Намирате ли време за готвене и хапване?

  • 2 438
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 064
Нямах време първите  3-4 седмици, после намирах вече.  Аз лично обичам да готвя, също и да ям. Виж, чистенето го мразя. Първите 1-2 седмици пък нямах и апетит - хапвах нещо, щото ми беше съвестно да не ми намалее кърмата. После установих, че няма кой знае каква връзка.

# 16
  • Мнения: 1 064
Първият месец и аз трудно се организирах, макар че имах повече време от сега (бебчо спеше дълго)...
Сега синът ми ме буди в 6ч. и докато той си играе, аз чистя си ошетвам...като заспи към 8, понякога и аз лягам с него...
Готвя вечер след като сме го изкъпали и нахранили...той сам заспива...
Таткото много ми помага и докато аз храня малкия, той започва с готвенето Peace

# 17
  • Мнения: 6 461
Началото винаги е трудно,но идва един момент в който започваш всичко да вършиш както по старому.
Не може цял живот да не направиш нещо за хапване и да не седнеш да ядеш Mr. Green

# 18
  • Мнения: 494
За ядене намирам ,когато се сетя .Но за готвене не може да се разчита на мен . Mr. GreenДобре че е мъжо.

# 19
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Трудно се организирах първите 2 седмици. Сега чистя, готвя, уча за изпити, излизам по разходки. Обаче с яденето- ами кърмачка съм и не мога да си позволя лукса да не ям- просто детето е по-важно от всичко. В началото ядях на крак, сега всичко е в релси. Имам да свалям още 3 кг.

# 20
  • София
  • Мнения: 12 554
Първият месец след секциото мама беше вкъщи и тя пое домакинската работа. Оттогава аз си се справям с всичко, включително работя от вкъщи откакто синът ни стана на 4 месеца.
В много редки случаи мъжът ми мие чиниите или прави спагети, но това са екстрени ситуации.
Както са казали някои майки - въпрос на организация.

# 21
  • Мнения: 114
Аз готвех докато бебето спеше.А кога ядях и аз не знам newsm78, май като заспеше вечер.

# 22
  • Мнения: 24 467
Човек е същество приспособимо, на голям напън може да удържи.
Аз имам първокласник тази година, малко бебе, явявах се на конкурс за нова работа, започнах я и сега работя, правим ремонт на апартамента и пак намираме време да готвим и да чистим в къщи. А да ядем- време за това винаги ще се намери... Laughing

# 23
  • Мнения: 2 757
Ами то не е възможно да се справиш с всичко. Ти си избрала да пожертваш готвенето, за сметка на чистенето - въпрос на приоритет. Аз на готвенето повече наблягах заради мъжът ми - той прахоляк може да изтърпи, ама си държи да има поне вечеря.
Разходките, срещите с др мами и отслабването са най-хубавото от цялото майчинство. Всичко това майката си го прави основно заради себе си, но хубавото е че се измъква с оправданието, че е заради бебето заради чистия въздух, който може да се набави с едно излизане навън, без да е нужно да се препуска като кон километри, през които бебето така или иначе си лежи в количката и му е все тая  Laughing

# 24
  • Мнения: 27 524
Не готвех, но хапвах  Grinning
И аз бях ошашавена, едвам сколасвах за един душ вечер  Crazy

# 25
  • Мнения: 5 391
И аз не намирах време за готвене и спане, хапвах на крак, всичко друго си вършех.

# 26
  • Мнения: 1 273
Намирам време за абсолютно всичко! Бебето ми е толкова кротко, че изобщо не се разбира, че вкъщи има бебе.  Laughing
Пожелавам ви такова съкровище и на вас!   bouquet

Благодаря, имам си го   bouquet
И моя бебок ме оставя да си върша работата без проблем. Друг е въпроса, че компютъра не ме оставя  Crazy. За яденето, не че не ми остава време, просто от студентските си готини имам навика да ям само вечер и така си и остана....

# 27
  • Мнения: 3 500
Преди готвех вечер след като малката заспи. Сега, откакто почнах работа нямам никакво време за това.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
И аз намирам време за всичката домакинска работа,благодарение на моята кротушана PeaceАко бебчето е по-неспокойно, няма как-гледаш него,пък другата работа ще почака.

# 29
  • Мнения: 8 505
За готвене може и да не намирах време винаги,но за хапване-задължително.

Общи условия

Активация на акаунт