофорт кауфен. Скоро купувах 2 Ipod и пак си направих същия експеримент - пак същия резултат - не знам каква е логиката за високата цена в четвъртък, ама я има. Та така...

Моите наблюдения пък са че в събота след обяд и вечер е най-евтно и така съм пазарувала много изгодно. Предполагам тогава много хора излизат и не са си вкъщи.

За четвъртък не съм обърнала внимание,моите свър6ват винаги неделя между 18 и 22 часа.За купуване е о_е важно да се наддаде последните секунди.Аz следя и като станата 36 сек.наддавам тогава.За осведомяването е съЩо вярно,често хораzта наддават и не zнаят дори zената на магаzинът,което често е в моя полzа  Mr. Green Бях продала крабелдецке,zената му стигна с 8?(жерzанд инкл.) повече от магаzинската,върно,че бе6е овп и ново,но ако се бяха поинтересували Щяха по_малко да платят.

Опредлено много хора не са информирани и аз съм се чудила какви цени плащат, понякога без разходите за доставка излиза по-скъпо отколкот в магазина. По правило и аз като тебе наддавам в последния момент. Но най-ниските и  изгодни цени съм постигала когато наддавам с автоматичната функция. На няколко пъти ми се случва да дам нереалистично ниско цена с идеята, че никога няма да ме огрее и излизам някъде, дори забравям че наддавам. Като се прибера ме чака приятна изненада.  Laughing Така купих нова количка за 200? под цената в магазина.  Wink



# 28
  • Мнения: 1 636
На няколко пъти ми се случва да дам нереалистично ниско цена с идеята, че никога няма да ме огрее и излизам някъде, дори забравям че наддавам. Като се прибера ме чака приятна изненада.  Laughing Така купих нова количка за 200? под цената в магазинаWink
Каzвай бърzо коя марка и модел  Flutter.
За наддаването раzбира се трябва да се има в предвид,че в ло6о време zените се качват,преди праzниzи съЩо(макар да е повече предлагането и zените са по_високи.Ако се продава неЩо,свърzано със определен сеzон трябва да се иzчака подходяЩият момент.Н.р.ламфелфуссак се продава 10 месеz,бъги се продава март,април,сандали(детски имам предвид) се продават април,най_късно май...

# 29
  • Мнения: 4 399
На няколко пъти ми се случва да дам нереалистично ниско цена с идеята, че никога няма да ме огрее и излизам някъде, дори забравям че наддавам. Като се прибера ме чака приятна изненада.  Laughing Така купих нова количка за 200? под цената в магазинаWink
Каzвай бърzо коя марка и модел  Flutter.
За наддаването раzбира се трябва да се има в предвид,че в ло6о време zените се качват,преди праzниzи съЩо(макар да е повече предлагането и zените са по_високи.Ако се продава неЩо,свърzано със определен сеzон трябва да се иzчака подходяЩият момент.Н.р.ламфелфуссак се продава 10 месеz,бъги се продава март,април,сандали(детски имам предвид) се продават април,най_късно май...

Беше Хартан Рейсър Плус, ама преди година и половина.  Wink Сезона наистина трябва да се гледа при сезонните стоки. По тази причина сега си пазя един чисто нов зимен чувал, който купих точно от еБей и ще го пусна през есента.

Общи условия

Активация на акаунт