Вадене на мъдрец...

  • 1 052 463
  • 3 850
  •   2
Отговори
# 3 570
  • Мнения: 1 595
Аз да ви кажа, като видях, че имам 2 ретинирани мъдреци ревах, ама яко! Щото първо изпитвах дивашки страх от "операциите" и второ, че си бях приготвила 4700лв за брекетите и гледайки цените в София за вадене на такива зъби, установих, че трябва да се бръкна още 1000+лв за 2та мъдреца, което ми объркваше сметките. Но накрая отидох и ги извадих в родния ми град, общо ваденето на двата зъба, антибиотиците + горивото ми излязоха колкото ми искаха за 1 зъб в София във ВМА, Александровска и при някои други известни хирурзи. Така че, ако не ви е страх да се дръпнете от София, ще спестите не малко пари. Аз отидох при много хвален хирург в Пазарджик (родния ми град), бях много притеснена да не е някой некадърен и т.н, но накрая се оказа, че само съм си измисляла лоши сценарии. Така, че да знаете, в София цените са неоснователно завишени според мен. ☺️

# 3 571
  • Мнения: 101
Здравейте. Имате ли отзиви за д-р Любомир Шейтанов от ВМА? И също колко ви взеха там за вадене на ретиниран долен мъдрец? Чух, че е около 300-400 лв.
Вадил ми е оперативно няколко мъдреца! Много съм доволна!

# 3 572
  • Мнения: 781
Здравейте! В неделя ми извадиха долен десен мъдрец. Доста ръчкане беше, въпреки единия гладък корен, който се виждаше на снимката, и която снимка ме беше успокоила Simple Smile Знаех, че ще боли, но чак толкова не съм очаквала. Не ми изписа антибиотик веднага, но на втория ден, когато отидох на контрола, док каза че е има възпаление и да започвам. Пия Амоксиклав, Витамин В и Енетра. Вече 5 дни, болката е ужасна. Болкоуспокояващите действат 8-9 часа и се започва отново...Не усещам болката да намалява интензитета си. Кажете ми моля има ли някой, който е изпитвал толкова силни болки , толкова продължително време, това нормално ли е? И толкова дни постоянно на обезболяващи... Имам чувството, че тази болка никога няма да изчезне Sad

# 3 573
  • Мнения: 4 941
Ако прочетеш назад коментарите ще видиш, че при повечето е било така.
Антибиотикът май е задължителен след вадене, точно за да не се възпали. Може би там му е грешката. Ще мине, трябва си време. Бъди само спокойна и пий каквото ти е изписано. След 10 дни кажи как си.

# 3 574
  • Мнения: 8 952
vesta_78 Долните болят повече и по-бавно минават.
Изплаквай с антисептична вода за уста. Аз ползвах Елудрил. Обаче без да жабуриш, лекичко.
Освен това гледай да си щадеш мястото - продължавай да ядеш по-течни храни, без много дъвчене.

# 3 575
  • Мнения: 781
А толкова продължителен прием на обезболяващи възможен ли е без да има последствия?

# 3 576
  • Мнения: 8
Здравейте 30 дни след ваденето на мъдреца ми ретинирал все още имам отток лик на бузата.хирурга казва че всичко е добре но не знае защо не спада.

# 3 577
  • Мнения: 47 983
Пълните хора отичат повече

# 3 578
  • Мнения: 8
Ако прочетеш назад коментарите ще видиш, че при повечето е било така.
Антибиотикът май е задължителен след вадене, точно за да не се възпали. Може би там му е грешката. Ще мине, трябва си време. Бъди само спокойна и пий каквото ти е изписано. След 10 дни кажи как си.
Привет - пила съм 7 дни зинат, 10 дни ципрофлоксацин и не минава оттока  днес е 35 ден след операцията. Започна окото дй ме дразни, ходих при хирурга казва всичко е ок.

# 3 579
  • Мнения: 47 983
Посети друг хирург

# 3 580
  • Мнения: 4 941
И аз съм за второ, дори и трето мнение.

# 3 581
  • Мнения: X
Не се притеснявай , и при мен ваденето на 4тия мъдрец / долен / беше същото. Болките ми продължиха един месец. Даже аз направих и сух алвеолит и болката не се повлияваше от абсолютно никакви обезболяващи. И аз си мислех , че никога няма да спре тази болка, но отмина.

# 3 582
  • Мнения: 229
5 дни след операция на ретиниран мъдрец ми се надуха устните и излезе херпес. Мажа се с лекарство за херпеси. Някой да е имал подобно и да се притеснявам ли?

