Възпаление от ваксината БЦЖ.

  • 17 208
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 559
vivi83, аз бих завела човечето на комисия и след като се оправи - за да се прецени дали не е прекалено рисково да се слагат ваксини изобщо.

# 16
  • Мнения: 241
Момичета, в доста страни от Европа тази ваксина изобщо не се слага , в други не е задължителна. Мен ме притеснява реимунизацията, ако пробата на манту е отрицателна/ от 7-10 месец/. Има ли начин да я откажа? Това  с възпаленията и  даването  на антибиотици толкова дълго време изобщо не ми харесва....

# 17
На сина ми, който сега е на 1 год. и 5месеца, два пъти му набира мястото на убождане от ваксината и изтичаше гной. Трима лекари са го преглеждали и всички казаха, че е нормална реакция на организма, никакво лекарства не е пил или мазила не сме използвали и всички ваксини до сега са му направени. Единственото, което му остана е по големият му белег (в сравнение с на другите деца).

# 18
  • Мнения: 209
И аз пусках такава тема.При нас почти в началото на 3-тия месец подутото много се зачерви и гнояса.3-ма педиарти ми казаха,че до 6-тия месец това била нормална реакция.само стерилна марля се слагала,за да не се дразни от допира на дрешките,Не се мажело с нищо.Сега се успокои,но и следа от заформяне на белег няма,а е все още червено и подути топче. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт