Къде да отидем на море в България?

  • 15 592
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 521
Да, бе, да то нали в Гърция никаква чалга няма Laughing Mr. Green . Само дето след 2 седмици си станал спец по Василис Караас.

Сериоzно в Несебър бяхме лятото на 2005, в новия град, частно хотелче, намерихме си стаите на прима виста, 35 лв. на калпак, zа чужденците в евро, климатик, самостоятелни бани и тоалетни, всеки ден миеха банята и почистваха с прахосмукачка. Много беше хубаво. Малко беше шумно, ако отвориш проzореца, но при zатворени стъкла и пуснат климатик не се чуваше иzобщо.
В Соzопол винаги сме спали на частни квартири. Последно бяхме Юни 2004. Бяхме при едни "некомерсиални" баби в началото на стария град, даваха под наем само 2 стаи от къщата, бяха обърнати към градината, така че нощем си ставаше беzумно тихо, банята беше обща, но страшно чиста, бойлера работеше нон стоп, сутрин ни варяха кафе с палчинки или бухти и туй zа по 20 лв. на човек беz zначение националността.
Вярно е, че има чалга и в двата курорта, но има и много места, на които можеш да седнеш беz джамбуре наоколо.
Иначе ние сме на Албена това лято. За трети път като семейство и zа първи с детето отсядаме в един и същи хотел. И на двамата(надявам се да стане и zа тримата Laughing) ни е много лЮбимо място Peace

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Българското Черноморие много западна  Rolling Eyes Ако не отидеш в по-скъп курорт е много вероятно да се разочароваш.
Аз лично от южното Черноморие няколко пъти съм се разочаровала, струва ми се по-чалгаджийско и мръсно от северното  Thinking
Шехи, и ние сме с вила на моето, но от около 20 години  Crazy Всеки път, когато не отида на вилата, а на хотел после съжалявам. Миналата година ходихме на хотел, защото къщичката ни има нужда от стягане, а никой няма възможност да го направи и въпреки това съжалих отново. Обаче тази сме там и даже майстор ще търсим да посвърши малко работа. И ние обожаваме да обикаляме. Е, ограничаваме се с района на Варна, но там има много неща да се видят, пък и точно тази част на нашето Черноморие най-много ми харесва  Peace
На кратко, пак съм в Кранево  Mr. Green

ПП: Lennie добре го е описала! В Каварна плажа е супер спокоен. Миналата година мъж ми се разхожда в тази посока със сина! Аз седях в къщи с щерката, защото имаше традиционното стомашно растройство  Rolling Eyes
А, и да питам вас хваща ли ви това стомашно разстройство, като сте в България на море? При мен никога не пропуска децата, защо така  newsm78

# 17
  • Мнения: 545
Иначе ние сме на Албена това лято. За трети път като семейство и zа първи с детето отсядаме в един и същи хотел. И на двамата(надявам се да стане и zа тримата Laughing) ни е много лЮбимо място Peace

surfline, издай го този готин хотел плийз..може и на лични.. Crazy

# 18
от години ве4е не ходя на море в България
много ми е ценна отпуската за такива емоции

# 19
  • Мнения: 945
Много zависи какъв тип отпуска искате.

Ако ви се ходи в евтино СЕМЕЙНО хотелче или на частна квартира, не ви се ходи по скъпите ресторанти, а само по кръчмите и капанчетата, тогава България е това, което търсите.

Само не се лъжете да отидете в хотел, повече от 2 zвеzди. Там ще бъдеш оценявана, преценявана и т.н. Преди да се отнесат любеzно с теб ще преценят дали си от "богаташите" българи или си обикновенна чужденка. Не искам да кажа, че в Гърция или където и да било на друго място няма да те третират като чужденка, но като си в БГ много боли... аz си скапах отпуската миналата година, само zащото исках да съм в хотел 3 zвеzди (Соzопол). Само една година преди това бяхме в Бяла, в хотлче беz zвеzди, но си иzкарахме супер. Отошението към нас беше много сърдечно.

