Придружител на дете в болница - споделете и вие

  • 14 170
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 315
2 пъти сме лежали в болница. Март миналата година в Инфекциозна - плащах по 5лв на ден за придружител без легло. В края на миналата лежахме в Трета градска. Там плащах по 10 лв на нощ на легло (беше включена и храната) за стая без самостоятелен санитарен възел и после се преместихме в такава със самостоятелна баня, за която плащах по 20лв. Но и храна имах и легло  Peace.

# 16
  • Мнения: 539
Лежах с малката в детска пулмология, кърмаческото отделение, не са ми искали никакви пари, а и в бокса освен детското креватче има и легло за майката. И тук да изкажа възмощението си от работата на сестрите - просто съм потресена. Наистина, ниски са им заплатите, но са толкова БЕЗОТГОВОРНИ, че нямам думи. Трудно е да ги накараш да се размърдат за нещо. Пак, по възрастните са по-добре, но младите...същите са ми и наблюденията от акушерките в родилните домове. Все пак доктора като предписва лечение си залага цялата репутация, отговорност и т.н., и това, че лекарствата и манипулациите не се правят в уречения час е просто...нямам думи.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 537
Явно всяка болница си определя плащането/неплащането на такива такси посредством вътрешни правила, понеже там, където ние сме лежали вече 5 пъти не са ми вземали пари като придружител и това се отнася за всички с деца до 3 год., от3 до 16 /май беше/ беше нещо като 5 лв на ден, а над 16 - 1-2% от осн. заплата, май. Е, нямам легло и не ми се полага храна, но то и на детето в повечето случаи не и я давах, понеже тя болничната храна е... Sick, но всяка стая е с отделен санитарен възел, което, както разбирам от публикациите ви го няма навсякъде  newsm78 /и това 21-ви век!!!!/

# 18
  • София
  • Мнения: 1 951
Била съм в много болници с децата.В София,в Пирогов,или в Мед академия ме задължаваха да направя дарение на самата клиника ,за да бъда с децата.Наложи ми се да вляза в болница в друг град .Там бях с двете деца,защото нямаше на кого да оставя здравото.Една стотинка не ми взеха хората.Дори подсигуриха закуска и на здравото ми дете.А аз имах  и легло.

# 19
  • Мнения: 5 531
Ами от всички болници в които сме лежали, само в инфекциозна имаше санитарен възел в стаята и то защото бяхме в отделението за възрастни, в изолирани стаи, но пък съответно нямаше  топла вода в стаята и болницата е ужасна. Иначе и в Пирогов, и в Транспортна, и в Пулмологията стаите бяха без санитарен възел.   Що се отнася до отношение на персонала
Инфекциозна болница - добро       5 лв на вечер
Пирогов                         - добро     10 лв на вечер
Транспортна б-ца         - добро     там ни изписама следобяда , операцията ни беше платена
Пулмология                    - не особено добро, не чистят редовно,  не сме плащали

# 20
  • София
  • Мнения: 4 397
Мъжа ми преди 5 дена лежа с малкия в детска педиатрия и му казали ако иска да остане с детето ще трябва да заплато 10лв. ами ще остане много ясно на кой да остави детето на тях ли  #Cussing out

# 21
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Мъжа ми преди 5 дена лежа с малкия в детска педиатрия и му казали ако иска да остане с детето ще трябва да заплато 10лв. ами ще остане много ясно на кой да остави детето на тях ли  #Cussing out

На това разчитат - че не смеем да си оставим децата сами. Иначе, бяхме лежали по друг повод в Окръжна болница. Легло нямах, но и пари не плащахме тогава. Отношението на персонала беше добро, само тогава за система ме караха да не спя цяла нощ, че трябвало много бавно да се изкапе, та 8 часа капа една трета от банката, като другата я пуснаха за 2 часа сутринта, че да е свършила за визитацията . . иначе, трябваше някой да се буди през нощта да я маха . . Но пък навреме я сложиха и бързо ми оздравя чедото. Не ни държаха излишно.

