За важността на второто мнение в БГ здравеопазването

  • 2 817
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
За съжаление, наистина има много некадърници. Аз също винаги държа на второто мнение, откакто преди няколко години имах много упорита кашлица и тогавашната ми лична лекарка реши да ме прати на рентген. Не знам как е гледала после снимките, но реши, че имам двустранна пневмония и дробовете ми се пълнят с "вода". Искаше да ми прави пункция, но мен ме хвана шубето и накарах баща ми да ме закара до "Туб-диспансера". Докторът, който ме прие по спешност там погледна снимките и се чудеше дали да се смее или да плаче. Оказа се, че дробовете ми са чисти, а кашлицата е от възпалено гърло (обясни ми, че ако бях позволила пункцията, съм щяла на място да си отида - т.е. буквално е щяла да ми изкара въздуха). Бях много бясна и дори се оплаках от нея, но никой не направи нищо. В крайна сметка - още същия ден смених джи-пи-то, но и до сега умирам от ужас от лекари (като се комбинира с проблемите покрай бременността и раждането) вече не искам да видя лекар дори и на снимка. Вече ходя само при близки лекари и търся винаги второ, че и трето мнение.

# 16
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Браво на майчето за смелата постъпка - аз едва ли щях да подложа на съмнение заключението на лекарите и щях да остана  Embarassed
Благодаря, че сподели с нас тази история

# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: chockolina
(Всъщност, благодаря ти, че сподели тази история, защото, след като знам това, задължително бих потърсила второ мнение (дано не ми се налага!).

Аз най вероятно щях да повярвам на лекарите. Нали все пак това им е работата, за това са учили. Добре, че не ми се е случило, само като си помисля...  Banghead  Сега след като сподели това и аз бих потърсила второ мнение ако ми се наложи. Мисля, че такива неща трябва да се споделят, колкото и ужасно да звучат, това би помогнало на много майки в случая, да се замислят за компетентноста на лекарите и да допуснат грешката да се доверят на 1 лекар, пък колкото и добър специалист да е той.

# 18
  • Мнения: 8 769
Добре, че преди година и нещо потърсих не две, а три мнения по въпроса с тазобедрените стави на детето. Вярно е, че в нашия случай лекарят се презастрахова, и стремената на Павлик нямаше да навредят, но защо пък детето да се психира излишно, след като се оказа здраво..... Rolling Eyes

# 19
Искрено се възхищавам на майчето! Да са живи и здрави с детенце! А всъщност по темата смятам, че е почти задължително вече при диагностициране -мнение на поне двама лекари. Особено ако се отнася за детето ми. Случвали са ми се какви ли не куриози, включително и едно прехвалено "светило" от Майчин дом, който ми постави диагноза седем медсеца след като родих, че има в мен останала плацента и трябва да постъпя в болница. После ходих още на трима гинеколози, а една от тях щеше да падне като прочете диагнозата.

# 20
  • Мнения: 439
Браво на тази жена! Добре, че краят на тази история е щастлив, не ми се мисли какво става при други лекарски грешки.....

# 21
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Браво на майчето, че е взело правилното решение и на теб, че сподели тази история! Със сигурнос тя ще такара някои мами да потърсят и така важното понякога второ мнение! Аз лично след прочетеното бих постъпила така!

Общи условия

Активация на акаунт