Проблем с ползването на помпа

  • 1 726
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Не съм чела останалите отговори, но и аз имах същия проблем неколкократно. Не е толкова важно каква е помпата - с по-скъпите помпи просто е малко по-удобно изцеждането. Мисля че проблема е някак психологически - гърдите като че ли усещат, че не бебето е на тях и затова не пускат кърмата. Не че я няма, кърма си има, просто помпата не може да я извади. Именно затова изцеденото количество не е никакъв показатал за това колко кърма имаш. Просто трябва да си малко по-упорита и в край на сметка гърдата ще приеме помпата и ще почне да и пуска и на нея освен на бебо. А иначе през ноща кърма се произвежда най-много, така че ако ти трябва изцедено количество можеш да почнеш да пробваш тогава (ако бебо не яде, или ако яде само от едната можеш да изцеждаш другата). Неприятно е, но няма как!

# 16
  • Мнения: 473
Аз имах големи проблеми с идването на кърмата и знам колко болка съм изживяла и се боря до ден днешен за всяка капка. Дъщеря ми е на 4 месеца и 6 дни и от 2 месеца иска само от шише, и аз цедя и давам. Ползвам механичната помпа на Avent и не съм имала проблеми - Има малка хитринка - махни силиконовото уплътнение и си без проблеми - създава се много хубав вакуум и се цедиш за не повече от 10 мин. двете гърди. Успех.

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Мойта бебка се отби сама на 2 мес и оттогава само се цедя с помпа avent isis. имам и от спринцовките,но са голям боклук. с авент-а нямам никакъв проблем,даже съм замразявала когато имаше по-големи количества.когато имах повече кърма сутрин най-вече за около 15 мин към 300 мл. кърма съм изцеждала. Успех и не се отказвай!

# 18
  • Мнения: 3 886
Много болезнено.Нито ръчно  става нито с помпа.Имам от тази на ХАУК и ЧИКО тип спринцовка и многооо боли #Crazy

# 19
  • Мнения: 205
Благодаря за отговорите, момичета! Вече се справям по-добре след като намокря помпата Simple Smile  Peace
много добре потича и когата бебето суче от другата гърда но се изисква доста сръчност...
Сега ми е по-леко, защото не се притеснявам, ако решим да оставим бебка за4-5 часа на баба й, докато ние с тати излезем да се разтоварим.

# 20
  • Мнения: 1 111
искам да попитам ако се налага да изляза и трябва да се изцедя,за да оставя кърма да бъде нахранен малкия от баба си - как да го направя newsm78
В смисъл,че ние се храним по режим -горе -долу през 2,5 - 3 часа.И като му дам да суче например в 12 ч. от едната гърда трябва да изцедя другата, така ли...И ако е така - от коя гърда да дам да суче в 15 ч. newsm78 - то ако горното се прави значи преди 3 часа съм изпразнила и двете гърди и дали ще имат кърма /знам,че на гърдата са й необходими 6 часа,за да се събере необходимата кърма за бебето/
А и аз не цедя голямо количество,така че въобще незнам как да събера поне 50-60 гр.,въпреки,че на бебето сигурно му трябват поне 100-ина newsm78

# 21
  • Мнения: 304
tuly, аз например храня бебо на всеки около 3 часа /на поискване сме, но бебчо сам си спазва часовете/ като давам винаги и двете гърди. И мляко винаги има. Така че бъди спокойна - на гърдата не й трябват 6 часа, за да направи мляко. Naughty

Аз изцеждам отвреме навреме - само в ранните сутрешни часове след дългата пауза сън, ако на бебчо не му се яде. Не се престаравам - изцеждам с помпа Чико около 50 мл - от двете гърди по малко, колкото да ме облекчи и замразявам в шишенце. Засега не ми се е налагало, но ако трябва да отсъствам 5-6 часа, бих предпочела да оставя за размразяване най-старите шишенца и бабата да ги даде тях от шише.

Успех! Peace

# 22
  • София, България
  • Мнения: 2 222
момичета ако става въпрос да давате изцедената кърма в рамките на 2-3 дни не я замразявайте а просто я сложете по-навътре в хладилника. размразената леко мирише и нашия не я искаше въобще. а тази от хладилника хваща каймак, но с кръгообразни движения като се разбие (не се тръска) и няма проблем.
Тули, ако яде от едната няма проблем да изцедиш другата, до след три часа пак ще се събере достатъчно в нея - а ако не му е достатъчно винаги можеш да го прехвърлиш и на другата гърда да си дояде. После пак ще си минете на една гърда. А иначе наистина като планираш излизане най добре е да цедиш сутрин или да станеш през нощта. Най много кърма има тогава!

Общи условия

Активация на акаунт