Вадене на мъдрец...

  • 1 052 452
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 3 600
  • Мнения: 547
При мен всички са вътре. Никой не беше избил по никакъв начин. Включително и последнит долен, който остава и го моля много да си стои там и да спи во веки веков...
Но наистина така ме болят зъбите около извадения. Не толкова той, колкото съседния и даже другия до съседния. И отгоре също. Все едно имам пулпит на няколко зъба. Така ме ядат. Пфу!

# 3 601
  • Мнения: 197
Мисля, че беше шито към бузата. Аз не съм от страхливите, щом има упойка всичко е наред. Още повече нищо не бях  гледала/чела за долни мъдреци. Мислех си, че пак 5 минутки ще отнеме и толкова, ново пост фактум четох и разбрах за какво иде реч. Само като се сетя за " инструментите" и натиска. Даже после му викам на лекаря( и трите пъти беше един и същ) " дайте ми зъбчато за спомен" и той се засмя - " Ако искате да търся осминките в кофата?" 😁
Ключово питане от негова страна беше дали ме боли повече от вчера и онзиден.  То не е така, слава богу, но това пулсиране е много стресиращо при тренировки.  Разбира се, аз ги поднових седмица след операцията.
Иначе за ваденето тук в БГ има друга теория. Ако не прави проблем мъдрецът, не се пипа. Но и при мен, както и при вас доста време е бутал останалите в редичката  и ги е поизкривил леееко.Сега може и да се  наместят малко. За цената мога да кажа към днешна дата варира от 300 до 500 лв за София. Остана ми един мъдрец долу в ляво още. Дано е добър и си стои там мирно и тихо, като изключим джоба, който е направил и за който прилагам много голяма хигиена, за да не се инфектира.  Свикнала съм му.
Ето например сестра ми никога не е имала проблем с мъдреците. Ретинирани са, но си стоят и мируват.  И тя е 40 +. Просто някои хора са късметлии.  А на други си им израстват като нормални зъби и тогава ваденето си е стандартно и лесно. Нооо, това да са ми операциите! 🥰 Както казваше баба ми: " Да бие, бие, па да пуска!"



Здравейте! Днес ми махнаха последният долен, ляв мъдрец.
От 4, вече нямам нито един 🥰🥳
Зъба беше на 5 големи части и една малка част.
От другата страна няма конци, мисля че паднаха преди 3-4 дена.
Горните са песен при долните, но и това ще мине.
Пожелавам на всички с проблемни мъдреци да не ги е страх и да имат куража да седнат на горещия стол.

# 3 602
  • Мнения: 547
Ето как изглежда дупката ми. Там е проблемът май. Ше ходя да снимам днес.

# 3 603
  • Мнения: 8 952
Бяха ли ти "избили" горните или бяха полу или напълно ретинирани?

Аз имам десен напълно ретиниран, който за сега не ми прави проблеми, но след като съм почнала да вадя наред долните попитах доктора и за горният. Той каза какетегорично не "да си стои там в синусите".

Горните бяха избили, като единият беше започнал да се руши.
Долният беше напълно ретинирал, вадиха ми го с операция.

silvia.si, отивай де види доктора! На мен като ми извадиха единия горен и се оказа, че съседният зъб явно си е имал кариес към корена, който се откри при ваденето и така адски ме беше заболял след ваденето - направо си имах пулпит.

# 3 604
  • Мнения: 155
При мен всички са вътре. Никой не беше избил по никакъв начин. Включително и последнит долен, който остава и го моля много да си стои там и да спи во веки веков...
Но наистина така ме болят зъбите около извадения. Не толкова той, колкото съседния и даже другия до съседния. И отгоре също. Все едно имам пулпит на няколко зъба. Така ме ядат. Пфу!
С времето болките отшумяват, мен ме болеше почти цялата уста от ляво с месеци, дори не можех са легна наляво, чак горе в главата ме болеше.
Сега ми е 5ти месец и усещам и вече запълнената тъкан. Така че спокойно.
Утро, не съм прежиявала по-гадно нещо от вадене на мъдрец, но горния беше много по-ужасен при мен.

# 3 605
  • Мнения: 2 065
Аз долният десен го вадих началото на ноември болката е същата като преди. За сега не виждам подобрение. Долу в дясно разпространяваща се към ухото.

В ляво е същата само, че още не съм го извадила.

# 3 606
  • Мнения: 7
Здравейте момичета! Simple Smile
Преди 2 дни ми извадиха горен ляв ретиниран мъдрец, като при изваждането хирургът ползваше 7мия ми зъб за опора и чувствах ужасен натиск върху него въпреки упойката . Искам да ви попитам това нормално ли е? Сега го чувствам една идея "потънал" (силно се надявам да си въобразявам).

