В декемврийската редичка чакаме на Диди малката сестричка!

  • 19 611
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • на езерото
  • Мнения: 263
   Здравейте и от нас Hug
  От Ники и баща и не мога да се доредя до компа да Ви драсна ...
 И ние сме болни от два дни сме с температура, 38.6 до 39 градуса,ходихме сутрината при педито , изписаха ни тантум верде за пръскане и каза в сряда пак да отидем да ни види.
   За пампа, Смайли не се коси ще се научи детето, а онези кокошки детето ти разправят врели некипели ги пусни по нанадолнището...
  Алекс, бързо да се възтоновява Вики.
  Деси, Габи ме разби Laughing.
  И Никол като Мая най- много обича дядо си, онази вечер разправя на баба си да се маха от леглото защото тя ще спи с дядо и да отива да си купи друга стая ooooh!
  Янче дано бързо Ви минават коликите, че е много неприятно и за теб и за бебо!
   

# 16
  • София
  • Мнения: 1 062
Привет Simple Smile

Ние с памперса имаме ново 20 - напикава се, идва и казва - дай ми нови гащи, тези са мокри, за пране са. Имам чувството, че до първи клас ще си е така.
За Daylong - много лесно се размазва, никакъв проблем.
Янче, колики са. Дано минат бързо-бързо. Ама ако не реве много, не и давай нищо. Няма смисъл.
Масларски не работи по каса, но за сметка на това един път взима пари, друг път не. Абе, и той е малко ку-ку, ама ме кефи.
Деси, д-р Масларска е жена на този, който обсъждаме. И двамата са педиатри.
Аз пък да ви кажа, от днес съм на диета. Дано не си остана само с днес Simple Smile

Ааа, за кърлежа - споко, ако не се зачерви, няма страшно. Не го шашкай сега човека.

# 17
  • Мнения: 338
Здравейте!
Мен може да ме обявите за най-несериозната декемврийска мама:).
Искам да поздравя всички мами с нови бебоци, да са ви живи и здрави!!!
И на бремелинките леко раждане и сладки бебета!
Нашия татко все ме натиска и той, ама още не ми е дошъл мерака за второ.
Аз да се изфукам с Камен, без памперс сме от октомври миналата година, но си мисля че се получи лесно и бързо защото взима пример от децата в яслата,от 2 месеца сме и без нощен памперс, абе голям кеф. Ходи с голям кеф на яслата, даже събота и неделя реве за яслата.
Иначе аз работя 6 дни в седмицата и нямам много време, даже ми е супер криво, че Камен прекарва повече време с баща си, но се надявам скоро това да се промени.
Ами засега това, като имам време ще пиша.
Хубав ден от мен!

# 18
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Янче Лефакса най-много помогна на Теди за коликите. Ни е и давахме веднага след като Миленка го даде. После ни донесоха Инфакол, но той не и хареса и май не помага /имам едно неотваряно ако се наложи ще ти го дам/. Сега ни дадоха Лефаксин /същото като Лефакса, но от Белгия/ и ще го довършим.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 493
Яяяя кой се повил Simple Smile Mischievous, здрасти!

Деска, как й го даваш Лефакса? Каква доза, колко пъти, с какво? Засега не реве, а по-скоро мрънка. Прави ужасни гримаси Sad Най й е добре да спи по корем и да слуша Моцарт. Засега така ги "лекуваме" и то доста ефикасно...

елексир, няма, успокоих го Wink

# 20
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
На около 3 часа по 2 пръсквания в лъжичка или в устата, вечер след баня 3 пръсквания

# 21
  • София
  • Мнения: 2 493
кога е спрямо кърмене - преди? след? или м/у тях?

# 22
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Преди. Теди през деня яде през около 2 часа и тогава го давахме. Сега давам вечер преди баня

# 23
  • София
  • Мнения: 3 663
Много е хубаво новото заглавие на темичката Grinning

Шоши, кога ти е термина?

Янче, най-вероятно са колики, щом на Бояна й харесва и се успокоява, носи я. Също може да я кърмиш за успокоение, при Виктор това най-помагаше и мога да кажа, че се разминахме леко с коликите, за разлика от Калоян, който беше със зверски колики до 6-тия месец. Но и по много наддаваше Виктор първите месеци Grinning.

За памперса, няма напредък с акането, реве и се тръшка докато не му го сложа, свършва си голямата работа и трябва веднага да го махна, щото е Гаднооооооооо. Бях обещала да съм твърда, но баща му развали дисциплината. Ще ги оставя те да се оправят Crossing Arms.

Алекс, бързо оздравяване на адашката Grinning

От кърлежи много ме е страх, като се върнем от вилата преглеждам децата сантиметър по сантиметър.

Да ви се похваля с моето производство на вилата - цветарство и градинарство Grinning. Още много работа имам, за да стане всичко както го искам, но пък и цветята трябва да цъфнат. Това да се рофкам и ръчкам по градината събота и неделя, ми действа толкова успокоително, нито деца ме интересуват, нито мъж Laughing, пък е и страхотен фитнес Grinning
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134783

# 24
  • Мнения: 1 568
Асе, браво! Ти си моята гордост! Умирам от кеф и мнооого ти завиждам! Аз лично ще чакам още снимки.
Абе забравям да ти кажа, че всеки път като сготвя онази пилешка яхния по твоя рецепта си облизваме пръстите и те благославяме! Господ здраве да ти дава! Страхотна вкусотия!

При нас нещата с гърнето коренно се промениха - в положителен аспект. Не смея да се похваля чак, но от вчера следобед до сега няма нито едни напикани гащи, казва си сама, сяда без проблем на гърнето, звездичките се увеличават и тя е много горда. Сериозния разговор с баща й обаче имаше ефект, определено, въпреки написаното в книгите. Обещавам да я снимам ухилена до таблото. Пу пу пу пу пу!

Янче, колики са, но безобидни. Внимавай какво ядеш заради кърмата - някои храни са особено газообразуващи и натоварват. Дара се успокояваше от една единствена песен на Елвис  Grinning Денонощно беше на репийт на уредбата  Grinning. Прецени дали да й даваш Лефакс, но ако положението не е затормозяващо и за двете ви, по-добре отложи или пък давай минимална доза.  Гушкане, песни, слагай я да лежи на ръката ти по коремче... Чамурлеее ...
Какво става с очичките и на двете госпожици?

Много ми е странно как така тия доктори никога не изказват предположения за розеолата, а ние тук /и най-вече Шоши/ веднага я разпознаваме  Simple Smile Алекс, честито!  Grinning

И Дара не спира да фантазира. Постоянно разиграва сценки от приказки и чака "пинца". Много се забавлявам, ама хич не се сещам да й записвам бисерите и после ще ме е яд.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 493
асееее, чудна ти е градинката!!! Бравос!!! Аз на Гумощник едно цвете не съм забучила, ама тя свеки е оползотворила всяко кътче, което може, та за мен не остава място...
Малкото кърменето не му оправя коликите, ами напротив. Аз ако я кърмя на по-малко от 2-2,5 часа после всичко се повръща. Да не говорим, че едвам я карам да засуче. Засега положението го удържаме със спане по корем, Моцарт и гушкане. Затова и не бързам с Лефакса, но исках да съм подготвена (Деска много ти благодаря за инструкциите).

Водих я преди малко да й взимат секрет. В четвъртък ще са готови резултатите. Най-вероятно става дума за стафилококи, ама да видим. Взеха и от двете очи. (нужно ли е? при положение, че според мен ако едното е заразено то и другото е?!) . Одрусаха ме с 40 лв... Simple Smile

Смайли, какво предлагаш да не ям? Аз засега не ям само зеле. Тея дни не се сещам да съм яла нещо дето да е газообразуващо ама може без да съм разбрала... Още не съм звъняла на Чамурлето, защото положението засега е под контрол... Ако се влоши - тогава. Браво на Дарата за пампите!
 


# 26
  • Мнения: 951
МНОГО е готино заглавието!Браво на авторката!  bouquet
АЛЕКС,дано не е нещо сериозно,все пак ми е чудно,как при наличие на Т,което указва на възпаление,анализите са толкова добри! newsm78 /малко по-късно/ Аха,разбрах вече,какво ви е...Поне е по-добре,отколкото да пиеш АБ напосоки!

Щом стана въпрос за кърлежи и как се вадят те/че от кучкар се вади по-професионално/,то да разкажа,каква кучкарка съм!Преди да забременея на село имахме един доберман,,отиваме ние да видим баба и дядо и гледам,добермана се е опънал на слънце почти по гръб.Виждам,че на корема му има кърлеж,при това почнал да се издува.Викам баба ми,тя на 70 години,за да й кажа,че кучето има кърлеж,даже посочих къде се намира.Тя почва да го вади.Дърпа,дарпа,ама кърлежът не подава,дърпа пак,при което кучето почва да се зъби.Оказа се,че тоз кърлеж никакъв кърлеж не е,а щяхме за откъснем на кучето зърното...

И ние сме доникъде с памперса,ама дреме ми на шапката кой какво си мисли.Имаме едно познато момиченце на 2год.8 мес и което тепърва е почнало да казва.Дани пишка и ака в гърнето,но не казва,а въпросът е той да казва,а не аз да го хващам.Иначе ей сега се събуди със сух памперс и се изпишка в кукуто.

Нелка,много ми се приядоха онези кашкавалчета в корнфлейкс,като в онова заведение в Несебър,където ходихме,да имаш представа как се правят?Търсих навсякъде рецепти,ама такона нещо не съм срещала...Купила съм корнфлейкс,ще сложа кашкавала във фризер за 15 минути и мисля да пробвам принципа-брашно-яйце- корнфлейкс, яйце- корнфлейкс.Ще видим какво ще стане.

Дани е луд на тема писти и колички,днес му взех такава,не може да се нарадва
детето.

ЯНЧЕ,понякога коликите се получават не само от това,какво яде майката,но е ако детето пре сучене поглъща въздух.Не че знам,как да го накарам да не го поглъща,Дани имаше бая продължителни колики,май до 6-я месец.
АСЕЕЕЕ,ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!!Страхотна градина,бравос!Както съм споменавала,при мен само кактусите оцеляват...и то от най-издръжливите...истински терор! Mr. Green

# 27
  • Мнения: 951
. Уууу, направо нямам думи. А щерката вчера, докато й взимаха кръв, изби рибата. Каката от лабораторията като я боцна, Виктория й вика: "Уф, дееба!".  Умрях от срам Embarassed
Свеки чете на Дани няква приказка за Мечо и как го ухапала пчела.И Мечо отговорил нещо от сорта "Ах ти,зла пчела и дрън дрън т.н" За да разбере,какво е разбрал Дани ,го попитала,какво е отговорил Мечо,след като  е бил ухапан.Отговорът на Мечо /според Дани/ е "Уууу,мама стаа,мама дееба!" Joy Joy 
Нела,браво на Дарата,чакаме снимка с ъс зведичките!

# 28
  • Мнения: 1 568
Ванилка, ако не е късно за кашкавалчетата - Румен се изказа професионално:
Кашкавала от хладилника /фризера/, потапяш в студена вода, после в яйце, после в нишесте /тук може да добавиш някаква подправка по желание/, изтупваш да няма буци, после пак в яйце и най-накрая в натрошен на дребно корнфлейкс. Олиото трябва да е много горещо. Щом се зачерви, вадиш.
Аз не съм го правила и нямам опит.
Днес се вихрих с един заек по малтийски  Crazy

Янче, една от теориите за коликите е, че докато суче бебето влиза въздух и после трудно излиза поради несъвършенста в храносмилателната система. Според друга - поради преяждане и натоварване на коремчето. Аз много си изпатих веднъж заради едни гъби - Дара се съдра да пищи два дни и да ака зелени аки. Педито беше катогерична, че е от тях. Не ядях и бобови и зеле ... друго не си спомням ...

# 29
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз си ям зеле и зелен боб, леща и тем подобни. Теди има по-слаби и по-малко колики от Габи. През 2-3 дни има кризи - проплаква по няколко пъти и се буди, но само толкова. Аз не съм стриктна сега с капките като се сетя давам, но вечер задължително.

Общи условия

Активация на акаунт