Спасовден е утре

  • 6 747
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 792
Спасовден е голяма задушница подава се за умрелите и се ходи на гробища.Не се къпе,пере и не се върши домакинска работа това съм чувала от бабите.
Хм,  тамън за утре планувах голямото почистване, какво ще ми се случи, ако наруша правилото, разколебай ме, няма да ти се сърдя  Laughing

# 16
  • Мнения: 1 671
Спасовден е голяма задушница подава се за умрелите и се ходи на гробища.Не се къпе,пере и не се върши домакинска работа това съм чувала от бабите.
Хм,  тамън за утре планувах голямото почистване, какво ще ми се случи, ако наруша правилото, разколебай ме, няма да ти се сърдя  Laughing

Кифла, пак от баба знам, че за хигиената няма почивен ден, а баба беше много набожна.
Ама кат са рекли хората, няма да им чупиш хатъра, я, работата за след Спасовден.

# 17
  • Мнения: 2 070
Това да не е черешова задушница /или те задушниците баха в събота-неделя../  newsm78

# 18
  • Мнения: 5 468
Задушница е на 26 май.
Утре нищо не пише в Църковния календар (всъщност пише: Възнесение Господне), е на - вижте: http://www.pravoslavieto.com/1/calendar.htm#5

# 19
  • София
  • Мнения: 2 079
Ей сега ще ви разкажа това, което аз знам за Спасовден.

На Спасов ден всички млади булки и въобще всички женени жени, които не са заченали до тогава, могат да отидат "на чуждо", за да захванат бебето си. (Като не може мъжът им да го направи ....   Blush Blush). Това е единственият ден, в който жените могат да опитат да спят и да се любят с чужд мъж, при това легално и мъжете им да знаят, че те са "на чуждо".   luvbed
А женените мъже, чиито булки не са заченали и на Спасовден са отишли "на чуждо" при друг, способен да направи бебе мъж, се запиват в кръчмата, cry за да удавят в алкохол мъката си,  fightче булките им са легално в леглото на друг. cheers Drunk  smokeuu smile3546

От там идва приказката: "Те ти, булка, Спасовден!" Crazy Crazy Flutter Stuck Out Tongue Winking Eye ppp newsm35

# 20
  • Мнения: 4 181
аз знам, че е празника на шофьора, но не знам защо  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт