Кое е по-добре - сапун или душ гел???

  • 10 158
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 367
Ползвам и сапун - Dove, и душ гел - пак на Dove....много добре ми действат Laughing.

# 46
  • Мнения: 1 313
Сравних съдържанието на сапун на Bronnley и душ-гел на Palmoliv. На опаковките и на двата продукта е изписан много голям брой съставки, приблизително равни. Не приемам аргумента, че в сапуните има по-малко химия. Ползвам предимно душ-гелове, защото кожата ми се чувста по-добре.

# 47
  • Мнения: 5 362
Използвам само душ-гел.

# 48
  • Мнения: 1 426
От години вкъщи ползваме само ПалмОлив - все едно сапун или гел. Мисля, че ако тръгнеш да търсиш "за" или "против"  - и за двете ще намериш достатъчно.

# 49
  • Мнения: 2 020
Ползвам само душ-гелове,но от едно известно време си купувам глицеринов сапун с арамат на пъпеш от CASYOPEA в МОЛА.УНИКАЛЕН САПУН,ПРЕПОРЪ4ВАМ ВИ ГО Peace.Кожата ми става още по-мека,а като излеза от банята  bath1 целия апартамент мирише на пъпеш Crazy.

Имам няколко аромата от тях,наистина миришат страхотно,но пак усещам леко опъване на кожата и след къпане с тях.За това ги ползвам за ароматизатори в гардероба си:)Всички дрехи миришат на плодове  Crazy
На Касиопея съм фенка на Олиото за тяло ,след душ Hug

# 50
  • Мнения: 3 334
аз също ползвам душ-гел,защото и аз знам,че има по-малко изсушаващ ефект,а дали е така Rolling Eyes

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Използвам сапуни - на Dove всички видове или на Broonley.
След дълъг разговор с дерматоложката ми по друг повод, жената ми обясни, че сапуните са по-добрият вариант. В душ геловете се съдържали много детергенти, които трудно се отмиват от кожата и по тази причина като излезеш от банята имаш чувството, че кожата ти е по-мека. Сапунът се отмива много по-лесно, а след него се намазвам с боди лосион и нямам никакви усещания за опъване или сухота на кожата.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 481
Сапун!
Душ-геловете много изсушават кожата, каза ми го дерматолог. Имах проблем- много дехидратирана на места кожа, откакто спрях да ползвам душ-гелове по съвет на дерматолога, кожата ми е ОК.

# 53
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Момичета, аз съм алергична към измиващите средства и незнам какъв сапун или душ гел да ползвам?

# 54
  • Мнения: 2 020
Сапун!
Душ-геловете много изсушават кожата, каза ми го дерматолог. Имах проблем- много дехидратирана на места кожа, откакто спрях да ползвам душ-гелове по съвет на дерматолога, кожата ми е ОК.

 А какъв сапун ти препоръча дерматолога?

# 55
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 858
За най-малко химия - домашно варен сапун за пране от мас и пепел. Хау.

# 56
  • Мнения: X
За най-малко химия - домашно варен сапун за пране от мас и пепел. Хау.
От кърма, гледах рецепти Wink

# 57
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 858
За най-малко химия - домашно варен сапун за пране от мас и пепел. Хау.
От кърма, гледах рецепти Wink
Да, ама за това трябва количество... Rolling Eyes
Макар че направиха хората, доказаха възможността на рецептата.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Душ гел и сапун само на DOVE....кожата ми по принцип е суха, но от DOVE съм повече от доволна...всеки друг сапун ми изсушава кожата...след това се мажа с лосион за тяло и всичко е наред, но ми е правило впечатление, че дори и да не се намажа кожата ми се чувства достатъчно добре... Peace
а това за домашно приготвените сапуни ми звучи ужасно... Whistling

# 59
  • София
  • Мнения: 1 176
Зависи като цяло от самата кожа...и все пак съм за сапуна.

Общи условия

Активация на акаунт