# 20
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
миналата година след дълго обикаляне, търсене се навряхме в приморско.
в един добре изглеждащ хотел, мезонет, изглед към морето, ала бала.
всичко много добре, за условия говоря, не споменавам чалгариите и дългата колона от маси по главната улица...ама като духна един ми ти  вятър!
бяхме в бургас вечерта и на връщане до приморско всичко тъмнее като в задник.
викам на мъжа ми сега остава да няма ток в хотела, а той не може да бъде, такъв хотел няма как да се изложи hahaha hahaha........
 мъжа ми пита момичето на рецепцията може ли да вземем повече от 1 свещ, а тя- сигурен ли сте господине? Laughing
разбрахме после, че някаква германка си счупила крака в тъмното, а нащенци хич и не помислили да викнат БП или да заведат жената, да се спасява.
добра реклама!
нямаше ток 2 дена, не върнаха пари естествено.
като си ходя в БГ се радвам, че половинката ми ми е сънародник, та двамата си се смеем или се ядосваме на родни случки Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 216
Когато и да сме почивали на родното море, съм била супер доволна. Нито чалга съм случвала да чувам от стаята, нито някакъв натрапчив шум. Винаги избирам хотел на брега, без басейн отпред. Това са по- малки хотелчета. А в Несебър задължително отиваме на Чевермето /на плажа до по-известната дискотека/, предпочитам да има сръбски цигански оркестър или някакъв роден подобен, но само жива музика- да ми свирят на ухо. Танци и игри. Препоръчвам ви.

Миналата година бяхме в Созопол, после малко Албена- безкрайни плажове, иначе самият курорт е малко соц. На Златни пясъци и Дружба бях през вечер, аз съм варненка. На Копитото в Дружба  нестинарската програма е много впечатляваща. Езическият ритуал е автентичен и много добре пресъздаден, направо танцьорите изпадат в транс. Също препоръчвам. Скарата е все така добра, който го помни с това  Grinning. Има песни, игри, програма- единствената чалга е Бяла роза, аз обичам да друсам хора цяла вечер. Къде е тази чалга толкова много, не знам, макар, че на мен не ми пречи толкова. Може би защото добре познавам заведенията и знам къде да отида. В дискотеките масово техно имаше- не е много по мой вкус, руска музика, немски песнички заради дойче тоуристен. Аз изкарвам супер винаги. За това нямам забележки никога.

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 01:58 от Г-жа Броненосец

# 22
  • Мнения: 1 216
трудно е да се намери спокойно място, без чалга и шум на черно море.  Rolling Eyes
може би някой санаториум около Тузлата  Laughing ( шегувам се)

Лени, край Тузлата нищо няма, буренак- буренак. Детският санаториум е още там, но всичко е толкова западнало. За сметка на това в близост се строи и се оформя мини селище- Бялата лагуна. Мъж ми се позаинтересува- масово изкупено от англичани.

Иначе Балчик много ми харесва. Има нещо във въздуха там, под тези скали. Неслучайно дворецът е там и аз бих чакала някой мистичен любовник, загледана в морската шир Simple Smile.
Преди години ходехме на палатка в Крапец, това е съвсем до границата- сега сигурно е неузнаваемо. Най- северното Черноморие си има своя чар, но сега лично аз предпочитам малко повече живот, хора по улиците, шум, музика, кючеци  Joy

# 23
  • Мнения: 3 491
За семейство с 2-годишно дете според мене се изисква някаква степен на добра обезопасеност, и детето да тича спокойно и на воля, и за родителите да е по-леко и да отдъхнат. И на мене Балчик ми харесва, но има много стълби там, и то без парапети. И много камъни в морето, да се чудиш откъде да стъпиш и минеш.
Аз не съм много наясно с Южното Черноморие. От Северното с 2-годишно дете бих отишла на Русалка, но изобщо не знам как е положението там с цени и резервации. Спокойно е, плажовете са малки, закътани, морето е плитко и чисто. Къщичките изглеждат много добре, има възможности за спорт, и умерено количество магазини - т.е. ограничаваш възможностите детето да те дърпа и да иска това-онова. Доколкото си спомням, колите се паркираха на входа на комплекса, така че елиминираш риска и от катастрофа. В идеалния случай би било добре обаче да имаш кола под наем, на мене поне би ми писнало все в "Русалка" да стоя.
П.п. Сега се сещам, че на "Русалка" имаше и нещо като детска градина, но не знам колко големи деца приемат.
Всичко това са ми спомени от транзитно преминаване преди 5 години обаче, не знам в момента какво е положението. Тогава голямото ни дете беше на 1г. и си спомням как си казах - догодина с детето: тук!

