За 3 седмици 500 гр. и нито грам повече последната седмица

  • 1 305
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19
В тази тема понеже се оплакваме и... си помагаме за храненето на бебето...Първо - нека да кажа, че и ние първия месец (родени сме на 30.09.2004г. и сега сме на 5 месеца) се хранехме малко и различно... Ивана изяждаше по 60-70 мл. ... докато един ден моята докторка от Майчин дом, която ни израждаше (не нашето педи) ми каза че трябвало да изяжда около 110 гр. аз разбира се се притесних, защото нямаше как да я накарам да изяде толкова, но някакси постепенно детето започна наистина да стига до това количество и после вече си карахме всеки месец по тази формула - на колкото месеца е -  една 1-ца отпред и една 0 отзад - толкова трябва да изяжда... А това за 150 мл. от I-вия - II-рия месец - моля ви се!!! как ще яде толкова? Shocked както писа една мама преди мен - и ние сега сме на 5 месеца - сега яде по 150 мл...!!! но наистина зависи от бебето - то ако е много яшно - сигурно би могло да хапне толкова, НО както ми каза моята докторка (нещо на педито ни хич не й вярвам) стомахчето на бебчето е колкото юмручето му (горе-долу де) - и не може да го караме да яде ато по-голямо дете... ТА зависи си от бебето - някои дни даже може да яде половината на това, което му давате - не е обезпокоително - пак ще си влезе в нормата!
...а за нас - ми се ще да попитам - имам подобен проблем в момента - не е от 1-2 дни за да не се притеснявам - а от около 10 дни - вече минаваме на 5 хранения - стана ми ясно, че за 6 пъти не иска да яде по150 гр.... - та минахме на 5  и си хапваше в нормата - но от 10 дни - яде така че сякаш изпуска още 1 - на хранене изяжда по 60 -90 мл... - на всяко хранене яде половината от това, което трябва да изяде.. не знам защо - по 4 часа чакам м/у храненията - даже по повече само и само да огладне повече (чакам да се разреве от глад) - НО НЕ !!!!!!!! захапва бибата яростно (и си викам - е, сега дажеи допълнително ще иска) ... И - стигаме като по кантар - до 60/90 мл. - и край - нищо повече... ХОРА, какво да правя -направо полудявам от това, че не иса да яде!!! също искам да споделя нещо, което искам да ми кажете - далиможеда е причина - опитвам се да я захранвам със зеленчуково пюре (мъча се от 3 седмици) - домашно ли неправих , различни марки купувах - на Ганчев, Семпер... само май хареса това на Hipp - и благоволява да хапне със зор разбира се 3-4 малки лъжички (20 гр.) и повече неще - дохранвам я с мляко.... това което ми е мисълта е, че през деня не й давам вода (рядко го правя -или спи между храненията или си играем, и най-вече много време ни отнема самото хранене, затова не й давам често вода)  - ТОВА ГРЕШКА ЛИ Е?! - Мислите ли, че ако почна да й давам по-често вода заради въвеждането на зеленчука - ще почне да си пие млякото? може ли да се "запича" така да се каже,защтотя си ака - но само 1 или най-много 2 пъти дневно?

извинявам се за големия роман, НО много се надявам да ми дадете съвет как да постъпя за да яде "нормално"!!!

# 16
  • Мнения: 19
Цитат на: Desem
така и не ми стана ясно като сме на 2 м. и 8дни - 2ка ли е посредата, 3ка ли е Simple Smile )...


виж - то кара 3ти месец - така, че 3ката е по средата - 130 гр значи.. аз правех така - към края на всеки месец - на някое хранене - пробвах с 10 гр. повече за да въведем количеството за съответния следващ месец и имах успех. Като бяхме към края (навършването) на 2-рия месец - правех чат-пат по 130 гр... и така още от началото на 3 месец си ядяхме по 130 г.

Общи условия

Активация на акаунт