Вадене на мъдрец...

  • 1 053 126
  • 3 850
  •   3
Отговори
# 3 330
  • Мнения: 4 010
Момиче, успокой се, всичко ти е наред, стига се панира за всяко едно нещо.

# 3 331
  • Мнения: 162
Пак се появявам.
Мина 1 седмица от ваденето на зъба. Като цяло си зараства имам си още малка дупка на мястото, но всичко е наред по нея.
Въпроса е този странен метален вкус в устата, който все още усещам.
Някой да го е изпитвал и да каже кога минава, защото след пастата за зъби, вода за уста и всичко, което се сетих го усещам, а инфекции при прегледа не се откриха. 🤷🏼‍♀️

Нали каза, че си пила антибиотик.....от него не рядко се появява

# 3 332
  • Варна
  • Мнения: 190
Пак се появявам.
Мина 1 седмица от ваденето на зъба. Като цяло си зараства имам си още малка дупка на мястото, но всичко е наред по нея.
Въпроса е този странен метален вкус в устата, който все още усещам.
Някой да го е изпитвал и да каже кога минава, защото след пастата за зъби, вода за уста и всичко, което се сетих го усещам, а инфекции при прегледа не се откриха. 🤷🏼‍♀️

Нали каза, че си пила антибиотик.....от него не рядко се появява

Надявам се да приключи това усещане.. Че вече всяка храна и напитка ми е желязо на вкус.. 🤦‍♀️ Направо не се търпи...
  Иначе и преди съм пила този антибиотик, но такъв ефект не се е проявявал.. 🤷🏼‍♀️

# 3 333
  • Мнения: 388
Пак се появявам.
Мина 1 седмица от ваденето на зъба. Като цяло си зараства имам си още малка дупка на мястото, но всичко е наред по нея.
Въпроса е този странен метален вкус в устата, който все още усещам.
Някой да го е изпитвал и да каже кога минава, защото след пастата за зъби, вода за уста и всичко, което се сетих го усещам, а инфекции при прегледа не се откриха. 🤷🏼‍♀️

Аз усещах вкус на л.... Сори, дори и цензурирано и то доста дълго време. Предвид че едва си отварях устата да я мия поне десет дни. Тааа явно е нормално.

# 3 334
  • Варна
  • Мнения: 190
Пак се появявам.
Мина 1 седмица от ваденето на зъба. Като цяло си зараства имам си още малка дупка на мястото, но всичко е наред по нея.
Въпроса е този странен метален вкус в устата, който все още усещам.
Някой да го е изпитвал и да каже кога минава, защото след пастата за зъби, вода за уста и всичко, което се сетих го усещам, а инфекции при прегледа не се откриха. 🤷🏼‍♀️

Аз усещах вкус на л.... Сори, дори и цензурирано и то доста дълго време. Предвид че едва си отварях устата да я мия поне десет дни. Тааа явно е нормално.

Ту горчи, ту е кисело с метален привкус 🤦‍♀️ всичко е с тази "есенция" 😂 изключително дразнещо и досадно 😑

# 3 335
  • Мнения: 529
Вземете си пробиотик поне за месец.

# 3 336
  • Мнения: 1
Здравейте. Реших да се включа в тази тема, тъй като имам притеснения. При изваждането на долния десен мъдрец нямах никакъв оток и имах болки само до 2рия ден, шевовете бяха махнати след 10 дена, даже отначало не ми изписа антибиотик, но хванах настинка 2 дена след изваждането и лекаря ми препоръча да го почна за да не се възпали раната (като си болен имунитета е по-слаб, дрън дрън). Сега на 11 февруари ходих за долния ляв мъдрец, за който ме предупреди, че манипулацията ще е по-сложна и най-вероятно ще се подуя, защото е в по-завъртяно положение. Този път антибиотик каза, че ще пия задължително, понеже се наложило да бърка чак до челюстната кост. Успокои ме, че след 3тия ден ще почне да спада отока, уви вече съм на ден 4 и е спаднал съвсем малко, а не толкова колкото се надявах. Болки нямам, но сърбеж имам ужасен в областта на раната. Много се притеснявам за този оток, като се обадих на лекаря ми каза, че е нормално и ме извика на ден 7 за изваждането на конците. При вас след колко дена изчезна отока напълно и този сърбеж въобще нормален ли е?

