Греша ли във възпитнието на децата си?

  • 9 357
  • 232
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 877
Факт е, че в днешно време в училищата ни цари анархия. Не знам дали се дължи на прекалено заетите родители, които не обръщат достатъчно внимание на децата си, на факта, че децата се интересуват само от компютри и дискотеки, че спират да играят на колективни игри (както ние едно време правехме пред блока до големи магарици) и много много други фактори от ежедневието.

Но заставам напълно зад учителката, и мен подобно поведение ще ме вбеси. Наистина учителите са педагози и донякъде самоуки психолози, но всичко си има граници. А поведението на бащата и фактът, че синът се движи с тел. за 1000 лв. (3-4 заплати на учителката), само потвърждават това как е възпитано това дете...

Аз даже прекалено много се паникьосвам като стане дума за дъщеря ми и се опитвам да я защитавам при всякакви ситуации - все ме е страх, че някой ще я нарани физически или емоционално. Но това става само в случаите, когато тя с нищо не е предизвикала агресия у човека срещу себе си... Ако детето ми се е държало така безочливо, аз не само че ще защитя учителката, но и ще умра от срам от СЕБЕ СИ, че съм го допуснала като родител!

# 76
  • София
  • Мнения: 4 294
Не е редно да държиш телефон по време на час, знаем че в днешно време почти всички деца имат телефони но това не означава , че трябва да си играят с тях по време на час и да предизвикват учителите  Naughty Все пак телефоните служат за да можем ние родители да имаме връзка с децата ни.
Но както пишат някои преди мен вече има толкова арогантни и безотговорни родители, които глезят и позволяват на децата си много.

В случая който разказваш Монда, аз заставам твърдо зад учителката  Peace

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 15:37 от Дудинка

# 77
  • Мнения: 137
Винаги търся вината първо в моите деца.
Аз също съм възпитана така. Ето дори един куриоз. Когато закъснявах като ученичка, баба ми казваше: "Професорът може да закъснее, ти не!" След години, когато станах преподавател, баба ми казваше: "Ученикът може да закъснее, ти не!" Grinning
Мисля, че грешките трябва да се търсят там, където са наистина, а не априори все единият да е виновен - или ние, или другите. В този дух са и препоръките на съвременните психолози Wink

# 78
  • Мнения: 1 008
Вероника, оставам с впечатлението, че нямаш около себе си ученици, прекалено идеалистично виждаш нещата.


Грешиш ако нямах опит с ученици не бих писала тук.

# 79
  • Мнения: 451
Първо бих назидала детето за поведението му, но после бих скастрила и учителката. Не за друго, но все пак това е чужда вещ, спокойно е могла прост да прибере телефона и да го даде на родителите после. Аз като родител може и да изхвърля нещо, но аз съм човека който го е купил. Учителката  според мен е прекалила (колкото и да съжалявам тези жени поради тежката им професия).Един човек не може да разполага с вещите на друг като със свои, независима от вида контакт ( извън семейните имам предвид).

# 80
  • Мнения: 179
Бащата е виновен.
 Какви са тези телефони повреме на час? И аз бих го изхвърлила. Ако бащата смята, че с телефона, синът му ще научи повече, тогава защо го праща на училище?
 И ако това се случи на моето дете и учителката му изхвърли телефона, ще му обясня, че трябва сам да си заработи паричките за новия. Колкото по-скъп иска, толкова по-усърдно ще заработва.

# 81
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не бих защитила детето си, защото е виновно, но не бих го унижавала пред останалите...ще му се скарам сериозно вкъщи....

# 82
  • Мнения: X
Аз малко ще се отклоня от темата,но ще ви разкажа на какво съм била свидетел.
Ученикът е 7-ми клас.Т.е.пубертет.
До преди пубертета е бил пълен отличник.Родителите с големи очаквания от него.Но в пубертета се събира с лоша компания и проблемите им започват.Бащата много често е викан в училището.Синът му често бяга от час и се събира с ''компанията'' в кафето до училището.Един ден баща му прави проверка.Намира го не в час,а в барчето.Пада му пердето на човека и като го почва още от там.Товари го в багажника на колата. Joy
Но някой от училището вижда това,не знае,че е баща на детето.Алармират полицията,че е отвлечено дете.Цялата полиция беше вдигната на крак...  Mr. Green

Та искам да кажа,че не винаги първите седем години са решаващи.
Да пази господ от труден пубертет. #Crazy

# 83
  • София
  • Мнения: 8 348
Не съм привърженик на крайните мерки. Не съм съгласна да изхвърлят телефона на детето ми,  определено в подобна ситуация смята, че е по-правилно да се извика родителя. Но определено детето заслужава наказание. Аз моя съм го оставяла без телефон за седмица, заради подобна постъпка. Не е лошо да си строг с децата си, а всеки сам определя колко точно строг означава да си това.

# 84
  • Мнения: 6 167
аз като една бъдеща дикаторка да се изкажа  Laughing
първо , детето ми ще има евтин модел телефон.  (това, че пишльо в 7ми клас носи телефон за хиляда лева ми говори много, не в полза на родителите и изобщо не ме учудва реакцията на таткото).
все си мисля, че има и други начини да покажеш идивидуалност и престиж пред съучениците.
второ, ако се повтори ситуацията, за която говориш много вероятно е, допълнително да отидем двамца да чуя и извинения към учителката.
и трето -  връчвам му една нокия 3310, да поддържаме връзка и  забравя за телефон до момента, в който не си събере хиляда лева да си купи.
от разказа не се разбира дали телефона е бил изваден в крайна сметка от кошчето - приемам, че постъпката на учителката е била акт на отчаяние. кошчето ми се струва логичан пристан на този телефон за момента.

# 85
  • Мнения: 2 051
Та искам да кажа,че не винаги първите седем години са решаващи.
Да пази господ от труден пубертет. #Crazy

Е, а трудния пубертет какво е? Не е ли резултат и от първите и от следващите седем години неадекватни реакции на родителите? Тя и описаната от теб ситуация говори много за адекватността на тоя баща....

На възрастта на това дете интересите са вече доста диференцирани - ако го влекат точни науки, сигурно няма да е цар по езици. Появят и други интереси, извън учебниците. Съвсем нормално е да не е вече миличкият пълен отличник какъвто е бил на девет годинки.
Щом бяга от час, значи му е дошло до гуша да го смятат само за пълен отличник и е започнал да търси истинското си аз, а не налаганото му по инерция от родителите.
Колкото повече го натискат родителите, без да се опитат да го разберат, толкова повече проблеми ще имат...
И в случаите и със скъпите телефони и с носенето им в училище проблемът пак идва от родителя.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 877
Пада му пердето на човека и като го почва още от там.Товари го в багажника на колата. Joy
Извинявам се, но не успях да схвана хумора тук...

# 87
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
 Явно е изваден от кошчето,след като бащата-бабаит така бързо се е материализирал на мястото на събитията, синчето се е обадило,явно.
 На мен ми е интересна реакцията от страна на училището в ситуацията и след като в правилника е забранено ползването на телефони в час, има ли наказания и прилагат ли се. Сигурно не.
 При нашите първолаци има системно закъсняващи деца-сетете се,дали детето е виновно в случая или родителите.
Обяснява ни се всеки път,че при определен брой закъснения се трупат неизвинени,а после следва изключване. Но никой не се трогва, а училището няма да изхвърли детето.
 
 На мястото на учителката щях не да го хвърля телефона,а да го строша в главата на ученика-затова и няма да стана учител, а че тя се е издънила-си поддържам мнението.
 

# 88
  • Мнения: X
Пада му пердето на човека и като го почва още от там.Товари го в багажника на колата. Joy
Извинявам се, но не успях да схвана хумора тук...

Ами да си го схванала...
То не е за смях,но самият спомен от видяното ме кара да се смея.
Айде сега ме анализирай!Защо се смея? bowuu

# 89
  • Мнения: 319
Бащата е виновен.
 Какви са тези телефони повреме на час? И аз бих го изхвърлила. Ако бащата смята, че с телефона, синът му ще научи повече, тогава защо го праща на училище?
 И ако това се случи на моето дете и учителката му изхвърли телефона, ще му обясня, че трябва сам да си заработи паричките за новия. Колкото по-скъп иска, толкова по-усърдно ще заработва.
   newsm10
Не мога да разбера едно на тези родители, които защитават децата си в такива абсурдни ситуации. Защо си мислят, че учителката има някакъв проблем, проблем имат те - РОДИТЕЛИТЕ с дете възпитано по този начин. Учителката ще се поядоса час, два ще се прибере в къщи и това е , но за родителите е за цял живот -> Сега анализирайте това.  smile3537

Общи условия

Активация на акаунт