Вадене на мъдрец...

  • 1 056 576
  • 3 855
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Мнения: 327
Здравейте!
Моля да ми препоръчате добър хирург стоматолог от Стара Загора за екстракция на полуретиниран мъдрец!
Дано високата цена на тази манипулация да включва и..памперс!
Умирам от страх!

За други като мен малко информация:
За СТ.З препоръчват двама стоматолози имат частни кабинети,работят и в Стоматология-Д-р Веселин Дойков и Д-р Стефан Иванов.манипулацията е платена и варира от 120 до 200 лв.взависимост от сложността на операцията.Д-р Деан Шарланов  работи в собствен кабинет ,цените са същите,но апаратурата е по-нова и по-хигиенично ми се стори.Като стана от стола и оцелея от операцията ще споделя впечатления!

Последна редакция: ср, 27 ное 2013, 08:11 от irkata7

# 1 126
  • Мнения: 1 894
На въпрос по-напред, в стоматологичния факултет в софия по спешност и май май с хоспитализация вадят мъдреците без пари освен държавните такси - доколкото знам. Но бих препоръчала да не се поемат излишни рискове.

Няма как вадене на ретиниран мъдрец да струва преко сили 30 лв. Ретинирани мъдреци не се поемат от здравната каса, но ваденето на показали се на повърхността се поемат и съответно оттам идва илюзията, че едното е без пари и съответно и другото трябва да бъде, но все пак ваденето на ретинирал мъдрец си е операция.

# 1 127
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте. От много време се каня да си вадя долен мъдрец. Обаче. Той ми е пораснал нешо като в джоб и трябва преди това да се цепи там мястото за да го извадят. Голям страх ме гони. Искам да питам някой е преминал през подобна процедура да сподели преживяното.  Praynig Определено не трябва да се бавя много защото и самият мъдрец вече е болен и.... Sick не се знае кога ще ме заболи жестоко.

# 1 128
  • Мнения: 1 894
страхът и болката от заболелия мъдрец са много по-големи от болката покрай ваденето.

# 1 129
  • Мнения: 258
Здравейте. дано някой чете. Утре ми предстои вадене на мъдрец Sick Отгоре над венеца е, боли ме леко (миналата седмица много ме боля, сега малко,  но е "пораснал", наполовина е счупен и го няма. Може ли някой да ми каже дали ще боли много ваденето, дали ще се налага шиене и т.н. И ако има идея за добър хирург в Плевен, също ще му благодаря.

# 1 130
  • София
  • Мнения: 610
обикновено се налага шиене,за добър хирург.....в смисъл това е рутинна процедура,това е почти 50 процента от работата на хирурга,попитайте познати на които са им правили такова вадене.Иначе като ви сложат упойка няма да усещате болка,но времето за вадене е непредвидимо,може и над час да продължи.Счупените мъдреци се вадят поотделно коронката и поотделно двата корена.Не приятно изживяване за пациента,но понякога се налага и това

# 1 131
  • Мнения: 258
Много благодаря за бързия отговор  bouquet Днес, след цяла нощ страх, отидох, но толкова ме беше страх, че помолих стоматолога "без боцкалата" - знаете, този инструмент, с който с проверява за кариеси. Миналата седмица така ме боляха зъбите, имам 3 за вадене, не ми се искаше пак да ми ги раздразни. но лекарят се изнерви, каза, че не съм спокойна, че така не става, че... няма ка да вади без инструменти и да ида при хирург... Беше много неприятно. Сега ще търся добър стоматолог. И такъв, който да обясни, и такъв който да ме изтърпи - искам само 5 минути внимание, а после да слага упойката. но все пак зъболекарите трябва да знаят, че пациентите не са добичета в чикагската кланица!
Сестрата ми каза "Дръжте се прилично" - мислех, че този тон остана в училищата, при дружинната много отдавна!

# 1 132
  • София
  • Мнения: 610
Аз много добре ви разбирам,когато аз съм пациент на други лекари или сестри,нямам думи да ви опиша какяо чувствам,ако трябва да ми вземат кръв от пръст или вена,и често ми правят забележки подигравателно,което мякак си ми развали впечатлението,въпреки че сестрата ме боде само веднъж и хвана вена веднага

# 1 133
  • Мнения: 43
Здравейте. От много време се каня да си вадя долен мъдрец. Обаче. Той ми е пораснал нешо като в джоб и трябва преди това да се цепи там мястото за да го извадят. Голям страх ме гони. Искам да питам някой е преминал през подобна процедура да сподели преживяното.  Praynig Определено не трябва да се бавя много защото и самият мъдрец вече е болен и.... Sick не се знае кога ще ме заболи жестоко.
няма да се лъжем много боли след ваденето, шиха ме ,  2 седмици имах болки. Зареди се с аулини, течности ( никаква твърда храна!!! стигнах до кюртаж от нея!!!), промивки след 3-4 дни с Елудрил /разреден с вода/. Много почивка ако е възможно, малко говорене. Ако ти е възможно веднага след ваденето да сложиш лед, облекчава. втората седмица се спасих с чай от смрадлика  / жабурене/. Болнични за вадене на зъб не се издавали и стигнах до конгликт с ЛЛ докато получа някакъв болничен!?! Успех, ако още не сте се решили  Peace

# 1 134
  • Пловдив
  • Мнения: 14
Здравейте. Интересувам се за добър хирург в Пловдив, за вадене на горен полуразрушен мъдрец. Нямам и представа към кого да се обърна, хем искам всичко да мине наред, хем да не плащам много!

# 1 135
  • София
  • Мнения: 610
Ако е горен мъдрец,всеки който е хирург би трябвало да може да го извади,минимум ше струва 80 лева

# 1 136
  • Мнения: 3
Ако е горен мъдрец,всеки който е хирург би трябвало да може да го извади,минимум ше струва 80 лева

"Колега" the dentist! Аз съм орален хирург и имплантолог, и ако обичате не поставяйте току-така цени. Един зъб може да се извади и за 2 секунди, и за 2 часа. Трудността не я определя зъболекарят, а зъба. От там идва и разликата в цените. За това, екстракцията на мъдрец може да е от 50лв, та до 500лв. Рисковете са огромни. Предполагам го знаете?
Нека и хората, на които им предстои вадене на мъдрец знаят, че най-голямото предизвикателство за един орален-хирург е екстракцията на ретенирани мъдреци!!!  Naughty

# 1 137
  • София
  • Мнения: 271
Здравейте!
При вадене на ретиниран мъдрец миналата седмица ми беше засегнат нерв, т.к. от тогава предната долна половина на брадичката и устните ми са като изтръпнали, изгорени...все едно не ме е пуснала упойката (дори зъбите и венците в тази част не ги усещам като свои). Казаха ми, че точно този нерв винаги се възстановявал, но можело да отнеме месеци. Има ли други, на които да се е случвало същото и за колко време се възстанови? Скоро ще посетя и на невролог, поне да успее да притъпи неприятните усещания...Не знам дали ще помогне.

# 1 138
  • Мнения: 4 270
Знам за какво става въпрос Simple Smile Няма да излъжа, ако кажа, че при мен това изтръпване отшумя напълно след около 7-8 месеца

# 1 139
  • Мнения: 0
и на мен ми взеха 50лв.стана лесно и бързо.но скоро ми казаха за 35лв.но карай нали мина.

Общи условия

Активация на акаунт