Памперси безчет се сменят, АПРИЛчетата акат и се смеят!

  • 8 453
  • 245
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 135
здравейте,

marini нас така ни изписаха от родилния дом и казаха да го мажа със спирт 95 градуса, но това не помогна.После педиатърката ни изписа Тридерм и се оправихме.

Искам да ви питам как да кача в албумчето още снимки, кзава ми че папката е he file you chose to upload was invalid. Please select a new file.,
и това е вече 2 ден  newsm78

За килограмите, преди да родя бях 57, сега съм 49 и вече си влизам в някои панталони  Laughing

Чао   bouquet

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 18:06 от Vanesast

# 46
  • В една далечна галактика...
  • Мнения: 71
Zazu, твоето бебе много е свалило, защото е започнало от голяма база. Доколкото помня, той беше роден едър. Имам приятелка която също като вас - в началото едвам наддаваше, но майката настоя на кърменето и успяха да се кърмят 5 месеца. На поискване! Тъй че ако искаш, наистина си вземи кантар и давай смело. Няма бебе умряло от глад Simple Smile Успех!  Peace

Не знам дали бебе може да спи по корем на тази възраст. Може ли само да се обръща от корем по гръб, за да избегне задавяне или задушаване. Може би педиатърът трябва да каже newsm78

Клипът за кърменето ме разби! Кърмене до 7 години.... Thinking

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 22:43 от Misho4ka

# 47
  • Мнения: 332
Миглена Аллауи Добре дошла! И аз ще се пприсъединя към другите мнения - не се съмнявай, че си най-доброто за твоето си бебе. Както казват, и в което съм убедена - " Не ние избираме децата си, а те избират нас" Значи твоето е избрало теб Simple Smile И аз си поревавам от време на време при мислълта дали ще се справя като майка. Но с помощта на бебо смятам да се Simple Smile

Сисси, знаех си че ще се справиш   newsm10  Относно къпането - бебета имат изнстинкт, който е от утробата и изчезва към 6 ия месец - ако попадне вода в дихателните им пътища, те инстинктивно ги затварят и водата не достига до дробчетата. Можете да пробвате, като духнете в носа и устата на бебето силно. ще видите как затварят и носа и устата едновременно.  Така че, опасност да удавите бебето няма. Аз се бях притеснила докато бях в болницата, че не бяхме купили анатомична поставка за коритото. А сега се оказва, че нямаме нужда. Борис си плава и се радва на водата. Пълним коритото догоре. И както някъде беше описано - ръката под главичката и прихващаме ръката на бебето под мишницата. И така изкарва по 20 мин. във водата /освен когато не е много гладен /

Филмчето, което  Страчитела - е добро. Но ми разби всякакви представи за дълго кърмене. За дългото кърмене съм, но все пък 7 години май е прекалено.  И се замислям, не се ли отразява на психиката на детето по някакъв негативен начин.

zazu1 малките бебета при раждането наддават по-бързо, а големите по-бавно. А вие сте се родили 4 550. Бая големички Simple Smile Тук казват, че важно е бебето да е добре, да изглежда удовлетворено, да спи достатъчно, и не гледат толкова, колко качва. Стига да не сваля, и да не е недоволно и нервно, значи всичко е наред. стискам палци, да можеш да кърмиш поне до 1/2 година.

450 отново големи благодарности за темата  newsm51

# 48
  • Мнения: 274
Ей, добре че отворих страницата. Много съм заблеяна - чакам нови отговори в темата, а то имало отворена нова. ooooh!
Момичета, благодаря ви за куража. Ще се справя, много ясно - нямам алтернатива.
Днес бебка много плака, миличката. Направо ми скъса сърцето. Вече се успокои обаче и спинка.
И на нас ни изписаха Вигантол за рахита.

Жамила до този момент е наддала 1,300. Това не мислите ли, че е малко, при положение че е на АМ? newsm78 Или пък е много? newsm78 Все пак се роди дребничка. Heart Eyes

Килограмите почти съм ги свалила, остват ми още 3,5 до заветните 50. 170 см. съм висока. Simple Smile


Лека вечер!  bouquet

# 49
  • Мнения: 91
Alina_Nana - Ние сме на адаптирано мляко и се храним шест пъти на ден.
Белослава започна много да шава и да се върти и аз вече се опасявам да я оставям много без надзор, когато я слагам на спалнята.