# 3 337
  • Варна
  • Мнения: 190
Здравейте. Реших да се включа в тази тема, тъй като имам притеснения. При изваждането на долния десен мъдрец нямах никакъв оток и имах болки само до 2рия ден, шевовете бяха махнати след 10 дена, даже отначало не ми изписа антибиотик, но хванах настинка 2 дена след изваждането и лекаря ми препоръча да го почна за да не се възпали раната (като си болен имунитета е по-слаб, дрън дрън). Сега на 11 февруари ходих за долния ляв мъдрец, за който ме предупреди, че манипулацията ще е по-сложна и най-вероятно ще се подуя, защото е в по-завъртяно положение. Този път антибиотик каза, че ще пия задължително, понеже се наложило да бърка чак до челюстната кост. Успокои ме, че след 3тия ден ще почне да спада отока, уви вече съм на ден 4 и е спаднал съвсем малко, а не толкова колкото се надявах. Болки нямам, но сърбеж имам ужасен в областта на раната. Много се притеснявам за този оток, като се обадих на лекаря ми каза, че е нормално и ме извика на ден 7 за изваждането на конците. При вас след колко дена изчезна отока напълно и този сърбеж въобще нормален ли е?

По принцип до 3тия ден се подува колкото се подува, след това запопва малко по малко да спада, като до 7мия (10тия) ден трябва да е спаднало напълно - това е което ми каза моя дентален хирург. Аз бях леко подута, като отокът ми спадна напълно чак на 8мия ден.
   За сърбеж не съм имала и не мога да кажа 🤷🏼‍♀️ На лично съм на разположение, ако желаете да си поговорим, че и аз съм доста патила.

# 3 338
  • Мнения: 529
Nise42, притесненията ви са нормални, както при всички. Коментирано е много пъти. Както е казал лекарят ви, отокът започва да спада след 3-я ден малко по малко. Няма как да се случи изведнъж. При по-сложните операции човек обикновено се подува повече. До 10-ти ден би трябвало всичко да е спаднало. Добре е да включите и пробиотик с 3 часа разлика.
Сърбежът смятам е нормален, все пак раната зараства. Лекарят трябва да знае повече.
И да, разболяваме се, защото имунитетът е спаднал. 🙂

# 3 339
  • Мнения: 2
Здравейте,
Преди няколко дни имах кошмарно преживяване с вадене на ретиниран мъдрец, тъй като упойката, както каза зъболекарят (специалист по хирургична стоматология), "те хваща, но много бързо те пуска". Общо взето в рамките на двата часа, които прекарях на стола, полагах неистови усилия да не се разрева с глас, като си мислех единствено как скоро всичко ще приключи, докато не ми казаха, че ще може да се извади само коронковата част, ще ме зашият и оставяме корените за след 2 седмици, за да се придвижат напред. Тогава вече напълно се панирах, тръгнах си трепереща, дънките ми бяха мокри от пот.. Първият път в началото, когато попитах защо ме боли, зъболекарят ми отговори, че усещам само натиск, а не болка, но после разбра, че явно правя разлика между двете и обяснението беше кратко "много си нервна, следващия път пий валериан". Логиката тук ми издиша, тъй като са ми вадили ретиниран мъдрец и преди, а тогава упойката ме хвана за 5 минути и в процеса на 70-минутното вадене не усещах болка, а и първия път бях определено по-нервна от сега. Не изпитвах панически страх преди екстракцията, започнах сериозно да се притеснявам едва когато усетих, че упойката няма да ме хване както трябва. Лекарят ми беше препоръчан от семейния стоматолог, тук във форума също има доста позитивни мнения. На някого случвало ли му се е такова чудо или проблемът наистина е в мен и да очаквам същите мъки докато ровичкат за корените?

