Колко бързо се възтановихте след секциото?

  • 1 966
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 596
Болеше ме операцията първите 3-4 дена, след това не съм имала проблеми, единствено се пазех да не вдигам тежко първия месец.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Първият път ми отне повече от месец да се възстановя ... а сега - след изписването вече бях напълно на линия  Peace

# 17
  • Мнения: 280
Леле момичета ами от това което прочетох май всяка една се е възтановила по бурзо от секцио отколкото аз от нормално раждане

Много благодаря за отговорите !!!

# 18
  • Мнения: 689
Много бързо и без проблеми - когато ме исписваха от болницата на 6-ия ден, почти не усещах че са ме рязали.
След още десетина дена вече бях забравила. Но при всеки е много индивидуално.

# 19
  • Мнения: 4 965
Операцията беше на обяд на единия ден, после спах, а на следващата сутрин ме раздвижиха и 1/2 час по-късно отидох да пия кафе в барчето (качих сама няколко етажа по стълбите).
Болки изобщо не съм имала - само придръпвания и нещо подобно на "схващане" в корема (както като ти изтръпне крак или ръка). Придръпванията изчезнаха за около седмица. Раната също заздравя много бързо (след около година нямах и белег). Бяха ме изчистили хубаво и кървенето ми спря след 10-15 дни.
Останахме в болницата близо месец, заради децата, но те яха в кувьози само 1 седмица, след което си ги взех в стаята и си ги гледах сама (оставях ги само между 22:30 и 6:30 в детското, за да се наспя), но си бутах 2-те колички по коридорите, кърмех ги едновременно и т.н.
След изписването ги гледах сама и дори не си спомнях за операцията.

За сравнение, преди това имам нормално раждане, от което ми трябваше много време да се възстановя (основно психически), а и се наложи няколко дни след това да ме куртират, защото не бях изхвърлила изцяло плацентата.

# 20
  • Мнения: 317
Родих на 02,01,07г., като единственото ми лежане беше 24 часа в реанимация . След това в стаята бебето беше непрекъснато с мен . По време на престоят ми в болницата ми беше трудно да лежа на дясно и леко ме понаболваше като ставам . От момента в който се прибрахме вкъщи се грижа сама за бебето / бяха ме наплашили , че това е почти невъзможно след секцио , ама изобщо не е така / , да не говориме , че слагах дърва в камината, т.е дигахтежко / което разбира се не е похвално / . Но в никакъв случай не мога да кажа ,че възстановяването ми е продължило 30-40дена , както при твоето първо раждане - това ми се струва адски дълъг период . И все пак всичко е строго индивидуално - пожелавам ти да направиш най - добрият за теб избор.   bouquet

# 21
  • Мнения: 4 401
опасно и безотговорно е да се вдига нещо по тежко от бебето поне 6 месеца,защото може да получите разкъсване или най-малко деформация на матката.тя се щие на няколко пласта и се възстановява най бавно. освен това не трябва да се забременява поне 2 години.не е препоръчителна и употребата на презерватив за да не те повреди мъжа ти.това ми каза лекарката която ме оперира.може и да не го спазвате,но последици ВИНАГИ  ИМА а решението си е ваше.

# 22
  • Мнения: 2 652
Възстанових се толкова бързо, че чак не очаквах. Оперираха ме сутринта към 11 и още вечерта ме раздвижиха. Много е важно колкото по-рано се раздвижиш и повече ходиш, толкова по-бързо се възстановяваш. И задължително да вървиш изправена, въпреки усещането, че ще ти се разкъса шевът - такова нещо не може да се случи. За болката - изобщо не ме боля след като ме пусна упойката, защото ми сложиха много силни обезболяващи. Но раздвижването първия ден наистина си боли - като мнооого силна мускулна треска на корема и подръпване в двата края на шева. За вдигане на тежко - никакви проблеми, само първия месец ще внимаваш. Дете на 13 години едва ли го носиш на ръце Simple Smile Но и в двата случая си боли - в единия преди, в другия след и е много индивидуално.

# 23
  • Мнения: 521
Да ви кажа много се успокоих като прочетох отговорите по темата благодаря ви  Hug

# 24
  • Мнения: 399
Операцията беше в 15ч и на другата сутрин вече мятах пижама по коридора напред-назад!  smile3521
Болката тогава я определях като "нечовешка",но бързо се забравя!  newsm10
Повече ме болеше кръстът и гърдите (по-точно зърната) в следващите няколко дни (около 10),но и това мина!
Сексуалния живот го възобновихме на 45-я ден,като ми спря кървенето!

Всичко ще ти мине,като гушнеш бебчо!  Hug
Успех от мен!   newsm10

# 25
  • някъде
  • Мнения: 4 955
След 10-тина дни вече бях добре! Peace Даже още на изписването греех от щастие че си тръгвам от болницата и ми идваше да подскачам от щастие, само че не можех Laughing

# 26
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
3 месеца.Раната ми близо 2-3 седмици се почисваше...изтича една водичка и на два пъти ми слагаха дренаж....после пък от кожата се възпали (тъй като в болницата решиха още веднъж, за всеки случай да ме обръснат,ама с кофти нож) и бях цялата в гнойни пъпки около операцията,получих алергия от анкерпласта  Rage ...........и тъкмо всичко беше наред след около 2 месеца,когато реших да отида на пазар...(щото много се надувам Mr. Green) и шева се отвори на две места,ама колкото главичка на топлийка,мъжът ми ме  newsm61 fight,ама вече всичко си е Ок.И въпреки че с нищо не мажа...белега започна да изчезва  newsm44

# 27
  • Мнения: 179
На 2-ия ден, когато ме раздвижваха страшно ме болеше, но след това всеки следващ ден беше много по-добре и когато ни изписаха на 5-ия почти вече нямах болка, а след още 1 седмица забравих, че са ме оперирали. Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 4 588
На 8-10-я ден вече почти не ме болеше.
Общо взето като се прибрах вкъщи (на 6-я ден) и забравих за болката и определено ставах и се движех по-лесно и безболезнено. Peace

# 29
  • Мнения: 482
Аз родих преди месец и всичко ми е ок Simple Smile Не се изхвърлям с тежкото, но не мога и да кажа че вдигам само чашата си с кола  Joy
24 часа в реанимация, раздвижване и в стаята с бебето. След реанимацията само веднъж ме е боляло, че да искам обезболяващи. РПазхождах се много - чак ми се караха   Blush Изписаха ме 4 дни след операцията. От тогава си гледам бебето, върша си домакинските задължения, пазарувам ... и ако се наложи и поработвам - бебето перфектно спи в офиса  Joy

Общи условия

Активация на акаунт