Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 6

  • 72 523
  • 351
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 170

Не е ли за покритие торти Rolling Eyes ? Искам да направя нещо подобно: http://www.imaginativeicing.co.uk/cele_num_1_edible_fabric.html със захарен фондан. И ми се искаше да е по- цветно. А и панделка ще правя от него... В грешка ли съм Embarassed ?

# 271
  • Мнения: 972
poliwoli, това е покрито с марципан.
Фондана е различно нещо, той се нанася разтопен като покритие на тортата. От него неможе да се правят фигурки.

# 272
  • Мнения: 22 867
User 1, масления крем със сигурност ще се задържи  Peace
Аз правих морковената торта, отгоре е със сметана - изпробвам си приставките. Този път не се получи много добре  Tired
http://images17.snimka.bg/003078443.jpg
В събота съм на рожден ден и ще правя торта  Whistling засега съм решила да е камионче. Пък ще видим какво ще направя.

Много моля за рецептата на морковената торта или линк!   bouquet

# 273
Здравейте, момичета!
Не знам дали някой някога е пробвал тази руска мастика:

Цитат
Руска мастика I вид

160  гр. сухо мляко
160 гр. пудра захар
200 гр. кондензирано мляко
2 ч.л. сок от лимон

Но от нея е абсурдно да се правят фигурки или да се моделира, каквото и да било.
С прибавяне на около 700-800 гр пудра захар успях да направя глазура, доста течна и сладка.
А опита ми за торта с фигурки беше катастрофален.
Мисля си, че е хубаво да се дават рецепти, които са пробвани  newsm10

# 274
  • Мнения: 972
Мимикрия, аз съм правила фигурки от тази мастика. Но ми беше много една пудрата захар и не стана много гладка.  Peace
Морковената торта я правих по рецепта от руски сайт.
Ето я:
1,5 ч. брашно, 1 ч. захар, 1 бакпулвер, 1,5 ч.л. канела, 1 ванилия, 3/4 ч. олио, 3 яйца, 2-3 средно големи моркова, стафиди, 1 ябълка
Крем - 300 гр. - 15% сметана, 150 гр. - пълномаслена сметана, орехи
Растриваме маслото със захарта и ванилията, добавяме настърганите на едро моркови. Добавяме канелата, стафидите, нарязаната на кубчета ябълка, разбиваме едно по едно яйцата и размесваме хубаво. Най-накрая по-малко добавяме брашното и бакпулвера.
Пече се на средна температура.
След като изстине разрязваме на две. Долния блат намазваме със разбитата сметана и поръсваме с орехи, слагаме втория блат и пак мажем със сметаната.
Блата става много сочен и ароматен, не е необходимо да се сиропира.

# 275
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
poliwoli, това е покрито с марципан.
Фондана е различно нещо, той се нанася разтопен като покритие на тортата. От него неможе да се правят фигурки.

poliwoli, наистина направи си марципан Варна, много лесно се работи с него. Разточва се тънко, могат да се правят фигурки. Идеален е за твоя замисъл.

Мимикрия, Ето сайт с описание на руски как се прави мастика http://www.artcake.ru/kitchen.htm/a7/ Но не е за покриване на цяла торта, става прекалено твърдо. (Только не надо покрывать ею весь торт – будет слишком жестко.)

# 276
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте, момичета!
Не знам дали някой някога е пробвал тази руска мастика:

Цитат
Руска мастика I вид

160  гр. сухо мляко
160 гр. пудра захар
200 гр. кондензирано мляко
2 ч.л. сок от лимон

Но от нея е абсурдно да се правят фигурки или да се моделира, каквото и да било.
С прибавяне на около 700-800 гр пудра захар успях да направя глазура, доста течна и сладка.
А опита ми за торта с фигурки беше катастрофален.
Мисля си, че е хубаво да се дават рецепти, които са пробвани  newsm10

Мимикрия, тук има една подробност която може и да те е объркала(при следващятя тема ще допълня към рецептата) - обърни внимание, че става въпрос за 200 гр, а не 200мл. 200гр си е половин консерва кондензирано мляко, а с това количество захар и сухо мляко не би трябвало да е течно! Peace

# 277
  • Мнения: 1 170
Ужас! А аз започнах да си правя захарния фондан от първа страница Sick . Хелп!!! Какво да го правя сега Cry ? Освен това ми седи редичко... #2gunfire
Може ли някой с ICQ да помага, моля... Sad
Номера ми е 216638339 Praynig Praynig Praynig

# 278
  • Мнения: 1 170
Ужас! А аз започнах да си правя захарния фондан от първа страница Sick . Хелп!!! Какво да го правя сега Cry ? Освен това ми седи редичко... #2gunfire
Може ли някой с ICQ да помага, моля... Sad
Номера ми е 216638339 Praynig Praynig Praynig

# 279
  • Мнения: 22 867

Морковената торта я правих по рецепта от руски сайт.
Ето я:.........................


