Случка - въпрос на различни култури или просто до човек?!

  • 4 133
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 367
моето мнение съвапда с блажкиното 100%;
изчетох историята 3 пъти и така и не разбрах защо така те е впечатлила-нашите деца непрестанно за нещо мрънкат и врънкат,но си има правила и за моя радост вече взеха да се поочовечват и да разбират лимити на искане,капризи и пр
особено пък за сладории и бонбонени джънкове,с радост голяма бих оставила и нашите..

# 16
  • Мнения: 545
Разни хора, разни нрави...
Но каквото и да е, намирам, че хората все повече се отдалечават един от друг..и все повече моето си е само мое, твоето - твое..Всеки си гледа неговия двор... Tired

Не говоря за това дали бонбоните са полезни, по колко й давам, защо и как в този момент й се е прияло, дали е каприз, а за разликата в нравите и реакциите..И как за другата майка може да е било нормално да се чупи с бонбоните, които верно са нейни, а как на мен ми беше кофти, заради това, че съм научена да давам и споделям...особено пък на деца..  Blush и че не получих същото от другата страна..

То това си е стара формула:
разминаване в очакванията и реалността = разочарование  Sad

# 17
  • Мнения: 3 880
И до човек е, и до култура и до ситуация даже...
Жената си знае децата, ами ако нейните после ревнеха, че тя просто така черпи от тяхните бонбони други деца, само защото реват. Aко е била сама и това са били нейните бонбони- друга работа... можела е поне да попита дали да даде. За нас това са "келяви" бонбони, но за децата наистина са много важни (знам го от опит) и другите деца не би трябвало да се "наказват" за това, че са закъсняли да си ги приберат навреме, погледни от тази страна на нещата. Аз на мястото на майката най-вероятно щях да подсетя моята дъщеря дали случайно не иска да почерпи (но нямаше да я насилвам ако откаже) може би пак заради културата ни и заради това, че така сме научени- да черпим и споделяме. Мисля, че си се впечатлила повече отколкото трябва, аз на твое място веднага след излизане от градината най-вероятно щях да купя бонбони на детето, така щях да успокоя и себе си и детето Simple Smile пък дали е правилно- това е друг въпрос Embarassed Wink

# 18
  • Мнения: 253
И моето мнение е като на Блажка и Анет!Може би детето чийто са били бонбоните също щеше да направи сцена ако майка му беше дала бонбони на твоето детенце. newsm78. Боли ни нас родителите когато някой изрази неправие към децата ни, но не само трябва да защитаваме интересите им, но и да ги възпитаваме в това кое право и кое не. Peace

# 19
  • Мнения: 3 880
И как за другата майка може да е било нормално да се чупи с бонбоните, които верно са нейни .....

Не, не са нейни, а на децата й- има разлика мисля Wink

# 20
  • Мнения: 4 399
Според мен е до човека, но такива човеци тук са повече отколкото в БГ.

Но пък на мен ми е много неприятно когато непознат човек навън предлага нещо на детето ми. Така бяхме в парка и едно дете малко по-голямо от моето си похапваше кекс и реши да го пъхне в устата на дъщеря ми (тя не проявяваше интерес към кекса). Майката като видя, веднага извади кутия с кекс и поднесе на моето дете. Беше чужденка, между другото. Аз инемях, стоя като в небрано лозе. Нито да кажа на детето 'жземи си', нито да му забраня. Жената най-вероятно го направи от добро сърце, ама аз откъде мога да знам подбудите и. Нито знам какво има в кекса и, нито искам детето ми да свиква да приема храна от непознати. Та в този ред на мисли, предпочитам токашните нрави, където не всеки пъха нещо в устата на чужди деца.

# 21
  • Мнения: 3 367
za mен описаното поведение не е демонстрация на отдалечаване и "моя си двор",по-скоро на зачитане на лично пространство,възпитателни методики,и пр.
Децата на 20м се разсейват ужасно бързо,бих си грабнала детето и край на случката,не е нито обидно,нито с лоша мисъл..

# 22
  • Мнения: 1 017
Може би е по-добре, че така е реагирала тази жена...
И моят син в началото като видеше някой нещо да яде и искаше или гледаше с един гладен поглед  Confused ooooh! все едно от глад умира и никога не е ял, но вече свикна и дори и да му предлагат почти не взема и то само с моето позволение.

И тази жена сигурно не иска да си разтройва своето дете заради чуждото.
Не всички са като нея, случва се у обратното да предлагат, ное спред мен децата така се учат, че не всичко което видят трябва да го поискат и да го имат.
Не се впечатлявай, за да ти е по-лесно да свикнеш.

# 23
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Цитат
дори се дразня, 4е предлагат неЩо на детето без да ме питат "може ли".


И аз така!!! #Cussing out Това поне тук се спазва от майките и ми харесва. Последния път в Бг се скарах с няква дето искаше буквално да набута пуканки с мазните си ръце в устата на сина ми - докато той се люлееше на едни моторчета с музика и с монети, които се пускат. Направо побеснях - и тя ми се заобяснявала, че той гледал как нейното яде и сигурно му се е прияло - направо побеснях #2gunfire - еми няма да се научат тия хора там да се пита първо майката дали може или не може - постоянно ядат един от друг, кой с мръсни, кой с болни ръце....да не продължавам, че се въодушевих пак...

  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 465
Поло така на скоро гледаше едно бебе да си хруска сладко сладко една бисквитка. Аз преди му носех с нас бисквити, но тоъ много не е по бисквитите. Да, обаче като видя бебето с бисквитката, застана до количката му като препариран и не откъсна поглед от тази бисквита Shocked Бебето беше с неговата си нуну и тя веднага ми предложи да му даде бисквитка. Аз се съгласих, но тя извади някакви други с шоколад, различни от тази на бебето и аз се наложи да откажа, че за шоколада ни е рано още. Но и Поло се заплесна по нещо друго и забрави бисквитата. Wink Иначе на детската площадка е пълно с деца на чужденци, даже има една немско-говоряща нуну. Тук не съм забелязала делене на децата, но нали има толкова много чужденци... те сигурно французите са по-малко.

# 25
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
И моето мнение е като на Блажка и Анет!Може би детето чийто са били бонбоните също щеше да направи сцена ако майка му беше дала бонбони на твоето детенце. newsm78. Боли ни нас родителите когато някой изрази неправие към децата ни, но не само трябва да защитаваме интересите им, но и да ги възпитаваме в това кое право и кое не. Peace

ми според мен възпитанието то4но на другата дама куца. все ми се струва, 4е където и да си, ако тръгнеШ да ядеШ неЩо, предлагаШ на околните  newsm78

това, 4е се дразним, ако предлагат неЩо на децата ни, нямаШе да е така, ако първо ни искаха разреШение, нали?

и в двата слу4ая е въпрос на възпитание, за "слу4ката", предпо4итам да обясня на детето си, 4е ако има в пове4е е добре да предложи, а не да си го изкльопа само, докато другото го гледа с желание.  все пак говорим за деца, а не за големи хора.
ниЩо обЩо не виждам с това да го нау4им, 4е не трябва все неЩо да иска, ситуацията ми е съвсем разли4на.

# 26
  • Мнения: 314
Мисля че донякъде е въпрос и на различни култури. Тук например никой няма да предложи на чуждо дете нещо за ядене, какво остава за сладко. Мен също ме дразни да се предлага храна на сина ми, дори и да ми поискат разрешение, защото тогава ми е по-трудно да му кажа "не". Ако много държах детето да получи бонбон в такава ситуация може би щях да поискам от жената.

# 27
  • Мнения: 3 367
май се оказа че е до човек,ето ние уж в една к-ра сме расли,а видяхме доста различни неща в случката

затова и много се дразня като се заообобщава по държави кой какъв бил
..

# 28
  • Мнения: 545
ми според мен възпитанието то4но на другата дама куца. все ми се струва, 4е където и да си, ако тръгнеШ да ядеШ неЩо, предлагаШ на околните  newsm78

това, 4е се дразним, ако предлагат неЩо на децата ни, нямаШе да е така, ако първо ни искаха разреШение, нали?

и в двата слу4ая е въпрос на възпитание, за "слу4ката", предпо4итам да обясня на детето си, 4е ако има в пове4е е добре да предложи, а не да си го изкльопа само, докато другото го гледа с желание.  все пак говорим за деца, а не за големи хора.
ниЩо обЩо не виждам с това да го нау4им, 4е не трябва все неЩо да иска, ситуацията ми е съвсем разли4на.

feiam   Hug,  ти отговори вместо мен на горните изказвания...

В случката не става въпрос за това дали да приема от непознати или да се дава на детето без да се пита майката, или другите да ми възпитават детето, недавайки му храна и т.н., а изобщо за желанието да споделиш, да дадеш, да почерпиш.. Няма я тази спонтанност...Естествено, че ще се попита майката първо..И разбира се, че ще предложа на моето дете да даде на другото...

Отговорите показват в по-голямата си степен, че една бг мама би дала бонбон!  Crazy Party

# 29
  • Мнения: 3 880
а не да си го изкльопа само, докато другото го гледа с желание. все пак говорим за деца, а не за големи хора.
Е, то не ги е "изкльопало" пред него, а си ги е прибрало, точно както са направили всички останали деца ден преди това. Пак питам: трябва ли да се наказва едното дете да си дели бонбоните с друго, само защото е закъсняло да си ги прибере на момента? Всички са получили еднакво количество, но понеже едното дете е отсъствало на този ден трябва да си подели неговите с детето, което си ги е изяло още предния ден.... точно защото са деца би трябвало да погледнем и от страната на другото дете, защото винаги има две  страни  Peace

Общи условия

Активация на акаунт