# 50
  • Мнения: 354
Първо да не забравя да ви питам Линеа негра скри ли ви се вече или да избледня?При мен си стои и около зърната и пъпа е по-пигментирано също Sad
За преобръщанетоАз му сложих решетката още на 2 вечер, че как шава и се преобръща и се примъква към края на легълцето.А много ме е страх да не падне от плота за повиване, че е върху скрина и е височко Shocked.
Миглена_Аллауи Екстра си е наддало детенцето Simple Smile
Днес докторката ми каза , че може да плаче , ако му се спи, а ние го грабваме и го носим, тя вика остави го да поплаче и ще заспи и подейства! А и ми каза , че от 25 бебета за които тя се грижи(в дом за изоставени бебета) само 2 имат колики и са на адаптирано мляко и че на дали са колики при нас Shocked
zazu1Пробвай няколко дни с често кърмене! Не бързай с адаптираното мляко, че аз едва го отучих.marini Мони има по цялото телце пъпки и док каза, че са от претопляне и да спираме мазането с мазнинка след баня , а само с лосионче.
На някой поставиха ли вече ваксината - тази в гръбчето и как беше?Нещо хич не ми стана ясно с тези ваксини newsm78

# 51
  • София
  • Мнения: 529
Ние днес станахме на 40 дни и ходихме на чиста молитва. Свещениците с Св. Троица направо са страхотни! Отношението им е невероятно и няма и помен от рутина и "каране на конвейр", както на други места! Hug

neci, хепатитната и Инфанрикс (ДТК) на каката ни ги слагаха в крачетата. Слагането  на ваксините в гръбчето е стара и отречена практика. Имаше инфо някъде в Здравния форум, мисля на Birdie в темата за ваксините.
Линеа негра при мен стана още по-явна и дълга след раждането и още си стои, както и около пъпа също е по-пигментирано.

zazu1, на твое място аз не бих давала АМ. Задръж още малко така, кърмете се на поискване и виж какъв ще е резултата на следващото мерене. Без вода и т.н. (не помня дали даваше), за да не се пълни стомахчето с друго освен с безценната кърма, и задължително и през нощта. Какви интервали прави между храненията? А това, че не можеш да изцедиш нищо не означава, че няма кърма. Бебоците са много по-добра помпа от всичко, което е на пазара Mr. Green, освен това при сученето стимулацията е много по-ефективна. Дай възможност на Оги да си помогне сам!!!

kler, давам Вигантол, по 2к вечер преди банята. Директно ги капвам в устата - няма протести! Laughing За това кога да се приемат - различни препоръки съм чувала - сутрин, вечер, на гладно, с малко мляко... newsm78 Но основното е няколко часа след това да не се излиза на слънце.

tevolere, майка ми си купува Вестник за жената (или всичко за жената) и от там ме снабди с 3 диска с упражненията на Синди на ДВД. Ако някой е запознат дали мога да ги презапиша да ме светне как става - насреща съм! Така ще мога да ги кача в пощата ни.
Иначе тези за след раждане ги бях свалила преди, но ме дразни, че се говори на някакъв джигитайски език и трябва да гледам много внимателно, вместо само да слушам и да играя  Rolling Eyes
Сега проверих - моя линк не работи вече...

ягодка, хомеопатичните препарати се предписват от хомеопат. Дават се за конкретен пациент, а не за болест. За двете ми дъщери примерно са различни (Колоцинтис и Диоскореа), на базата на това какви са симтомите, как се държи детето, по кое време на деня, от какво се облекчава и т.н. И са различни от най-често спряганата по форума за колики - Хамомила.
Ако си настроена да се лекувате и занапред с хомеопатия - потърси класически хомеопат и направете първоначалния преглед. Така ще се подбере подходящото лекарство за твоето дете.

# 52
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Този клип с кърменето до 8 години  #Crazy на мен ми прилича на извращение  Sick
Вчера бяхме на ДК. Момата е вече 5500 гр. Сложиха ни и ваксината, но днес й е леко зачервено крачето. Не знам да го мажа ли с нещо  newsm78
Направо ви завиждам, че мъжете ви помагат. Ако не е майка ми да мипомага сигурно досега щях да съм се гръмнала  Crazy Моя мъж освен да подържи бебо вечер за малко в нищо друго не ми помага и дори се сърди, че вечерята закъснява   Twisted Evil

# 53
  • Мнения: 7 480
Сложиха ни и ваксината, но днес й е леко зачервено крачето. Не знам да го мажа ли с нещо  newsm78
  Прави се компрес с риванол.  bouquet

# 54
  • Мнения: 29
Какво става,мацки,защо днес никой не пише-незнам къде ми е въпросителния знак на клавиатурата,иначе бих ви сложила един.Предполагам не сте по разходки в това време.Какво правят бебчовците,да не би да дивеят.Моето спи от сутринта,стана само да яде и с..е,а аз вече откачам от скука...Ходи ми се навъъъъън                         И едно питане имам-колко платихте в църквата за молитвата на 40ия ден,че при нас струва 12лева-струва ми се много.Когато водихме Вики преди 2 години нищо не се плащаше,та исках да питам навсякъде ли е така

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Днес наистина е ужасно времето Sad
Така ни се излиза... а го дават цяла седмица да е валежно #2gunfire
Друго си е да се спинка в количката на въздух и мама да те вози по павета Blush А в къщи скука...
Ние утре ще правим пита. На нас в църквата ни казаха, че ще струва 3 лв, а други бяха споменавали сума от 10 лв. Явно е различно.

