Да пазаруваме разумно!

  • 2 277
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
Аз имам вроден имунитет към такива неща, никога не се връзвам и грам. Винаги знам за какво точно отивам и много често се случва да купя по-малко неща от предвидените, отколкото повече.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Тези трикове ги учихме в училище, в часовете по Маркетинг. После довършихме в Университета. Нищо ново...
Моловете се изграждат по същата схема - оптимално потребление.

# 17
  • Мнения: 7 837
Тези трикове ги учихме в училище, в часовете по Маркетинг. После довършихме в Университета. Нищо ново...
Моловете се изграждат по същата схема - оптимално потребление.

Мда. Че и разни други трикове има.
Започва се още с обработката на децата в магазините за играчки  Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 3 268
Тези трикове ги учихме в училище, в часовете по Маркетинг. После довършихме в Университета. Нищо ново...
Моловете се изграждат по същата схема - оптимално потребление.
Аз като не съм учила в такива училища какво да правя,да не говорим,че съм завършила преди пазарната икономика. Crazy

# 19
  • Мнения: 936
Моят мъж последно го пратих за памперси и тоалетна хартия, върна се с тези неща  + още 100. А т. хартия беше от почти най-скъпата, за което щях да го  #2gunfireОбикновено купувам хартия на по-нормални цени.

# 20
  • Мнения: 2 270
Отговарям наплно по всички точки от статията!
Шаран и половина! Embarassed

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ходя да пазарувам по списък и много рядко се отклонявам от него.
 Разбира се и аз се изкушавам по някой път да си взема нещо сладко от касата(но за това се изкушавам навсякъде), като цяло ...не не се връзвам.

 

# 22
  • Мнения: 3 323
Направих експеримент (говорим за седмичен пазар)- пазарувах в Фантастико вместо в Била - сметката беше почти наполовина (не защото е по евтино обаче - просто избора е по малък), После пробвах в кварталното бакалийче, там за съжаление някои от нещата липсваха, но не фатални... - о, чудо - още наполовина. С изненада установих че пак продуктите необходими за седмица съм купила, но без (не излишни), но и не тотално необходими неща.
Обаче, навик пусти - пак в Била пазарувам, уж само заради салатите и хляба, ама май ми харесва... Embarassed

# 23
  • София
  • Мнения: 3 064
Да, в събота влязох в Билла за салата и "нещо за вечеря" и оставих 50 лв #Cussing out Шаран и половина. Е, не че са били излишни неща, ама в кварталната бакалница щях да мина по-тънко със сигурност.

Вари го, печи го, в Билла това е минималната сметка, ако нямам толкова, дори не влизам, че рискувам да се изложа на касата.

# 24
  • Мнения: 1 273
Работя в голяма верига магазини (не хранителна). И работата ми е, да накарам клиента, който е дошъл за едно да излезе със 100 неща   и почти винаги  успявам  Mr. Green Ясно ми е как седят нещата и как се нарежда магазин и каси, за да си купиш излишни неща. Но това не ме спасява, като влезна в друг магазин да хвърля сумати пари за глупости  Crazy

# 25
  • Мнения: 1 299
"...т.нар. "импулсни стоки". До касите е пълно с дребни неща като шоколадчета, дъвки и малки бутилки безалкохолно..." Е те за това съм на диета сега и се измъчвам... #Cussing outЖестоко е... #2gunfire

# 26
  • Мнения: 14 654
Понякога се хващам в клопките им, най-много се радвам на боклуците до касите- винаги си купувам самобръсначка или презервативи, понякога витамини.
Шампоани и сапуни също купувам без нужда, слабост са ми, а и приятната музика, която пускат нарочно...

# 27
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Нормално е магазините да търсят всякакви начини да увеличат продажбите си, честно казано това никак не ме дразни. Вярно е, че когато пазарувам в по-голям магазин, обикновено си тръгвам с повече неща от предвиденото, но нищо излишно... Пък и детето достатъчно спомага за увеличените покупки  Crazy Разни промоции, плакати и печалби никак не ме блазнят и ги подминавам  Wink

# 28
  • Мнения: 750
Липсва единственото важно условие капан за мен - НЕ БИВА да пазарувам ГЛАДНА! Тогава сметката ми е поне двойна на обичайното.
Иначе съм най-разумният купувач във Вселената - пазарувам по списък и рядко купувам повече от 2 неща извън него, които обикновено просто съм забравила да включа.

# 29
  • Мнения: 668
О, аз тези неща ги знам още от училище, после от университета, а сега и  ги прилагам в работата си, така че съм от тези, които залагат тези капани + още много маркетингови стратегии, за да накараме хората да оставят, колкото се може повече пари при нас. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт