За белега от секциото...

  • 1 022
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 990
При мен остана тънка и все още червена лента.Мазах с контратубекс ,но нямаше ефект.Надявам се с времето да изсветлее.

# 16
  • Мнения: 1 207
На мен лекарката ми каза,че евентуално при второ секцио се изрязва стария белег и пак си те зашиват на едно място.Въпроса е вече как го прави самия доктор.За моя белег нищо не мога да кажа,защото не съм виждала други и не мога да сравня.

# 17
  • Мнения: 4 965
контратубекс ,ако не си пробвала . ефикасно е .
Да ,но да се използва в самото начало.После нямя смисъл.

Напротив. Трябва да са минали поне 20-тина дни, защото е много силен. Аз бях започнала да слагам около 7-мия ден и ме видя един от лекарите, който сериозно ми се накара. Добре е да падне коричката и да позаздравее, иначе може да раздразни раната.
А също премахва и стари белези.

# 18
  • Мнения: 1 949
ЦикаКеър! Аз мисля да си поръчам в най-скоро време, защото ми се е образувал цикатрикс.

# 19
  • Мнения: 865
контратубекс ,ако не си пробвала . ефикасно е .
Да ,но да се използва в самото начало.После нямя смисъл.

Напротив. Трябва да са минали поне 20-тина дни, защото е много силен. Аз бях започнала да слагам около 7-мия ден и ме видя един от лекарите, който сериозно ми се накара. Добре е да падне коричката и да позаздравее, иначе може да раздразни раната.
А също премахва и стари белези.
Така е!Хубаво е да се изчака с мазането с контратубекс.Когато ми махна конците на 7 ден гинеколожката ми написа рецепта за това кремче и  ми каза да мажа след 20 дни.Но мисля ,че зависи много от типа кожа дали ще се заличи белега.

# 20
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
в болницата ми казаха,че с контрактубекс трябва да започна да се мажа 10 дена след свалянето на конците,използвах го ,но лично аз не съм доволна,при мен няма ефект

# 21
  • Мнения: 71
Не знам какво да те посъветвам  - моят белег без никакво третиране е почти незабележим - като тънка линийка - само на пипане леко се усеща.
Peace И моят е така
Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 10 337
Да, виждала съм го по реклами, но щом вие го хвалите...да взема да го пробвам
оба4е  ми казаха за едно ново  мазило ,в съставките има силикон и е по скъпо една туби4ка е около 50 лева ,но стигало за един месец , ж момента не мога да му намеря бро6урата и не се се6там за името .  newsm78 Banghead

Dermatix. Но една тубичка струва към 70-80 лева. Икономично е, стига за поне два месеца мазане сутрин и вечер.

# 23
  • Мнения: 576
И при мен операцията вече почти не личи. Измазах 2 туби Контрактубекс.

# 24
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 711
контратубекс ,ако не си пробвала . ефикасно е .
Да ,но да се използва в самото начало.После нямя смисъл.

Напротив. Трябва да са минали поне 20-тина дни, защото е много силен. Аз бях започнала да слагам около 7-мия ден и ме видя един от лекарите, който сериозно ми се накара. Добре е да падне коричката и да позаздравее, иначе може да раздразни раната.
А също премахва и стари белези.

 Peace Точно така е. Аз започнах около 15-20 ден след секциото. В момента имам само една бледа линийка.

# 25
  • Мнения: 179
Да, виждала съм го по реклами, но щом вие го хвалите...да взема да го пробвам
10 -ина лева някаде , една малка туби4ка и стига за една седмица ,маже6 се сутрин и ве4ер .
 оба4е  ми казаха за едно ново  мазило ,в съставките има силикон и е по скъпо една туби4ка е около 50 лева ,но стигало за един месец , ж момента не мога да му намеря бро6урата и не се се6там за името .  newsm78 Banghead
Казва се Zeraderm, аз го ползвам и резултата е зашеметяващ! Dermatix също е подобен, силиконов, и двата са скъпи, но наистина си струва. А Контрактубекса пластичните хирурзи го отричат изцяло, защото разширява белега, съдържа екстракт от лук и омекотява шева и предотвратява удебеляването и втвърдяването на шева /затова го дават/, но го разтяга и разширява. Ако се ползва - по-добре да не е веднага след операцията, за да се избегне този ефект.

Общи условия

Активация на акаунт