# 56
  • София
  • Мнения: 529
.Какво правят бебчовците,да не би да дивеят.
...
И едно питане имам-колко платихте в църквата за молитвата на 40ия ден,че при нас струва 12лева-струва ми се много.

Уф, дивеят, ама и беба и кака! Днес от 6 са будни (иначе до 9 спим заедно) и направо ми се реве! Каката по спешност излезе с татко си на работа, че ми стопи лагерите днес. явно й е крив ден...

Нямаше такса в църквата, казаха колкото преценим да оставим.

# 57
  • Мнения: 50
Здравейте мами,

имам един въпрос. Вие миете ли косичката на бебчовците с шампоан всяко къпане. Аз защото да, но сега чета някакви мнения в интернет че косичката се миела с шампоан 2 пъти седмично ??? А кога се къпете или по скоро някой къпе ли сутрин защото предполагам че повечето от вас го правят вечер?

Нашата мома от 3 или 4 дни спи много добре вечер пу пу пу  Praynig дано продължи все така. Аз даже си мислих че вече сме се оттървали от коликите но доктора ме "успокои" че могат да се появят пак по всяко време до 3тия месец. След храненето  в 9 (само че аз го изтеглих към 10) вечерта се събиди в 4:30, но пи малко водичка и после чак в 6:10 за сутришното хранене  Hug  Hug  Hug Рай за мама  Grinning  Grinning  Grinning

# 58
  • София
  • Мнения: 1 740
Няма такива родители като нас. В най-големия студ и дъжд днес ходих на зъболекар с детето. Направо ме е срам от мене си.
Колкото за църквата, на нас ни казаха - колкото дадете на попа. Нищо не искаха да носим.

# 59
  • Мнения: 151
Здравейте и от нас! Grinning
 450 и аз нещо май се издъних.. та ме е срам от мене си..Оная вечер я оставих да спи само по боди с дълаг ръкав и то и е някакси широко( на дължина е супер) и на отворен прозорец..На мен все ми е жега и се потя като за световно и сега ми е жега нищо че времето е лошо, явно нещо съм се повредила newsm78 ..та от вчера кашляме по малко и имаме хрема..Не съм говорила с педито и съм решила да давам и вит Ц по 1 ампулка дневно.
Стра4и, направо онемях , филмчето е без думи #Crazy
Нашия тати не помага за бебето, няма кога. С този ремонт и понеже работата му е физически тежка е перманентно уморен..До сега ми е помогнал 4, 5 пъти с къпането ( държи я в коритцето) и и е пръскал физиологичен разтвор в ностлето на 2 пъти..Това е.. Добре, че баба пак е тук, тя готви и помага в прането на бебето и отвреме на време го бави, та да свърша и аз някоя работа.
Живеем на четвъртия и сме без асансъор , не ме питайте как се справях с количката докъто баба я нямаше.Първо свалям количката, докъто бебето се одира да реве..Навръщане обаче е по зле..качвам го и докъто се върна и кача количката,то горкото е почервеняло от рев, защото е и гладно..
Мия главичката със шампоан през ден и се къпаме вечер между 21 и 22.30.След малко ще ходиме  на ортопед, гледам че е се показва слънчице..
Zazu 1, не се отказвай мила с кърменето, всички сме с теб..И аз се бях стреснала по едно време с тая кърма, но го оставах повече време да суче и да си я заработи само и сега вече съм спокойна..А иначе както вече писах първия месец наддадохме 500 гр, при условие че на пробното кърмене излезе че изпапа 150 гр Shocked..Зарежи тия грамове, то е едро и сигурно първите месеци ще надава по по-малко. Остани си само на кърма и се бори..Ако си спи нощем поне по 5 часа и не нервничи много, значи според мен всичко е ок!
Ние нещо си развалихме нощния режим..Заспиваме в 12 или в 1 и се будим в 5 или 6 или 8 и нещо Shocked Но засега невиждам повод за безпокойство
В църквата ни казаха колко дадем..Аз оставих 10 лв, нямах по дребни
За коликите ми казаха, че може да се слага анасон във водата
И като споменах водата, едно бебче хванало диабед, защото пиело много водичка и стабилно подсладена..Внимавайте, давщите водичка
Ние като излизаме напоследък се съдираме от рев навън, вече ми е неудобно, че станахме известни във квартала..в къщи е по спокойно..така е от 4, 5 дена..нещо жегите ли го изнервът, полените ли..знам ли newsm78..Преди си спеше..

Общи условия

Активация на акаунт