Вадене на мъдрец...

  • 1 056 525
  • 3 855
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 6
Искам да дам огромен положителен глас за д-р Деян Димов и да го препоръчам на всеки, който има нужда. От 10 години той е зъболекаря, на който на 100 % се доверявам - работи изключително внимателно, съвестно и отговорно. На ваденето на зъби е вълшебник - няколко ми е извадил, с и без операция, никакви проблеми!Работи в 17 ДКЦ.

# 1 096
  • Мнения: 1
И мен ме интересува колко взима този хирург - д-р Ради Венков. Изчетох всичките теми за екстракция на мъдрец и така се наплаших. Аз още преди 2 месеца трябваше да го извадя (долен ляв), но не можах да отида и сега се е подула цялата област около мъдреца. За трети път в рамките на 2 месеца. Поне сега леко се е показал, че до преди няколко седмици не се виждаше изобщо. Моля ви момичета, ако някоя знае какви са цените - нека пише. На сайта на доктора няма описани цени. Искам да съм подготвена финансово преди да се чуя с него, за да имам време да отреагирам с паричките, че какви цени четох из форума.... Настръхна ми косата! Това е луда работа, при положение че си плащаме осигуровките!

# 1 097
  • София
  • Мнения: 610
Екстракция на ретиниран мъдрец струва към 200 лева в София,в провинцията в по-малките градове може да се намери някой и за 100 да го извади.А относно осигуровките-касата осигурява малко неща наистина,с изключение на децата,там имат право на повече неща.
 Но наистина няма как здравеопазването да е без пари.Аз сега за кабинета в който работя със заем съм взел материали за 2000 лева.Няма как всичко да се осигурява.
И за доказателство,че тук не е толкова зле,ще ви кажа че съм контактувал със зъболекар,който работи в САЩ-там ако отидеш с болки,подут,сядаш,преглеждат те,казват ти,колко ще ти струва,ако можеш-отиваш и плащаш на касата и тогава почва лечението.Тук не мисля че някой зъболекар би казал това:)

# 1 098
  • Мнения: 1
Екстракция на ретиниран мъдрец струва към 200 лева в София,в провинцията в по-малките градове може да се намери някой и за 100 да го извади.А относно осигуровките-касата осигурява малко неща наистина,с изключение на децата,там имат право на повече неща.
 Но наистина няма как здравеопазването да е без пари.Аз сега за кабинета в който работя със заем съм взел материали за 2000 лева.Няма как всичко да се осигурява.
И за доказателство,че тук не е толкова зле,ще ви кажа че съм контактувал със зъболекар,който работи в САЩ-там ако отидеш с болки,подут,сядаш,преглеждат те,казват ти,колко ще ти струва,ако можеш-отиваш и плащаш на касата и тогава почва лечението.Тук не мисля че някой зъболекар би казал това:)
Благодаря за отговора. 200лв е приемлива цена, но някъде четох цени от рода на 300-400, което за 4 мъдреца прави доста солидна сума. Иначе да - в чужбина са адски скъпи зъболекарските услуги и изобщо медицинските услуги като цяло.

# 1 099
  • Мнения: 20 221
Аз си вадих моят обикновен мъдрец в 7-ма поликлиника, доволна съм от хирурга. Преди мен прави операция, след мен дойде друг мъж който идваше да му вадят втори мъдрец и също беше много доволен от зъболекаря.

# 1 100
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен.искам да попитам като за начало какво означава ретинирал мъдрец?Моя долен ляв сега започва да расте и от няколко дена ми се схваща челюстта,но ми се иска още докато не е излязъл да го махна,че с първия голям зор видях.И още един въпрос имам,колко струва ваденето ( всичко полагаемо по здравна каса съм го изразходила )

# 1 101
  • София
  • Мнения: 610
Ретиниран означава,че е вътре в косттаако ви се подаде малка част от него,но другата част не пониква,заради липса на място,тогава е полуретиниран,и в двата случая лечението е оперативно

# 1 102
  • Мнения: 0
Здравейте, вчера ми вадеха долен мъдрец, самият зъб не ме боли толкова, но гърлото и сливицата ще ме побъркат, едвам преглъщам ShockedНа някой друг подобен симптом?

Аз имам подобен проблем след 10-тия ден мина болката,но в момента пак има леки наченки на нея, а минаха вече 29 дни след операцията Simple Smile

# 1 103
  • Мнения: 852
Привет и от мен с изваден преди два дни долен мъдрец. Растеше настрани в другите зъби и се наложи хирург да го вади с операция. Имам и шевове, но много се притеснявам като се свалят конците дали много боли? Аз предполагах,че ще ми сложи разграждащи се конци и като ми кажа да отида да ми свали конците лошо ми стана Shocked Който е бил с шевове моля да сподели  Praynig

# 1 104
  • Sofia
  • Мнения: 1 806
Привет и от мен с изваден преди два дни долен мъдрец. Растеше настрани в другите зъби и се наложи хирург да го вади с операция. Имам и шевове, но много се притеснявам като се свалят конците дали много боли? Аз предполагах,че ще ми сложи разграждащи се конци и като ми кажа да отида да ми свали конците лошо ми стана Shocked Който е бил с шевове моля да сподели  Praynig
Всички ретинирали мъдреци са с шевове, не се безпокой. Конците се вадят толкова бързо, че няма да усетиш. Нито пък боли, когато се свалят. Конците са конци като при всяка друга оперативна намеса, когато се налага зашиване Peace Няма от какво да ти става лошо, ти си изтърпяла операцията, едни конци ли ще те уплашат:)

# 1 105
  • Мнения: 2
При мен всичко мина много леко нито упойката болеше нито ваденето и после малко болеше въобще всичко мина ок и само за 8 лв сега сме вторник извадиха ми го в петък преди 4 дни е сега малко се е понадуло самия венец но предполагам че е нормално жабуркам с лайка защото ми казаха че изчиствало и това е

# 1 106
  • София
  • Мнения: 795
не се притеснявай за конците. Повече е страха иуплахата, отколкото да има болка.
Самото сваляне е едно рязване и издърпване. Да не говорим, че може и част от тях сами да паднат.

Ако много те е страх и все още имаш оток на мястото, можеш да го помолиш вместо на 7мия да ти ги свали на 10тия ден. Аз даже бях на 14тия, но не защото ме беше страх, ами него го нямаше. Но не е препоръчително да седиш много време с тях.

# 1 107
  • Мнения: 1 277
Здравейте, горният ми мъдрец е нацяло израснал, но е малко крив и е за вадене. Тези мъдреци от стоматолог ли се вадят или трябва да ходя при хирург-стоматолог? Какви са горе-долу цените за вадене на мъдрец? 20 лв. доплащане към това, което поема ЗК, не е ли прекалено ниска цена?

# 1 108
  • София
  • Мнения: 610
Ако е прорастнал и ваденето му ще е улеснено и не е разрушен,значи 25 от касата и 20 от вас,плюс прегледа 6 и 50,това са си 50 лева за стоматолога,ако е дълбоко фрактуриран,някъде към 80 е нормално

# 1 109
  • Мнения: 1 277
thedentist, много благодаря за отговора! Мъдрецът не е фрактуриран, значи 50 лв. не е подозрително ниска цена.

Общи условия

Активация на акаунт