# 3 340
  • Мнения: 4 942
Здравейте,
Преди няколко дни имах кошмарно преживяване с вадене на ретиниран мъдрец, тъй като упойката, както каза зъболекарят (специалист по хирургична стоматология), "те хваща, но много бързо те пуска". Общо взето в рамките на двата часа, които прекарях на стола, полагах неистови усилия да не се разрева с глас, като си мислех единствено как скоро всичко ще приключи, докато не ми казаха, че ще може да се извади само коронковата част, ще ме зашият и оставяме корените за след 2 седмици, за да се придвижат напред. Тогава вече напълно се панирах, тръгнах си трепереща, дънките ми бяха мокри от пот.. Първият път в началото, когато попитах защо ме боли, зъболекарят ми отговори, че усещам само натиск, а не болка, но после разбра, че явно правя разлика между двете и обяснението беше кратко "много си нервна, следващия път пий валериан". Логиката тук ми издиша, тъй като са ми вадили ретиниран мъдрец и преди, а тогава упойката ме хвана за 5 минути и в процеса на 70-минутното вадене не усещах болка, а и първия път бях определено по-нервна от сега. Не изпитвах панически страх преди екстракцията, започнах сериозно да се притеснявам едва когато усетих, че упойката няма да ме хване както трябва. Лекарят ми беше препоръчан от семейния стоматолог, тук във форума също има доста позитивни мнения. На някого случвало ли му се е такова чудо или проблемът наистина е в мен и да очаквам същите мъки докато ровичкат за корените?
При мен се случи същото. Бях при много хвален хирург. 3 или 4 пъти ми слага упойка, вече не помня. То боли, аз рева и викам, беше ужасно, но го извади за час... Не се е налагало 2-ри път, и досега не съм чувала такова нещо.
Имам още един ретинирал за вадене, но като се сетя и тръпки ме побиват!!!
Така че не е в теб проблема!

# 3 341
  • Мнения: 398
Ако се страхувате потърсете инфо за челюстна хирургия във ВМА,има опция за упойка където спиш вадят каквото има ставаш и си тръгваш .
Нивото им е топ.
Препоръчвам с две.ръце др Чешмеджиева!Страхотна е.

# 3 342
  • Варна
  • Мнения: 190
Здравейте,
Преди няколко дни имах кошмарно преживяване с вадене на ретиниран мъдрец, тъй като упойката, както каза зъболекарят (специалист по хирургична стоматология), "те хваща, но много бързо те пуска". Общо взето в рамките на двата часа, които прекарях на стола, полагах неистови усилия да не се разрева с глас, като си мислех единствено как скоро всичко ще приключи, докато не ми казаха, че ще може да се извади само коронковата част, ще ме зашият и оставяме корените за след 2 седмици, за да се придвижат напред. Тогава вече напълно се панирах, тръгнах си трепереща, дънките ми бяха мокри от пот.. Първият път в началото, когато попитах защо ме боли, зъболекарят ми отговори, че усещам само натиск, а не болка, но после разбра, че явно правя разлика между двете и обяснението беше кратко "много си нервна, следващия път пий валериан". Логиката тук ми издиша, тъй като са ми вадили ретиниран мъдрец и преди, а тогава упойката ме хвана за 5 минути и в процеса на 70-минутното вадене не усещах болка, а и първия път бях определено по-нервна от сега. Не изпитвах панически страх преди екстракцията, започнах сериозно да се притеснявам едва когато усетих, че упойката няма да ме хване както трябва. Лекарят ми беше препоръчан от семейния стоматолог, тук във форума също има доста позитивни мнения. На някого случвало ли му се е такова чудо или проблемът наистина е в мен и да очаквам същите мъки докато ровичкат за корените?

Аз за такова етапно вадене не съм чувала.
  За Валидол ( валериан) съм за. Аз не бях особено притеснена, но въпреки всичко 1 час преди часа си взех един валидол. Моя хирург ми сложи два вида упойки. Една в централен нерв и допълнително около самия мъдрец - не усетих абслютно нищо.
   Действията на твоя лекар са лишени от логика..🤷🏼‍♀️

# 3 343
  • Мнения: 1 431
То и на мен ми сложиха две упойки. Въпреки това по едно време вече от къртене взех да си усещам и болка. И при мен мъката продължи два часа...после ме боля един месец. Абе кошмар.

# 3 344
  • Мнения: 2 585
Когато има страх е напълно нормално упойката да не хване. Проблема не е във Вас. За първи път чувам обаче мъдрец да се вади на два пъти.

Общи условия

Активация на акаунт