Благодаря ти, иска ми се да опитам нещо с моркови.  bouquet

А ТУК също има интересни нещица за украса на торти.

# 280
  • Мнения: 1 698
А пък аз моля за рецептата за Ягодовото тирамису Praynig

# 281
Здравейте, момичета!
Не знам дали някой някога е пробвал тази руска мастика:

Цитат
Руска мастика I вид

160  гр. сухо мляко
160 гр. пудра захар
200 гр. кондензирано мляко
2 ч.л. сок от лимон

Но от нея е абсурдно да се правят фигурки или да се моделира, каквото и да било.
С прибавяне на около 700-800 гр пудра захар успях да направя глазура, доста течна и сладка.
А опита ми за торта с фигурки беше катастрофален.
Мисля си, че е хубаво да се дават рецепти, които са пробвани  newsm10

Мимикрия, тук има една подробност която може и да те е объркала(при следващятя тема ще допълня към рецептата) - обърни внимание, че става въпрос за 200 гр, а не 200мл. 200гр си е половин консерва кондензирано мляко, а с това количество захар и сухо мляко не би трябвало да е течно! Peace

Благодаря Ви момичета, че толкова бързо ми отговаряте!
Руската мастика я правих с 3*50 гр сухо мляко (+още мъничко да станат 160гр), пудрата захар я мерих с кантар - 160гр, после и кондензираното мляко (от кутия 410 гр) - го мерих на кантара - 200гр. + лим. сок
Или кондензираното ми мляко е било менте(купих го от Фантастико - кутия от 410гр, беше си в срока на годност) или рецептата не струва. Добавих целия пакет пудра захар - 500гр + още половин пакет, който си бях приготвила за замесването.
Получи се огромно количество глазура. Срам ме е да покажа тортата, че се прецака надписа и изглежда ужасно.

# 282
  • Мнения: 972
Мимикрия, кондензираното мляко би трябвало да е доста гъсто - кажи речи колкото меда, ако не и по-гъсто. Твойто такова ли беше?
Mimes, за ягодовото тирамису, ако искаш да ти пратя рецепта, но е на руски. А сега не ми се превежда  Tired Или да изчакаш до утре, ще я преведа.

# 283
  • Мнения: 1 698
Ооо, wel, няма да се оправя с руския. Ако ти се занимава добре, ако не, не се притеснявай. Аз се надявах някой да я има преведена.
А кондензирано мляко само в големите супермаркети ли да търся? Има ли неподсладено или е само подсладено?
Аз съм хвърлила око на тортата Рафаело на Наталина, но не искам да е много сладка затова питам за млякото.

# 284
  • Мнения: 2 614
А аз правих ето тази Морковена торта! Направо не ми вярваше, че ще е толкова вкусна:

Молковена торта Анда

Ето я рецептата:
2 чаши брашно
2 чаши захар
1 ч.л сода
2 ч.л. канела
1/2 ч.л. индийско орехче
3 яйца
1 1/2 ч.ч. олио
2 чаши настъргани моркови
ванилия
1 чаша добре изцедени парченца ананас
1 чаша кокосови стърготини


Приготвяне:
Сухите съставки (брашното, захарта, канелата, индийското орехче) се смесват в една купа и се разбъркват. Добавят се яйцата, олиото, морковите и ванилията; разбърква се с вилица, докато се смеси добре.
Добавят се ананасът и кокосовите стърготини. Слага се в намазана форма за торта и се пекат 3 блата. Може поотделно, а може просто да сложите по един кръг хартия за печене между пластовете тесто.

Между блатовете слагам крем от сирене крема, краве масло и пудра захар; понякога обаче минавам по-евтино с гладка извара, разбита със сметана и пудра захар. Може да се сложи и малко конфитюр, ако обичате по-сладко. Тортата се намазва и отгоре и отстрани, като се оставя малко от сместа. После се оставя в хладилника за няколко часа да се стегне, за да може после да се намаже с още един пласт от крема, без да падат трохи и да развалят фасона.

Междувременно няколко едри моркова се нарязват с картофобелачката на тънки ленти, които се варят в гъст сироп от една част вода и две чаши захар, докато станат гъвкави. След това морковите се използват за украса на тортата - могат да се завият на розички, а могат и да се използват като панделки за торта - подарък, каквато имаше Ането.

П.С. ще потърся и линк, за да видите тази, която беше пуснала Анда

Общи условия

Активация на акаунт