Изоставане в двигателното развитие.Моля за помощ.

  • 5 010
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 219
Здравей! Много се моля да не излезе Мускулна дистрофия Аз имам син с МД Той проходи нормално на 13 месеца но като  по-мальк  неможеше да си дьржи главата беше като парцал пространотпуснат от сякаде Дано да не тази диагноза  ако се сьмнаваш за нея или някой друг просто провери КФК в крьвта стойностите Трябва да са над 125  за да е МД На сина ми пьрво бяха 4 246-стигали са до 9000 и нещо   Но никога не ходи на 4 километьр в София -неврологията Там обьркаха сина ми и спря да изкачва стьлби и психически се разби !Обстановката е жестока там и стресираща Силно вярвам че не е тази жестока диагноза! ако изкаш пиши ми на личниаз сьм от Добрич!

# 16
  • Мнения: 313
Цитат
Основни клинични белези:
    * Затруднено изправяне от пода (симптом на Gower).
    * Проксимална мускулна слабост; краката се засягат повече, отколкото ръцете.
    * Тремор на ръцете (варира).

Допълнителни клинични белези:
    * свръхподвижност на ставите, особено тези на ръцете и краката.

Автозомно рецесивно наследствено заболяване с прояви на слабост предимно на краката, като децата могат да седят сами, но не и да се изправят. Пациентите със СМА III могат да се изправят и да ходят сами, може да се затрудняват при ходенето и/или изправянето от седнало и наведено положение. Има лек тремор при изпъване на пръстите, но много рядко има фасцикулация на езика. Началото на болестта може да започне от две годишна възраст, в детството и юношеска възраст (не е изключена проява и в късна възраст). Изразява се предимно със затруднено тичане, изкачване на стълби и скачане, също така ограничена способност за ходене - количествено и качествено.

Прогноза: Oбикновено мускулната слабост е непрогресираща; при някои се наблюдава прогресия. Дългосрочната прогноза е добра, зависи от дихателните функции.

Не искам да се правя на лекар и да поставям диагнози, а само цитирам какво ми напомня.
Като специалист-диагностик мога да препоръчам д-р Литвиненко за ЕМГ от Педиатрията в София. Ако решите да ходите при него, се подгответе психически да чуете от най-добрата до най-лошата новина поднесена по най-грубия и безпардонен начин...но с огромна вероятност да е вярната.

# 17
здравейте, може ли да попитам дали има и изоставане на физическото развитие т. е. какво е теглото и ръста на момиченцето ти?

Общи условия

Активация на акаунт