Панталон от лен

  • 8 021
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 061
Аз имам няколко ленени панталона, но никога не ми е било проблем,че се мачка. Все пак материята си е такава, не съм единствената, на която ленения й панталон е намачкан. Всички ходят така... newsm78

Имам и ленена пола и рокля - от много фин и лек лен са. Стоят страхотно, какво като не са перфектно гладки. Това са всекидневни, спортни дрехи, а не официални, така че..... Hug
Любими за лятото са ми и дрехи от лен и памук или само памучни. Вече има много качествени дрешки от естествени материи, така че.....съм щастлива. Мразя изкуствените материи и се изривам от тях. Освен това, през лятото ужасно запаряват, така че :Stef_p, Смело купувай ленения панталон! Peace

# 16
  • Мнения: 22 433
......Е, зависи дали си перфекционистка и обичаш идеално изгладени дрехи или си привърженичка на по-свободният стил.
Но особено за лятото винаги небрежното е доста по-добре, отколкото строги линии и материи.
Не съм перфекционистка и по принцип хич не обичам да гладя (гледам дрехите които купувам да са от немачкаеми материи), но много ме дразни, когато след сядане се образуват онези големи гънки в горната част - изглежда като хармоника.

Лена се глади още влажен. Така че щом го изпереш не го оставяй да изсъхне напълно. Така е най-лесно.
Един път изгладен обикновенно няма нужда да го гладиш при всяко обуване.

# 17
 Не се притеснявай, че се мачка.Точно това показва, че е истински лен и стои скъпо. Няма да бъдеш единствената с намачкан панталон.Ценителите го знаят това! Simple Smile

# 18
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Скоро си купих ленен панталон, а миналата година от морето ленена пола. Стоят страхотно и хич не съжалявам. Мачкат се малко, но си ги нося с голям кеф. Ако ти харесват, не му мисли много. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 426
Чистият лен се мачка ужасно, на всичкото отгоре е труден за гладене след като се изпере, но е много  приятен за носене.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 328
Няма нищо по-хубаво от естествените материи. Напълно подкрепям - ако ти харесва и би се чувствала комфортно в него /имам предвид материята, не това как изглежда/ - купувай смело. Носила съм пола и рокля - много се мачкат, но усещането върху кожата в голяма жега е нещо, заради което мачкането не може да ме откаже от тази материя.

# 21
  • Мнения: 2 386
Аз да се оплача, че ленения ми панталон (с примеси на памук, разбира се ) се отпуска ужасно много и стои като торба.
Освен това много бързо се скъса.
Не съм доволна.

# 22
  • Мнения: 565
Stef_P, аз си купих ленен панталон преди 2 дни. Днес го обувах за пръв път. Поизмачка се малко, но нищо страшно. Иначе имам ленена връхна дреха - ами гладя я постоянно, но ми харесва как стои и ми харесва да си я нося, така че няма как. Simple Smile

# 23
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Недей да купуваш никога 100% лен - винаги трябва да има примес за да не се мачка много Вече дори много известни фирми минаха на този принцип Ето аз например имам сако на Fendi / ЛЕН И КОПРИНА / Страхотно съчетание  Peace

# 24
  • Мнения: 13 512
На лена му  отива да е измачкан. летният ми гардероб и изключително от ленени дрехи- ризи, поли, панталони от много години насам. Няма по-удобна и прохладна дреха за лятото от чистия лен. Не бих си купила лен с памук или изк.нишка. / Лен и коприна е съвсем друго нещо/.Давай смео и ще видиш колко е удобно. От България,обаче не съм си купувала лен - това,което съм виждаа или не е био чист лен, ии  цветовете се оказват нетрайни. Аз имам оранжеви,цикламени, тюркоазнени ленени дрехи, които  са ми от години и не са мръднали от прането.Обожавам лена през лятото!

# 25
  • Мнения: 669
Само не мога да разбера какво ти пука от каква материя е точно панталона и дали и колко % има лен или примес с памук. Ако панталона ми харесва си го купувам и толкова. Егаси и разследването си му спретнала. Нали поне изглежда че е ленен и ти е харесал.
А дали е чист лен или с примес - пак ще се мачка, така че ..........

# 26
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Имам позната, която казва, че дори и измачкан лена си е лен и който разбира - не се притеснява.
Аз имам панталони от лен и се мачкат като седна по сгъвките на краката.
Гладя го лесно с много силна пара.

# 27
  • Мнения: 13 512
Само не мога да разбера какво ти пука от каква материя е точно панталона и дали и колко % има лен или примес с памук. Ако панталона ми харесва си го купувам и толкова. Егаси и разследването си му спретнала. Нали поне изглежда че е ленен и ти е харесал.
А дали е чист лен или с примес - пак ще се мачка, така че ..........
Ако е ен и памук-не е толкова зле, но ако има и  синтетика-  Naughty

# 28
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз имам няколко панталона от лен.Много са ми удобни за лятото.Мачкат се много,да,и се разширяват страшно много след първото сядане с тях,но пък са незаменими за жегите Wink

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Вече са ти писали, но да се включа и аз-много се мачкат, но са супер за лятото Peace

Общи условия

Активация на акаунт