# 3 607
  • Мнения: 197
При мен всички са вътре. Никой не беше избил по никакъв начин. Включително и последнит долен, който остава и го моля много да си стои там и да спи во веки веков...
Но наистина така ме болят зъбите около извадения. Не толкова той, колкото съседния и даже другия до съседния. И отгоре също. Все едно имам пулпит на няколко зъба. Така ме ядат. Пфу!
С времето болките отшумяват, мен ме болеше почти цялата уста от ляво с месеци, дори не можех са легна наляво, чак горе в главата ме болеше.
Сега ми е 5ти месец и усещам и вече запълнената тъкан. Така че спокойно.
Утро, не съм прежиявала по-гадно нещо от вадене на мъдрец, но горния беше много по-ужасен при мен.

Здравейте!
Преди 5 дни ми извадиха долен, ляв, ретинирал.
Подух се дооста, едва се гледах в огледалото, сега почти не се забелязва, но усещам болка към ухото и като преглъщам.
Бузата отвън е пожълтяла малко.
Болката е туптене.
Това е най-трудно изваденият, беше на 5-6 части.
Преди него ми извадиха друг, долен, полуретинирал, беше на две части срязан.
Дали сега този ме боли повече, защото беше по-ретинирал така да се каже и защото рязаха повече?
За болката пиех Ибупрофен, но минах на Кокодамол, уж бил по-силен.
Горните два бяха детска работа.
Но с последния, дори след раждането не бях толкова зле. 😑

# 3 608
  • Мнения: 547
[quote author=snejna link=topic=190964.msg46260234#msg46260234

Здравейте!
Преди 5 дни ми извадиха долен, ляв, ретинирал.
Подух се дооста, едва се гледах в огледалото, сега почти не се забелязва, но усещам болка към ухото и като преглъщам.
Бузата отвън е пожълтяла малко.
Болката е туптене.
Това е най-трудно изваденият, беше на 5-6 части.
Преди него ми извадиха друг, долен, полуретинирал, беше на две части срязан.
Дали сега този ме боли повече, защото беше по-ретинирал така да се каже и защото рязаха повече?
За болката пиех Ибупрофен, но минах на Кокодамол, уж бил по-силен.
Горните два бяха детска работа.
Но с последния, дори след раждането не бях толкова зле. 😑


Туптенето/ пулсирането ще премине след 2 седмици. Но дупката почиствайте с физиологичен разтвор с малка спринцовка с извит връх. Не трябва да попада храна вътре. На мен ми казаха, че ще отнеме до 6 месеца пълното възстановяване.

# 3 609
  • Мнения: 1 091
Здравейте!
Вчера ми извадиха горен десен мъдрец,поради натиска му върху другите зъби и изместване на захапката. Днес  съм отекла повече ,но болката  е от натъртената ми буза. Зъболекарката каза да не плюя и жабуря,но не разбрах до сваляне на конците ли? Каза ми да не пуша 6 часа, сега мога ли вече спокойно да пуша? За миенето на зъбите е трагедия. От страната,където е ваден мъдреца, не мога да си отворя устата да мина с четката. И изплакването от пастата е много комично.

# 3 610
  • Мнения: 2 065
Да, докато ми махнах конците и на мен ми беше трудно миенето на зъбите и изплакването. Петък ми го вадиха събота и неделя бях отекла, понеделник вече започна да спада отока. Точно така както ми беше казал доктора

# 3 611
  • Мнения: 646
На мен също като ми вадиха и двата пъти мъдреци, ми казаха да не плюя, защото това ще предизвика повече кървене и слюноотделяне.
За жабуренето също получих същите указания - никакви води за усти, лайки, смрадлики - нищо.
Също ми бе казано да не консумирам нищо горещо, топло - да, но не и горещо.
Моето указание за пушене беше 2 часа след процедурата да не пуша.
Вече съм на почти две седмици след ваденето на горния ляв, спазвах първоначалните указания и мисля, че нещата вървят добре.

# 3 612
  • Мнения: 1 091
Пак съм аз. Снощи забелязах че от последния зъб към рана имам като съсирена кръв и някакви бели неща. Между бузата и венеца. Не мога хубаво да търкам там с четката,защото ми е още подута бузата. Някой имал ли е такова нещо? На моменти чувам и едно като "шлякане"

# 3 613
  • Мнения: 2 065
Не мен ми се получаваше нещо като джоб между последният зъб и бузата или венеца и бузата и ми се събираше храна. Точно като бели топченца. Просто обръщах повече внимание там като се миех и докато зарастне всичко като хора.

Това вече след като ми свалиха конците и можех да отварям и виждам.

# 3 614
  • Мнения: 8 952
Тези бели топченца НЕ са събиране на храна!
Много са важни за заздравяването. Изобщо не трябва да се пипат и да се опитвате да ги махнете.
Не помня какво беше наименованието им, но доктора ми обясни това. И аз имах.
Кръвните съсиреци също не трябва да се разбутват по никакъв начин.

Първите дни трябва по-щадящо да се миете зъбите и да се храните. Забранени са топли и горещи напитки и храни. Смученето от сламка също не е позволено. Засмукването на раната и плюене абсолютно НЕ.

Мийте зъбите лекичко, доколкото можете. По-важното е да ползвате антисептична вода за уста и леко да изплаквате.

Общи условия

Активация на акаунт