Много нисък хемоглобин- как ще застраши бебето?

  • 10 683
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ниският хемоглобин при майката има отражение не непосредствено при бебето, а с месеци напред. Тъй като през последните седмици от бременността бебето натрупва в черния си дроб запаси от желязо, които да го осигуряват за първите около 6 месеца от живота му, при силно анемична майка няма как да натрупа адекватен запас и може да покаже доста ниски стойности на ХБ по-рано от обичайното. Затова е добре да се вземат мерки - както се прави обикновено.

# 16
  • Мнения: 424
много ви благодаря , момичета Hug ще продължавам да си пия лекарствата и мисля, че няма да има проблеми . успех и на вас! Heart Eyes

# 17
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Моят хемоглобин е 107 и въпреки това днес ми изписаха ампули Тотема.
правилно, защото ти предстои раждане при което хемоглобина спада.

# 18
  • София
  • Мнения: 178
...някоя от вас да е имала същия проблем по време на бременността??? успяхте ли да повдигнете хемоглобина и как се справихте?
най-много се боя за бебето ми Sad

Изобщо не се притеснявай! Стойността на моя Хб е 107 гр/л и си хапвам истински мед и пия вит. Матерна. Бадеми също се препоръчват.

# 19
  • Мнения: 424
мммм, сега пък как ми се доядоха бадеми , Aganka... Crazy Embarassed Laughingсега ще тичам до магазина да изпробвам тая вкусна рецепта  Wink

# 20
  • Мнения: 171
Когато хемоглобинът е нисък, бебето получава по-малко хранителни вещества. В някои случаи недостигът може да е сериозен и плодът да изостане в развитието си.
Така съм чувала Rolling Eyes Поправете ме, ако греша Embarassed
И аз съм чувала почти същото като Лилита с тази разлика, че на мен ми беше обяснено, че се получава недостиг на кислород и плодът страда. Не искам да те плаша в никакъв случай, но ако хемоглобинът не играеше съществена роля, нямаше и да се изследва толкова често по време на бременността.
Аз лично съм много доволна от таблетките Феро-Градумет, които ми поддържаха хемоглобина на едно доста приемливо равнище. Пих ги почти непрекъснато през втората половина на бременността си. В началото ми бяха предписали Феро-Фолгама, която въобще не ми повиши хемоглобина. Така че приемай си таблетките и ако няма ефект, смени вида им!

# 21
  • Мнения: 424
много ти благодаря, Дорка76 ! ще пиша после какво ми е помогнало .

# 22
  • София
  • Мнения: 276
И моят е нисък според доктора. Каза "113 е много ниско за раждане".

Не мога да си обясня защо. 113 не е чак толкова ниско, но има нещо в това, че раждането наближава. Това ги тревожи всъщност.

Ако някой знае точно - моля, нека да напише.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588
Не се притеснявай, аз родих преди 10 дни с Hb 95 и сега си имам едно здраво и нормално бебче. Даже се роди едричък и сега ми е един бузест. Heart Eyes
Аз също се притеснявах, защото през бременността Hb ми беше още по нисък - беше около 85, даже беше паднал и до 74.
Аз обаче съм с потвърдена таласемия. Ако докторите се съмняват, че и ти си носител, трябва да те изследват допълнително, за да серазбере дали имаш или не, защото при таласемия приемането на желязо е противопоказно! Поради тази причина аз пиех само фолиева киселина и витамини от групата Б. Simple Smile
Леко раждане ти желая и не се притеснявай! Hug

# 24
  • Мнения: 90
И моя беше паднал около 90 , но никой не ме е плашил с таласемия, доколкото знам в Шейново има специално изследване, ако се притесняваш, но според мен няма за какво.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 588
Cocoon , 113 въобще не е нисък хемоглобин за бременнна, като се има предвид, че долната граница за жени е 120, а през бременността Hb неминуема пада. 113 си е мого добре и не виждам нищо притеснително. Моят хемоглобин е толкова, без да съм бременна. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 473
Не се притеснявай, моя хемоглобин през цялата бременност беше 8.5. Стойностите му се повишиха към осмия месец, защото пиех продължително време желязо заедно с фолиева киселина и витамин С. Яж храни с високо съдържание на желязо - всички зелении, яйца, червено месо, ядки. Ако пиеш желязо няма да имаш проблем. За бебето няма нищо страшно, то за себе си е изчерпало твоите запаси, затова сега имаш нужда от повече желязо и калций. Опасността от нисък хемоглобин при раждане е за майката, не за бебето.

# 27
  • София
  • Мнения: 276
Благодаря ви за отговорите!

  bouquet

# 28
  • Мнения: 173
Ако си била в болницата за задържане, сигурно пиеш Магнерод или Магнерич. Имай предвид, че магнезия си влияе с желязото и едното от двете не се абсорбира от организма. Забравих кое. Трябва да има 4 часа между приема на двете. Лошото е, че магнезия се поема 3 пъти на ден, и единствения вариант е да си пиеш желязото късно през нощта. Аз така правя. Хемоглобина ми е 93.


Трябва да се храниш добре. Имай предвид следното:

Храна Желязо в mg / 100 калории 
Спанак 5.4
Леща  2.9
Броколи  2.1
Сушени смокини 1.6 
Хамбургер 0.8
Пиле (печено) 0.6
Свинска пържола  0.2
Сухо мляко  0.1

Аз не обичам никак печен спанак, но ако го приготвиш като зелена салата с краставички и репички не е никак лош.

# 29
  • Мнения: 173
Магнерича намалява усвояването на желязото. В упътването го пише.

Общи условия

Активация на акаунт