# 22
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Когато дъщеря ми беше на 3м влезнахме за операция в Пловди в болница "Св. Георги" . Плащахме за вип стая по 20лв на ден, стаята беше супер въобще не почуствах че сме в болница. От персонала също не се оплаквам нямах много контакт със сестрите не са ми трябвали но 1-2 пъти бяха отзивчиви.  Останах много доволна и учудена от престоя там, не съм очаквала това.
За щастие не съм се сблъскавала с други болници в страна, но ако трябва да пиша за Бургаската  думи няма да имам, мислих си че по мизерна дупка и персонал няма, но след това което споделяте зя София вече се позамислям.....................

# 23
  • Мнения: 662
В детската хирургия в Пирогов се плаща по 10 лв. за придрожител на дете над 6 м.Ние лежахме една нощ но си платихме за 2,защото по документи било така(първия ден само ни взеха кръв и си тръгнахме)

# 24
  • Мнения: 2 657
Дигзи и аз ще си платя другата седмица от ясно по-ясно е Twisted Evil

# 25
  • София
  • Мнения: 1 345
И аз като придружител си платих по 10лв за вечер. Дори се опитаха повече да ни държат без да взима лекарства по съответния проблем, който после се оказа,че се реши и от вкъщи с лекарства и че нямало нужда от дългия престой

# 26
  • София
  • Мнения: 8 348
В детската клиника на МА се плаща 10 лв. за придружител. И са кофти условията. Моя беше в отделението по ревматология и кардиология. Стайте са кофти, храната ужасна, има една тоалетна и баня едновременно. Децата лежат там със седмици за лечение и изследвания. Моя беше за 2 седмици и слава богу, че ми го пускаха да си го прибирам в петък следобяд и да им го връщам в понеделник рано, че иначе.......
Но не е истина каква опашка се заформяше като влезеше някой да се къпе.

Персонала не беше зле, поне предвиждаха, че ще му правят много изследвания и взимаха достатъчно кръв наведнъж. Прочетох си всички изследвания и резултати, защото отмъкнах папката с документи и я прочетох цялата.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 421
 Не изчетох всичко...

 Миналата година бяхме  в 5-та градска със щерката  - не сме плащали нищо. Спахме на едно легло. За детето беше предвиден порцион с храна.

# 28
  • Мнения: 286
Преди 10 дни оперираха на малкия ингвинална херния в детска коремна хирургия в Пирогов. Той е на 4 г. Като придружител платих по 10 лв на ден . Изписаха ни на втория ден.Имах отделно легло - от големите кушетки. Приятно изненадана съм от грижите на целия персонал - сестри, лекари, санитарки. Хигиената също беше на ниво - миеха по 4 пъти на ден стаите. поне но два пъти на ден минава лекар да се поинтересува за състоянието на болните.
За сравнение - детска урология пак в Пирогов: миналата година влязохме и стояхме само половин ден защото напуснахме по собствено желание без да са оперирали детето. Ужасих се от отношението(безхаберието) на персонала. Стаите изобщо не се чистеха. Майките ги караха сами да си мият помещенията. Накараха ме да платя предварително за придружител 30 лв- т.е. за 3 дни - това било минимум. На майките даваха само по 1 малко детско столче за през нощта. А задължението на сестрите се изчерпваше с това да следят през стъклените прегради дали някой не се е подпрял случайно на шкафче защото било забранено и да идват да се карат. Системите обаче на децата никой не поглеждаше, майките сами си ги следяха. Жив лекар не видях на етажа.
Моят съвет - ако не ви е крайно наложително, не ходете в детска урология в Пирогов - повече от кошмарно е.
Преди 2 години във втора градска също платих по 10 лв. за придружител, като легло ми дадоха чак след страхотен скандал и уговорка, че ако дойде пациент, ще го освободя. Там лекарите са много добри професионалисти, но като отношение са страхотни грубияни.

# 29
  • Мнения: 5 468
Може пък да е за добро това с плащането от всеки придружител... Ако това е цената, да се промени болничното обслужване и самите болници като обстановка, що пък не? Наистина, по-скъпо ни излиза, но пък ще е друго, да влезеш там и да ти е поне физически по-приятно..., за психически е ясно, че няма да си добре, но поне да има някакъв що годе комфорт и докторите да не са толкова намръщени.

Общи условия

Активация на акаунт