Вадене на мъдрец...

  • 1 052 698
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 0
Благодаря ти много за отговора Луда Мара. Още събирам мнения и кураж Embarassed Simple Smile

# 871
  • София
  • Мнения: 3 064
Няма страшно, ако доктора е добър. Само слагането на упойката боли, но то е за секунди.

# 872
  • Мнения: 1
А добре де - не е ли по-добре, ако мъдреците растат в правилната посока като нормалните зъби, да останат в устата? Защо всички си вадят мъдреците?

# 873
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Вадят се, защото:
а/ не растат както и накъдето трябва
б/ създават проблеми, дори и поникнали
Никой не тръгва да си вади здравите зъби ей така и да се подлага на тая инквизиция доброволно.
Питаш от любопитство като гледам, та да ти кажа.

# 874
  • София
  • Мнения: 3 064
Лично аз съм си ги вадила като са почнали да правят проблеми. Просто почти никой зъболекар не смята, че има смисъл да се поправят.

# 875
  • Мнения: 1 001
На мен също ми вадиха мъдрец,но с операция.Всичко ми струваше 150 лв,но защото стоматологът,който ми прави операцията не работи със здравната каса Simple Smile

# 876
  • София
  • Мнения: 224
Здравейте Момичета,моля за помощ.Счупи ми се мъдреца преди известно време и от страх вече 2 месеца си седи така.Сега съм се навила да го вадя-почивам два дена и така страх не страх утре ще ходя.Днес минах през 3 градска болница,която ми е в района,попитах стаматоложката при която обикновенно ходя.Тя каза,че нямало хирург и не била сигурна дали ще се справи,но щяла да повика и друга колежка и така да пробвали.Утре иска първо снимка и после ще се бори с ваденето.Умирам от шубе,това ще ми е за първи път.Чудя се дали да ходя утре при тази зъболекарка или на друго място.Моля ви за съвет и препоръка за клиника в която мога да си извадя мъдреца.

# 877
  • Мнения: 3
Здравейте Сузи Бузи!

Изпратил съм Ви лично съобщение.  Wink

# 878
  • Мнения: 43
Здравейте, преди 2 години ми извадиха горните мъдреци и носих брекети след това, горещо препоръчвам Д-р Кирякова от София, тя ми извади и 2 долни постоянни зъба чисто здрави, но се налагаше заради шините, супер специалист по 50 лв на зъб, но без забележки при положение че аз съм много страхлива !!!

Не съм пила антибиотици след ваденето, единствено Аулин, който е добре да се взима по 1 саше на 24-48 часа ,аз малко бях прекалилиа newsm78
от ваденето на мъдреците много бързо се възстанових, на другия ден почти нищо не усещах  Peace

Защо си вадим мъдреците ли , зашото като последно поникнали зъби нямат достътчъно калции в тях, емайла им е много слаб и почти липсва , бързо се развалят, а пинцпино казват че е добре да ги имаш, защото поддържат редицата със зъби и не позволяват тяхното разреждане, за съжеление при мен си заминаха горните!
Долните ми мъдреци са поникнали накриво под венеца са и не се виждат и са подпрели корените на съседните зъби, не ми се мисли, ако трябва да се извадят , ще е по-скоро операция, от колкото вадене на зъби  #Crazy

# 879
  • София
  • Мнения: 98
от години ми е пораснал левия долен мъдрец, вижда се , но една част е под венеца/меката тъкан/.
Вчера правих снимка и се оказа, че една част е под костта и няма да може да порасне. Зъболекарката ми каза , че трябва да се направи операция, да ми срежат венеца , да ми изпилят костта , за да могат да го извадят. Така съм се притеснила от чутото, че не мога да си намеря място.
Това с изпилването на костта ми звучи много страшно.
Моля който е преживял такова нещо , да сподели какво е усещането

# 880
  • Мнения: 1 001
На мен също ми правиха операция,понеже при мен мъдреца не можеше да изникне понеже притискаше другите зъби.По време на самата операция не усетих никаква болка,понеже бях с 2 упойки,защото първата не ми подейства.Болката беше вече след това,но ми изписаха болкоуспокояващи и някакви антибиотици. Wink

# 881
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 403
Момичета, имам спешна нужда от актуални координати на добър стоматолог -хирург във Варна. Долният ми десен мъдрец се намира под седмия и в момента го избутва на горе. Знам за проблема от около 2 години, но до вчера се траеше...В петък ми подмениха счупена пломба на седми и явно звярът отдолу се събуди - сега боли, тече кръв и гной и не се трае.Ще съм ви много благодарна за координати и телефони на изпитани специалисти.

# 882
  • Мнения: 43
ДА ПИШАТ ВАРНЕНЦИТЕ, АКО БЕШЕ ОТ СОФИЯ ВЕДНАГАМ КАЗВАМ :/
ВЗЕМИ СИ ЕЛУДРИЛ ОТ АПТЕКАТА, ЗА ЖАБУРЕНЕ, ТОЙ Е СТОМАТОЛОГИЧЕН ПРОДУК, ЩЕ ГО ПОЛЗВАШ И СЛЕД ВАДЕНЕТО, МНОГО ДОБРЕ ДЕЗИНФЕКЦИРА ПРИ АБЦЕСИ, НЕ Е ОБИКНОВЕН РАЗТВОР ЗА УСТА  Peace

... опс сори за шрифта мн бързах  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 30 окт 2012, 11:40 от iva2011

# 883
  • на южното море, предпоследната палма у лево
  • Мнения: 3
от години ми е пораснал левия долен мъдрец, вижда се , но една част е под венеца/меката тъкан/.
Вчера правих снимка и се оказа, че една част е под костта и няма да може да порасне. Зъболекарката ми каза , че трябва да се направи операция, да ми срежат венеца , да ми изпилят костта , за да могат да го извадят. Така съм се притеснила от чутото, че не мога да си намеря място.
Това с изпилването на костта ми звучи много страшно.
Моля който е преживял такова нещо , да сподели какво е усещането

Здравей,
аз бях по същия начин , само че долен десен мъдрец . По време на самата операция няма страшно , там си под упойка , чуваш ,че те пилят и даже има лек мирис , но иначе нищо няма да усетиш , не се притеснявай .  Hug По-скоро възстановителният период е различен , мене ме боля седмица до махането да конците , бях всеки ден с по 1 аулин . Не беше твърде непоносимо , раната се затвори бързо . Трудно се храних , но мина . Щом е почнало да ти създава проблеми , трябва да го направиш . Но потърси наистина добър хирург . Успех ти пожелавам !

# 884
  • на южното море, предпоследната палма у лево
  • Мнения: 3
И аз да се обърна към миналите по този път .
От известно време получих остри бодежи в дясното ухо . Първата ми асоциация беше с мъдреца ,не знам защо . Отидох на УНГ обаче и тя ми каза,че ставата ми била възпалена и въпросният зъб може да си е правил проблемите доста отпреди това .Не е категорична от къде е проблемът .  Може ли да се установи възпаление на става без снимка и имал ли е някой подобен проблем . Все още получавам болки след хранене с определени неща и се притеснявам , мина повече от месец след операцията . Раната ми е затворена отдавна ,не знам .  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт