общи ли са играчките в градинката?

  • 4 269
  • 130
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 039
По темата  Mr. Green Не бих отказала на други деца да играят с наши играчки.Има и друго-все пак играчките са си на сина ми,не мои.Ако той иска да ги дава,не виждам нищо лошо в това  Peace

# 16
  • Мнения: 6 155
Това ми е болна тема  Confused
Излизам от вкъщи с една торба играчки. В градинката, обаче дребния не ги поглежда, а веднага се лепва на чуждите играчки.  #Cussing out Съответно децата започват да реват, аз търча да му обяснявам, че не е хубаво да взима на децата играчките...докато се обърна и вече пак същата процедура. Някои майки  успокояват децата си и дават играчките. Аз давам нашите и настава мир. Но има и голяма част /предимно баби/, които само като видят, че идва дете към играчките и почват да се чудят къде да си ги наврат, за да не им ги пипне друго дете.
Е, аз какво да правя - да го оставям да се дърпат за играчки или да обяснявам кое е наше и кое е чуждо? Tired Честно, не знам как да реагирам вече.

# 17
Много се радвам, че подкрепяш моето мнение Hug Аз процедирам по същия начин-но ми става болно за разни баби на които трябва да обяснявам, че няма нищо лошо моето дете да играе с тяхните играчки, както и обратното. Аз се радвам много когато някое детенце поиска от нашите играчки!!!!Ми то е такава радост - нова играчка!!!!!!!!!!
Колко малко и за колко кратко можем толкова лесно да зарадваме децата си - защо да ги лишаваме от това??? Няма значение дали са чужди

Мами, давайте и на чуждите деца играчките си!! Joy Joy Joy

# 18
  • Мнения: 6 155

Мами, давайте и на чуждите деца играчките си!! Joy Joy Joy
Аз давам, не съм стисната  Hug
Въпроса е, че на моето не дават Crossing Arms  /а е беличко, светличко ..на германче прилича Mr. Green/

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ние след ясла ходим на пързалките и обикновено не носим играчки (направо от яслата отиваме). Дъщеря ми най-вече се пързаля или катери разни стълбички, но 1-2 пъти имаше разни колички и кофички, с които пожела да си играе. Мрънкаше ми 5-10 минути и все отиваше при тях, но й обясних, че са чужди и не може да ги пипа. Честно казано щях много да се зарадвам, ако майката с играчките се беше обадила да позволи да си поиграе, защото ми беше неудобно да стърчим по средата на площадката и да оглеждаме играчките, а и щях да си спестя сто пъти повтаряне на едно и също. Но в крайна сметка детето ме разбра и отиде да се пързаля.
Все пак предпочитам наистина да не играе с чужди играчки, защото от опит знам, че чуждото се чупи най-лесно Laughing
Когато все пак сме носили нещо в градинката, другите деца си играят с нашите играчки, не ми е проблем. Но и не носим скъпи играчки. Имаме една количка, която много искам да разходим навън, но Радината баба май доста се е изръсила за нея и ще ми е кофти да я счупи или открадне някой Confused

# 20
  • София
  • Мнения: 1 163
замисляли ли сте се защо майките не ги дават? Ами заради собствените си деца, които като видят че други им взимат играчката ще почнат да се тръшкат и да ревят, а някои даже и удрят натрапниците. Моето дете си предлага играчките на останалите самичко,но съответно взима чуждите.

# 21
  • Мнения: 25 610
Ох, тези проблеми отдавна са зад гърба ми, та даже не си спомням имала ли съм ги, или не, но ми се ще да попитам:
Учите ли децата си първо да питат дали може, преди да вземат чужда играчка? А на "вълшебните" думички? Изобщо наблягате ли на обучението относно чуждата собственост и че не всичко атрактивно, което се изпречи пред очите на детето, е негово?
Честно казано, грозна гледка е дете, което седи и дебне като крадлива сврака какво да плячкоса. Грозно е също да се наблюдава  обикалящо масите в заведение дете, което ходи и си проси храна и напитки от непознатите, а родителите го гледат гордо: "То, нашето, гладно няма да умре!"
Приятелка ми разказваше със смях навремето, как 1-2 годишното й дете граби от ръцете на хората каквото си хареса за ядене и пиене, включително и бира от клошар, поседнал в парка! И докато стигне до него, вече било надигнало шишето да пие! Crazy
Винаги съм си мислила, че ранното обучение на детето за кое може да вземе и кое не, както и за начините за придобиването му, е много полезно не само относно поведението му в обществото като цяло, но и като превенция срещу така модерното "тръшкане" на децата в магазините.  Peace

# 22
  • Мнения: 1 547
Учите ли децата си първо да питат дали може, преди да вземат чужда играчка? А на "вълшебните" думички? Изобщо наблягате ли на обучението относно чуждата собственост и че не всичко атрактивно, което се изпречи пред очите на детето, е негово?


Точно това мислех и аз  Crazy Прави ми впечатление, че много малко деца питат "може ли", преди да вземат играчка, привлякла вниманието им. Хайде, дете на годинка да предположим, че няма нужда да пита, но от 2 нагоре - задължително. За мен също е важно ранното вменяване на понятията "мое"/"чуждо" и "може"/"не може", плюс съответното уважение към това, което не ни принадлежи.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Lilqna, аз не мога да си представя майка, която ще има сърце да гледа как децата пищят за нейни играчки и ще си прави пас. При положенеи, че и тя има дете и знае какво е  Tired
Никол, аз имах предвид да приемем, че има и такива майки(и баби) и че нямаме право да им се сърдим. Просто това е тяхно право да пазят личните си вещи. Би трябвало да насочим вниманието си към нашите деца и да им обясним(колкото ни е възможно), че не всяка играчка е достъпна. С въпросчето: Може ли? да започват(както казва кака Сийка).
Има такива майки, да, ако не си ги срещала още, ще ги срещнеш и трябва да знаеш ти и детето ти как да реагирате.

# 24
  • Мнения: 1 426
Ако играчката е лесно чуплива, разбира се, че майката ще си я прибере, друг е въпросът, че в градинката е добре да се излиза с трудно чупещи се играчки.
Освен това, случаи всякакви: може въпросната количка да му е била току-що подарената мечтана играчка на това дете и затова майката да се е притеснила да не се повреди още на първото излизане.
И, разбира се, Кака Сийка е много права - децата трябва да бъдат учени на добри обноски колкото се може по-рано. Някак си не си представям мое дете да напира да вземе играчката на чуждото, онова да си я дърпа, а аз да казвам на майката: накарай детето си за даде играчката си на моето, какво се е заинатило!

# 25
  • София
  • Мнения: 748
Според мен, когато излезеш с играчка в градинката, трябва да си я прежалил, че може да си я прибереш счупена или дори изобщо да не си я прибереш.

# 26
  • Мнения: 17 407
Съгласна с Как Сиийка. КОй е казал, че щом са на площадката са общи? Все пак трябва да се знае кое е свое и кое- чуждо. При нас се е стигало до там деца, дошли без играчки да дърпат и настъпват тези на дъщеря ми, когато тя си ги събира, за да си тръгнем....НЕ знам за тази майка... аз сигурно щях да им дам количката да поиграят. Тя обаче не е длъжна да го прави Wink

# 27
  • Мнения: 1 113
Аз съм казала на Лилия, когато излизаме да си взема играчка, за която няма да плаче после ако се счупи (било от нея, било от друго дете). Скъпи играчки също не й позволявам да изнася от вкъщи. