Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 май 2007, 13:36 ч.

Вадене на мъдрец...

• 857 666
  • 2 940
  •   3
Отговори
# 2 925
  • София
Може ли по снимки (3Д, визуални) да ми кажат могат ли и колко ще струва екстракция на полуретиниран - без преглед? В момента може би тази практика е за предпочитане?
 Искам по-скоро да се отърва и от последния (долен) - докато са актуални и снимките.

# 2 926
Може ли по снимки (3Д, визуални) да ми кажат могат ли и колко ще струва екстракция на полуретиниран - без преглед? В момента може би тази практика е за предпочитане?
 Искам по-скоро да се отърва и от последния (долен) - докато са актуални и снимките.

За цената не знам, но в тази жега в момента мисля, че не се правят операции.

# 2 927
Starrydream, доколкото разбрах аз, 3Д е най-добрият начин да се разбере точно как стои зъба вътре, така че би трябвало по тези снимки да могат най-добре да определят колко ще е лесно/трудно ваденето и да изчислят цена. Откога са ти 3д снимките? И да, както каза One, най-вероятно ще се наложи да изчакаш септември, лятото не се правят такива операции, доколкото съм чувала. Аз също имам втори за вадене и ще го вадя септември-октомври. 3Д снимката ми е от май, дано тогава все още е актуална...

# 2 928
  • дядовата ръкавичка
На сина ми днес извадиха долен хоризонтално разположен ретиниран мъдрец. Операцията е минала бързо 15-на минути и леко, но понеже не бях там, когато лекарят е давал напътствия за следоперативния период, а синковецът почти нищо не запомнил, моля за вашите съвети. Дал е рецепта за АБ, елудрил и аулин. За елудрила пише - след всяко хранене, но в нета чета, че първите два дни не трябва да се промива мястото?
Също беше озверял от глад, може би и заради стреса. Хапна сладолед и кисело мляко на 3-ия час след операцията, а сега чета, че не бива да се храниш преди да те отпусне упойката. Дали е проблем?
И за АБ не разбрал, трябва ли, не трябва ли да го пие, абе лапешка му работа ...

# 2 929
  • Пловдив
Ах, тези деца! Дано се включат хора със скорошни спомени, че моите избледняха. Но помня ясно някои неща. Веднага след операцията св слага отвън на бузата и така няколко часа се рвдува лед и без лед. За храната не помня, не мислех за нея и чак вечерта ядох малко мляко. Антибиотик почнах веднага. Жабурене никакво поне първият ден.

# 2 930
  • дядовата ръкавичка
Благодаря, Дорис!

А кървене колко време е нормално да има?

# 2 931
  • Пловдив
Благодаря, Дорис!

А кървене колко време е нормално да има?
Хм, нищо не помня за кървене, което вероятно значи че при мен е било много кратко, не повече от час два слдд операцията. Но моето вадене бе тежко, доста венец разрязан и след това го шиха. Може би заради шева не е кървяло.
Дано някой каже за жабуренето колко дни не може. Много е важно да се опази съсирека. Моят падна, стана сух алвеолит и тогава боля 5 пъти повече от операцията.

# 2 932
На същ хоризонтален ретиниран, зашит с шев (без дупка) много тежко изваден ми казаха поне 3-4 дни да не жабуря, антибиотик веднага, ядене на другия ден, без цигари поне седмица, да мажа с gengigel за по бързо зарастване, кървенето е нормално до 2-3 дни по малко - просто все едно мръсни кафеникави храчки, ако е със  кръв кръв - вече е за консултация. Отделно, че може да се обадите и да се чуете с хирурга по телефона, като обясните кой е бил пациента - няма да ви се разсърдят, аз се чух след седмица чак за нещо, не помня вече за какво.

# 2 933
  • дядовата ръкавичка
Ох, дано не е паднал този съсирек, как да разберем.
Утре му е казал хирурга да се обади.
Не е много кръв, само му оцветява слюнката.

# 2 934
Да, никакво жабурене няколко дни (ако е възможно поне седмица),може да започне елудрил (разреден, ако са ви изписали концентрата), но да се кисне, не да се жабури. Т.е. задържа се в устата над раната за малко, аз даже си клатех главата сигурно 2 седмици вместо да жабуря, че ме беше страх Grinning също да не засмуква раната, да не прави вакуум в устата. Храната не е проблем, мисля, не е ял нещо, което да дъвче. Но да не яде много топли храни първите дни, за да не се усили кръвотечението. Следващите 1-2 дни е хубаво да избягва да дъвче много, и то дъвченето следващия месец е добре да става само от здравата страна. Зашили ли са го? Ако има конец ще е трудно заради придърпването, та няма и много да му се дъвче. АБ аз пих 2 седмици, но при мен беше тегава работа, той е за да не се развие инфекция, изписват ги превантивно.

# 2 935
  • дядовата ръкавичка
Зашили са го, да. За АБ не му е казал изрично, но го е написал в рецептата.

Благодаря на всички за съветите!

# 2 936
Здравейте и от мен! Днес ми вадиха горен мъдрец, беше счупен целия и вадеха само корени.Уш прави корени а голям зор беше...30мин сигурно го вади .Въпроса ми е, на някой слагали ли са му лекарство вътре в дупката от зъба, нещо като марличка или не знам и аз какво беше.Много бегло го видях ... И доктора каза, че не се махало, там си оставало??? Много странно ми стана...сложи ми и шевове , не знам колко и сега с езика си го усещам как се е подало, това дето ми го напъха ....и се тревожа дали наистина не се маха!? Попитах познати и те казаха, че на тях не са им слагали такова нещо...
След една седмица ме вика да ми махне конците.

# 2 937
Имаше ли много силен билков/ментов/лютив вкус това нещо? На мен ми слагаха алвожил,който лекува алвеолата, когато е травмирана и не се образува съсирек, излекува ми сух алвеолит.
На мен ми приличаше на водорасли малко, или точно дълга, тънка марля, намазана с йод Grin Да, не се вади, резорбира си се и накрая излизат едни като тънки конци, когато се стопи лекарството, с мъничко като глина. На мен ми го слагаха 4 дни подред. Обикновено около 6-7ч след слагането вече се беше стопило и излизаше самичко каквото беше останало от него, та мисля, че е нормално и при Вас да е тръгнало да излиза (ако е същото)

Последна редакция: пт, 10 юли 2020, 22:26 от ts_mira

# 2 938
  • TX
Здравейте и от мен! Днес ми вадиха горен мъдрец, беше счупен целия и вадеха само корени.Уш прави корени а голям зор беше...30мин сигурно го вади .Въпроса ми е, на някой слагали ли са му лекарство вътре в дупката от зъба, нещо като марличка или не знам и аз какво беше.Много бегло го видях ... И доктора каза, че не се махало, там си оставало??? Много странно ми стана...сложи ми и шевове , не знам колко и сега с езика си го усещам как се е подало, това дето ми го напъха ....и се тревожа дали наистина не се маха!? Попитах познати и те казаха, че на тях не са им слагали такова нещо...
След една седмица ме вика да ми махне конците.
Може и дренче да и е сложил, това дето виси

# 2 939
Имаше ли много силен билков/ментов/лютив вкус това нещо? На мен ми слагаха алвожил,който лекува алвеолата, когато е травмирана и не се образува съсирек, излекува ми сух алвеолит.
На мен ми приличаше на водорасли малко, или точно дълга, тънка марля, намазана с йод Grin Да, не се вади, резорбира си се и накрая излизат едни като тънки конци, когато се стопи лекарството, с мъничко като глина. На мен ми го слагаха 4 дни подред. Обикновено около 6-7ч след слагането вече се беше стопило и излизаше самичко каквото беше останало от него, та мисля, че е нормално и при Вас да е тръгнало да излиза (ако е същото)
Не, не беше това.
И дрен не е....🤔

Общи условия

Активация на акаунт