Слаба шийка на матката

  • 8 451
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте,

Ходих при друг лекар и се оказа, че дължината на маточната шийка е 3.1 см. Доколкото знам нормалната дължина на шийката е 4 см или се бъркам?

Така е, мен с 3 см. Шийка, открита в 20 седмица, ме сложиха на легло...Лежах 4 месеца, надигнах се в 9ти месец. Родих малко преди термин.

Успех ти желая Peace

Имаше ли контракции през това време? Какво правеше за да се предпазиш?
Както вече писах моята лекарка досега ми беше казала единствено да пия Магнерич няколко седмици и да не пътувам. Каза ми че мога да върша домакинска работа  и дори ме посъветва да ходя минимум 2 часа на ден заради анемия, тъй като ходенето повишава притока на кислород в кръвта.








# 16
  • Мнения: 1 100
Имаше ли контракции през това време? Какво правеше за да се предпазиш?
Както вече писах моята лекарка досега ми беше казала единствено да пия Магнерич няколко седмици и да не пътувам. Каза ми че мога да върша домакинска работа  и дори ме посъветва да ходя минимум 2 часа на ден заради анемия, тъй като ходенето повишава притока на кислород в кръвта.

Нямах никакви контракции, Шийката си се скъсяваШе неусетно. Непремнно смени лекарката си, това да ходиШ по 2 4аса и да върШиШ дом. работа е лудост Shocked само лежане, пиене на хап4ета и да се надяваШ, 4е няма да се скъсява пове4е. Веднага търси друг гин. Peace

# 17
  • Мнения: 547
Ха сега ме хвърлихте в дълбок размисъл.На прегледите досега са ми измерили шийка 23мм в 17 г.с., 30мм в 21 г.с. и 25мм в 26 г.с.,но лекарката всеки път казва,че няма разкритие и всичко е наредКонтракции си имам през цялата бременност,а преди около 3-4 седмици на няколко пъти имах серии от последователни контракции непосредствено една след друга в продължение на около час,но болките долу бяха поносими,т.е. не остри и пак ми казаха,че няма причини за притеснение.Пия магнерот,но в най-ниската доза 2Х1 и когато нямам обездвижващи болки се разхождам по 2-3 часа,че и повече и си вися в кухнята колкото е нужно.В крайна сметка от това което пишете не разбрах каква дължина на шийката се смята за нормална т.е. не крие рискове за бременността и ако е по-къса от нормалното какво се прави за да се оправи.

# 18
  • Мнения: 28
Здравейте момичета, и аз да си кажа моя пробл. - шийката ми е 2,3 см.  от претърпяна конизация, било много опасно, при нормална 2,5, но засега нямам никакви оплаквания, или контракции. Докторът ми каза че има опасност от аборт, но серклажът няма да помогне.Дори ми се наложи и ми направиха амниоцинтеза - абе въоще имам си всичко - сега чакам.

# 19
  • Мнения: 3 202
Пожелавам ти късмет! newsm32

# 20

Общи условия

Активация на акаунт