Имат ли си село децата ви?

  • 4 744
  • 127
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 564
Родителите ми ще строят вила в едно село до Троян и се надявам ваканциите  на децата  да прекарваме там. 1swing  Nature Sunny cook

# 76
  • Мнения: 1 364
Моите баба и дядо живеят на село, Алекс много обича да ходи там.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 105
Имаме си село. И моята, и на мъжа ми бабата са от едно село.
Идилия просто.

# 78
  • Мнения: 8 769
Та...имахте ли вие село? Ходихте ли там с удоволствие? Какви спомени имам аз.......

Сега децата ви знаят ли какво  е това да имаш село? Обичат ли да бъдат селянчета и да играят на воля там?

Въобще знаят ли децата ви какво означава живот без ограниченията на града?

Имах село. Даже две. Пращаха ни всяка ваканция там. Имам добри спомени, но еднообразни.
Копнеех да ходя на лагер, да си играя с моите приятели.
След една определена възраст оставянето ни на село бе вече мъчение.

Децата ми имат село, в смисъл, че в къщата не се живее постоянно, но родителите ми често ходят там. Къщата е хубава и добре поддържана. Децата обожават да ходят там.
Знаят какво е да си ту вън, ту вътре без никакво притеснение. И плачат да ходят там.
спомняйки си обаче моите чувства, в момента, в който откажат да ходят, няма да ги карам насила.

# 79
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

И аз така... Но тя Летисия си го знае Wink   Praynig
Легнал ми е на сърцето тоз Ловеч и туй то. А зоопарка им е страхотен. Софиийският ряпа да яде, както и Плевенският. А Варошата...ммм...  Hug

... в момента, в който откажат да ходят, няма да ги карам насила.

Това го очаквай най-рано през пубертета. имаш още 10-ина години, споко  Laughing

# 80
  • Мнения: 25 742
За ползата от селото:
Последния път, когато ходехме при майка ми, гледам, седнали баба и внук на бордюра на улицата и си говорят нещо, а край тях 4-5 патенца пощипват тревичка. Питам ги какво правят, а синът ми се хили отсреща:
- Ами ти нали ми каза, че ако не вляза тази година в някое хубаво училище, ще ме пратиш при баба на село да паса патките и аз сега тренирам. Никак не е лошо, да знаеш!

Камък ми падна от сърцето!  Mr. Green Щом синът е склонен и патки да пасе, значи - гладен няма да умре.  Hug
Joy

# 81
  • Мнения: 8 769

... в момента, в който откажат да ходят, няма да ги карам насила.

Това го очаквай най-рано през пубертета. имаш още 10-ина години, споко  Laughing
При нас по-рано се случи, затова се подготвям за изненади  Mr. Green

# 82
  • Мнения: 1 299
Никога не съм имала село....аз съм от София, родителите ми са от София, баби и дядовци са ми от тук....Нямат шанс децата ми, освен ако не си купя къща някъде. Обмислям вариянта  Peace

# 83
  • Мнения: 6 315
Имах село, в което съм ходила няколко пъти, но не и за цяло лято. От 13-годишна не съм стъпвала там и нямам и намерение да го направя скоро  Stop (имам лошо отношение към роднините). Летата ми винаги бяха прекрасни. Имахме къща с двор, играехме с децата от квартала до никое време на улицата. Нямаше коли, беше много спокойно. Село не ми е липсвало.

# 84
  • Мнения: 193
Има. Селото, в което минаваха и моите ваканции. Но вече няма толкова детска глъч, та незнам дали ще му е интересно там Wink

# 85
  • Мнения: 2 567

И аз така... Но тя Летисия си го знае Wink   Praynig
Легнал ми е на сърцето тоз Ловеч и туй то. А зоопарка им е страхотен. Софиийският ряпа да яде, както и Плевенският. А Варошата...ммм...  Hug

... в момента, в който откажат да ходят, няма да ги карам насила.

Това го очаквай най-рано през пубертета. имаш още 10-ина години, споко  Laughing

Баба Кукуляска, аз пък за Бургас завиждам  Simple Smile От както кръстниците ни се преместиха там да живеят и почнах по-често да ходя в този град, така ми е легнал на сърцето...... Много хубаво и чисто. А квартала им е все едно село  Simple Smile Малки кооперации, много растителност и децата играят на воля навънка.

Шани, Вароша е наистина неповторима. Даже повече ми харесва от тукашната. А и родната ми къща е там и отраснах по варошлийските сокаци. И племенниците ми сега там лудуват и това ми е най мъчно, че Бети няма тази свобода, която те имат и без да са на село.

# 86
  • Мнения: 2 818
Нямат и аз не съм имала. Силно се надявам свекърите ми като се пенсионират да се върнат на село - едно че те ще се чувстват добре, друго че децата ще могат да ходят там. Инак си мечтаем да живеем на село (близо до София)...

# 87
  • Мнения: 2 255
НЕ, за голяма мъка на големия  #Crazy щом дойде лятото и все стигаме до въпроса "Мамо, защо си нямам село?"  newsm78
Не, че аз като имах  Rolling Eyes баба ми ни гледаше за повече от 2 седмици, но все пак си беше нещо  Peace ...различно преживяване  Wink
А сега за мойте момчета е непознато  Sick

# 88
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И аз и детето ми нямаме село... Мъжът ми има обаче, при баба му и дядо му, ходим веднъж - два пъти годишно... на малкия не му харесва особено...
Всъщност очарован е от животните (там си гледат) и от факта, че целодневно е навън, но дотам. Два-три дена пряко сили и си иска у дома  newsm78

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Да.
Аз като дете имах 2 села и цяло лято бяхме там със сестра ми.
сега имаме вила в едното от тях, което всъщност е курортно село- на 5 км от КК "Албена" е, така че Влади освен със село е уреден и с море  Hug
А, чист въздух, череши и къща си имаме и тук в двора  Wink, ама друго си е на село  Hug
Само за това говори- за козичките, за зайчетата, за кокошките- радвам се,че има къде да ги вижда, пипа, гали, а не само на картинка и в зоопарка  Hug

Общи условия

Активация на акаунт