# 3 583
  • Мнения: 781
Не се притеснявай , и при мен ваденето на 4тия мъдрец / долен / беше същото. Болките ми продължиха един месец. Даже аз направих и сух алвеолит и болката не се повлияваше от абсолютно никакви обезболяващи. И аз си мислех , че никога няма да спре тази болка, но отмина.
И при мен се оказа сух алвеолит...промивка вече 6 пъти, втори зъболекар и трето кюретиране ...Вчера почти нямах болки / след първото кюретиране/, но док каза, че не е добре още и направи второ. Днес пак боли ужасно, сега трето и нов антибиотик и Ибопрофен. Ще полудея вече, имам вече разни филми в главата си. Вече мисля, че там вътре костта загнива и такива все страховити сценарии..
Моля Ви кажете ми как протече при вас, каква терапия имахте, при хирург ли? Защото на мен мъдреца ми го извади не хирург, но зъболекар с дългогодишна практика с вадене на зъби и мъдреци...

# 3 584
  • Мнения: X
Не се притеснявай , и при мен ваденето на 4тия мъдрец / долен / беше същото. Болките ми продължиха един месец. Даже аз направих и сух алвеолит и болката не се повлияваше от абсолютно никакви обезболяващи. И аз си мислех , че никога няма да спре тази болка, но отмина.
И при мен се оказа сух алвеолит...промивка вече 6 пъти, втори зъболекар и трето кюретиране ...Вчера почти нямах болки / след първото кюретиране/, но док каза, че не е добре още и направи второ. Днес пак боли ужасно, сега трето и нов антибиотик и Ибопрофен. Ще полудея вече, имам вече разни филми в главата си. Вече мисля, че там вътре костта загнива и такива все страховити сценарии..
Моля Ви кажете ми как протече при вас, каква терапия имахте, при хирург ли? Защото на мен мъдреца ми го извади не хирург, но зъболекар с дългогодишна практика с вадене на зъби и мъдреци...

Здравейте и добро утро,

Аз вадих 1-вия си мъдрец при обикновен зъболекар, но видях бая зор. След това останалите 3 при лицево челюстен хирург , от който съм много доволна / Др. Зара Кехайова гр.Пловдив / . При последният мъдрец , който беше долен ляв , аз си знаех от преди това , че долните са по - проблемни и болезнени , защото са по - надълбоко в костта. Моят не беше излязъл все още над венеца, но почнаха едни болки, затова реших, че е време да се отърва от него и всичко да приключи веднъж за винаги.Когато отидох  за ваденето на мъдреца, на снимката изглеждаше безпроблемен / някъде по- назад в групата съм я качвала снимката / , обаче се оказа , че е плътно прилепен до предният зъб и е сраснал с него в костта. Ваденето продължи към 2 часа, беше най- болезненото от всички досега. Имах 1 шев, обаче доста стабилен. Не съм пила антибиотик, докторката каза, че нямам нужда. Да вметна , че и при предишните вадения също не съм пила антибиотици след изваждането.  Вечерта след ваденето си спах нормално и имах поносими болки след като ме пусна упойката. На вторият ден ходих на преглед , всичко си беше наред имах си съсирек. Вечерта след това започнаха страшни болки, цялата глава, нагоре в ухото постоянна болка, която не се повлиява от абсолютно никакви обезболяващи. Също така започнах да имам миризма на умряло животно , а не бях яла нищо . От там ми просветна какво е станало и пак отидох при докторката. Оказа се , че ми го няма съсирека вече ...без упойка ми направи кюретаж, като той беше по болезнен и от ваденето, но тя си ме предупреди че много ще боли просто няма друг начин за да се напълни мястото с кръв . Предполагам не е искала да ме трови излишно с упойки , така или иначе бързо стана. Каза ми , че след това плавно болката ще изчезне и наистина така стана. За два три дни лека - полека ми отминаваше, като бая време си имах чувствителност след това , но не и такива болки , които да ми налагат да пия нещо. Единственото като недостатък беше , че при кюретажа ми скъса шева, това беше още на 3-4 ден и не се беше затворило изобщо, беше си една огромна дупка, която постоянно си събираше храна и си загнояваше и пак миришеше ужасно. Тогава започнах да ходя всеки ден при обикновен зъболекар за почистване и директен антибиотик вътре в раната и постоянно ми слагаше някакви памуци вътре с лекарство , за да не влиза храна. Тя ми обясни , че ако съм била стояла с шевовете още няколко дни , е нямало да стане така и е щяло да се затвори по - добре , но при свършен факт , вече нямаше какво да се направи. Така малко се прибра венеца , обаче не можеше постоянно да стоя с памуци и накрая почнах аз с клечка за уши напоена с кислородна вода да си почиствам каквото има. Ваденето ми беше на 2 Декември и до края на Февруари още не ми се беше затворило напълно. Просто не го пожелавам на никого , бяха ужасни болки, но вече всичко приключи. Извинявам се , че стана много дълго обяснение, надявам се да няма други, които да минават през тази неприятна ситуация .

Общи условия

Активация на акаунт