Слагане на крачета?

  • 1 229
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 432
Не сум го слагала насила.......първо плъзна,после да запо4на да с еизправя сам по мебелите и сега само така иска да стои ,но до там.Още се  къл4оти и не пази равновесие добре.Не пишеш дали твоето бебе пълзи и се изправя само....

# 16
  • София
  • Мнения: 1 252
Оставих го да се забавлява на земята. Научи се да се изправя сам, след това да пълзи и накрая се изправи и проходи. Не съм ползвала бънджи и проходилка. Господ го е измислил перфектно и няма смисъл да се насилват децата да стоят прави и да прохождат по-рано.

# 17
  • Мнения: 2 015
Не мисля да го правя докато той сам не се изправи.Има си крака, да се учи.

# 18
  • Мнения: 2 039
Как да го слагам,като има шило в дупето си  Crazy Не ще да седи седнал,само прав  ooooh! Crazy
Joy Joy Joy
И ние сме така. От края на 5-тия, началото на 6-тия месец иска все да е прав и да подскача. Омалявах по цял ден да го държа и гледах аз да го вдигам, той само свиваше крачетата. Е, не издържах дълго. След средата на 6-тия месец го сложих в проходилката за малко. И той се изправи на крачетата, започна да подскача, абе луда радост. Оттогава го слагам в проходилка, държа го и изправен. А все още не може да се изправя сам. Когато иска да стане просто започва да мрънка, ако не го вдигна - рееев  Twisted Evil
Така че според мен децата сами си показват кога са готови.
Един съвет,мила!Започни да го слагаш в кошарката му  през деня за по малко,така ще може да се упражнява да се изправя.Процесът отнема около месец,на активните бебета им доставя невероятно удоволствие   bouquet

# 19
  • Мнения: 3 069
Към 8-я месец ако не се брои проходилката, защото в нея го слагам от 6-я месец.

# 20
  • Мнения: 288
Никога не съм го слагала на крака. Изчаках да се изправи сам, така бях сигурна, че е готов за това.
Peace

# 21
  • Мнения: 2 616
Мартин от 10-тина дни иска да се изправя на крачета и се сърди ако не го вдигна. Та аз го изправям и поемам цялата му тежест като го държа под мишниците, голям купон му е. Мъча се поне да го уча да стъпва на цяло краче, а не да намира упора на пръсти.

# 22
  • Мнения: 7 947
Към 6,7 месец като го гушнеше някой - бебо веднага почваше да подскача като пружинка. Един ден влязох в стаята му и го видях изправен - държи се за решетката и си стои. Никога не съм го изправяла аз или да го поставям изправен - сам си се научи. Странното при нас е че започна да пълзи след като започна да се изправя - към 9-ти месец. Вече си стъпваме стабилно , като го държа за ръчичка си ходи и чакам всеки момент да проходи... Joy

# 23
  • Мнения: 5 026
Около 9 месец.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 079
Всяко бебче си е индивидуално, ЛИЧНОСТ и само то може да покаже кога, какво и как да правите с него.
По принцип може и от много рано да стои изправено, но не на крачета (а гушнато, бебетата обожавата да ги държат така, но без да бъдат оставяни на собствената си тежест, естествено...)
А да го оставиш изправено на крачета - когато то само започне да се изправя, за да се държи за нещо. Peace

# 25
  • Мнения: 244
Моето е започнало да подскача непрекъснато като го държа.Голям му е кеф да го държиш да "ходи". Joy

# 26
  • Мнения: 9 050
Той сам започна да прави един номер още от 6-тия месец. Застава на длани и стъпала с дупето нагоре. И започва да се вдига на пръсти и пак да стъпва на стъпалата си. После пак сам започна да се изправя, като се държи за дивана, обаче много лошо пада и си удря главата всеки път.
Иначе не виждам как ще го сложиш на крачета, ако не може да се държи самостоятелно. Само ще му навредиш така.
То детето само ще се изправи, когато си реши.
Някои деца имат по-здрава опора. Моят на 4 месеца вече седеше. Някои деца не препоръчват да се слагат седнали до 6-тия месец...различно е. Най-добър съвет ще ти даде ортопед.

Общи условия

Активация на акаунт