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 05:24 от блажка

# 24
  • Мнения: 1 630

Лени, край Тузлата нищо няма, буренак- буренак. Детският санаториум е още там, но всичко е толкова западнало. За сметка на това в близост се строи и се оформя мини селище- Бялата лагуна. Мъж ми се позаинтересува- масово изкупено от англичани.

Иначе Балчик много ми харесва. Има нещо във въздуха там, под тези скали. Неслучайно дворецът е там и аз бих чакала някой мистичен любовник, загледана в морската шир Simple Smile.
Преди години ходехме на палатка в Крапец, това е съвсем до границата- сега сигурно е неузнаваемо. Най- северното Черноморие си има своя чар, но сега лично аз предпочитам малко повече живот, хора по улиците, шум, музика, кючеци  Joy

Аз ходих преди няколко години (3 или 4) в Бялата Лагуна - хотел
Хотелчето беше приятно, но беше ужасно шумно - бяха ни настанили близо до входната врата и мъжа ми една седмица не спа, събуждайки се при прибирането на всяка група пияни английски или немски тийнове.
Освен това плажа е много лош - 10 см пясък насипан върху бетон. + Мирише много неприятно

Искам кротко място без хора, чалга и въртележки.
Може село на 5-10 км от морето
Някой да се сеща за нещо такова?

 

# 25
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
http://selo.bg/regional_catalogue.php?lang=bg
пробвай тук, щом искаш нещо спокойно Peace

# 26
  • Мнения: 417
Миналата година аз и мъжът ми бяхме на Албена. Никога не бяхме ходили и много ми хареса. Тогава нямахме дете, но ми направи впечатление че има много семейства. Водата беше невероятно чиста, плажът също. Също нашият хотел беше на принципа "All inclusive", което не е никак зле, а кухнята много вкусна. Пак бих отишла!

# 27
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Гери, ти нали живееш в Германия? Мъжът ти немец ли е? Ако и тая година ходите в Бяла през август ми пиши та лични! Ще купонясваме заедно!   Party
Мери и нашата вила е за ремонт.Всъщност, тя е наследство и ние трябва да я стегнем/ нова баня, ще пробиваме стени../.  Tази година решихме да почиваме , но другата какво ни чака!?   newsm78 Вие от къде ще си намерите майстор в Кранево? Ние , още от сега се чудим! Но...да не спамя темата!

# 28
  • Мнения: 1 817
Несебър и Созопол са ми любими. Но като че ли вилната зона и плажа й на Слънчев бряг са най-хубави. Нашите свекита винаги там ходят и ние, когато успеем да се вредим.

# 29
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Аз миналата година направих грешката да отида в Слъчев Бряг.От години не бях ходила и не знаех колко е променен.Не знам колко е силен английският туризъм там,но останах с впечатлението,че всичко е насочено да задоволи техните нужди-тяхната кухня,техните мачове се гледаха по заведенията....А аз така си точех зъбите за български ястия(още повече,че бях бременна).Съпругът ми е испанец и ми се искаше и той да виде нещо типично нашенско,ама уви...Иначе лудницата беше пълна.А за плажа какво да ви говоря-водата беше адски мръсна,но това,което най-много ме разочарова е,че беше препълнен с чадъри и шезлонги,наблъскани едни до други и искаш не искаш те задължават да ги наемаш,просто нямаш избор.На няколко пъти бяхме свидетели на такива грозни сцени с хора,които не искаха да ги наемат,само дето не ги заритваха и изгонваха от плажа разните им там мутри или каквито и да са идиоти,които за взели изцяло монопола на българските плажове,грозна гледка Sad.
Тази година сме решили да пробваме в Албена,така че и аз моля ако някой има препоръки за някой хотел,да казва Wink.

Общи условия

Активация на акаунт