МОЛЯ ВИЖТЕ ТОВА

  • 2 786
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 914
Това пък за моряците е същата простотия както за нас!
 

Единствения извод е : кой има все още пари и е все още Бг гражданин (обикновен и не с толкова дебел врат , че да  #2gunfire ) - моряците и българите в чужбина -  по случая рекет и това е!!!! #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Всеки, който по някакви причини все пак си е zапаzил паспорта да се откаже от него ???? че много българи се навъдиха?
много съжелявам, че вече си запазих бг паспорт....ама все повече се замислям дали имаше някакъв смисъл? newsm78 Thinking

# 16
  • Мнения: 4 700
Здравните zастраховки бяха една от причините, zаради които се откаzах от българското си гражданство. Друга важна причина бе6е бюрокрацията и спънките, които ми правиха.  #2gunfire  #Cussing out По ду6а винаги 6те си остана българка, ама граждаство  Naughty

А от zдравни zастраховки zа минали периоди можете да се освободите, ако сте били повече от 6 месеца в чужбина zа съответната година и НЕ СТЕ си иzбирали личен лекар. А всички, които са zаминали след 2001 zнаят, че ние бяхме zадължени да си иzберем джипи.  #2gunfire   #2gunfire

# 17
  • Мнения: 382
Нямам думи за тази простотия tantrum И какво сега ще ми вземат апартамента ли,защото аз и мъжа ми от 2002г. не сме плащали здравни осигуровки? Там е работата,че ние от 2002 нямаме личен лекар,защото се преместихме от Б-с в С-я и не сме си записвали.Какво става в този случай?

# 18
  • Мнения: 4 700
6том няма6 личен лекар и живее6 в чужбина, отива6 първо в полицията и си вади6 документ кога си влиzала и иzлиzала преz годините и с него отива6 в касата и подава6 молба. Моята приятелка така направи.

# 19
  • Мнения: 2 292
Ами ще ти вzемат.  Нали ще ги съдиш да докажат, че теzи пари са ги дали zа теб. НОИ е платил zа теб zа личен лекар (дори да си била zаписана) само zа 3 месеца, после са ти прекратили правата и zа теб НОИ и 1 стотинка не е иzраzходвал. Та това са 3 месеца по 1,50 лева ...
Сега zялата паника е да се юрне народа да им внася пари, че като гледам как ще описват имущество zа zадължения към КАТ, zа парно, вода ,ток ... и какви ли не ... ми те трябва на всички в България да съберат вехториите и да си ги струпат на купища, че няма на кой да ги продадат ... Или може да си докарат англичани и да им ги иzкупят, както панират народа zа попуканите панелки  newsm78

# 20
  • Мнения: 1 959
Интересни ми е от ромите кой ще събира пари,като се има предвид че са длъжници към енергото то и водоснабдяването.Ама нали ние имаме родители които ще се паникьосат и ще хукнат да ги плащат само и само ние да нямаме проблеми.

# 21
  • Мнения: 4 700
Ние не можем да се сравняваме с циганите, те са привилегировани ни6то да не пла6тат. 

***Изтрито.

Редакция от модератор.
8. Забранено е пускането на мнения с расистка насоченост, теми подклаждащи расова дискриминация, омраза и етническа нетолерантност.

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 01:31 от Дивиана

# 22
  • Мнения: 3 098
Извинявайте за глупавия въпрос, но кои българи, живеещи в чужбина, трябва да се осигуряват в България?  Shocked

Задължението е по гражданство - щом си българин плащаш, нищо че не ползваш и нищо че си плащал в друга държава. Проблема е че за задълженията от 2000 до 2005 няма начин да се освободиш, само сега го въведоха за след 2005. СБС Бъдеще се опитва точно това да отмени, затова колкото повече хора ни подкрепят, толкова по-силен ни става аргумента.
Не съм съгласна с това.Миналата година освободих мен и мъжа ми то4но от тези "задължения".Бяха се натрупали от периода 2000 до 2006 и ги из4истих.Сега се водим отпаднали от листата.По_добре.
Също така,ако имате имот в България всяка година си плащате данъка върху него.Тъй като таксата смет е по_голямата и сериозна сума в този данък,с една декларация в която пишете,4е сте извън страната този данък смет не се плаща.
Не се бойте,бе моми4ета,всяко нещо му се намира 4алъма.
Няма смисъл да се ядосваме излишно. Peace

# 23
  • Мнения: 4 700
Марица, пи6и как сте се освободили. Иzбирали ли сте иzоб6то някога личен лекар? Това 6те е полеzна информация zа много от нас.   bouquet

# 24
  • Мнения: 3 098
Отидох в Нои с фотокопия на паспортите ни,даже пе4атите ги бях оцветила според годината.
Мъжа ми не беше избирал ли4ен лекар,нито пък аз.Но така или ина4е,били сме записани при някой без знанието ни,ина4е откъде информация и натрупване на задължения? Thinking
Направих две декларации за нас,в които вписах инфото от паспортите.И после по още една,в която написах,4е за периода от 2006 пет години нататък няма да живеем в България.Тази декларация всъщност е новост,така ми обясни служителя.Даже каза,4е има хора,които декларират 10 години за в бъдеще,4е няма да се прибират в България и няма да имат ли4ен лекар.
След време сме полу4или писма от Нои,които ни съобщават,4е въз основа на ******еди си кой закон сме освободени от тези си задължения.

# 25
  • Мнения: 4 700
Ами не zнам от къде имат информацията zа вас, но и моята приятелка я търсиха, пък като каzа, че не е zаписвала и я освободиха от старите zадължения, но zа в Бъде6те не я освободиха, Явно това наистина е ново, а другата ми първо уж я освободиха, zа6тото докаzа, че не е била в БГ, а после и пратиха писмо, че не я освобождават, За6тото си я иzбрала лекар. По тоя случай и аz се рових иz zаконите и го намерих тоzи, в който пи6е, че те освобождават само zа6тото не си иzбрал лекар.

# 26
# 27
  • Мнения: 3 098
mipetrova,ами как приятелката ти след като не е в България си е избрала ли4ен лекар? ShockedГолеми циркаджии са.Има много хора,които не са избрали ли4ен лекар,но някой такъв ги е "придърпал" в листата си,за да му носи пари. TiredДа вземат да си оправят системата,щото от нас файда няма да видят. Laughing

# 28
добре де, а с влизането в европата не се ли промени неЩо, все пак ит. ми здавна книжка е европеиска

# 29
  • Мнения: 3 098
добре де, а с влизането в европата не се ли промени неЩо, все пак ит. ми здавна книжка е европеиска
Би трябвало да имат,а и знам 4е с някои страни имат спогодби относно социални и пенсионни осигуровки.Трябва им як натиск и по_добра координация,тъй като ние си плащаме тук вси4ки осигуровки,те4е ни стаж.
След като да ре4ем изискват от нас да се осигуряваме,добре,но я да помислят,4е всеки може да използва осигуровката си в Европа.Като вземат да им пращат"4еститки"от някоя европейска болница,да ги видим колко ще са нахакани тогава. Laughing
Например от Испания някоя осигурена в България да й платят раждането от 6000? и много бързо ще изменят закона. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт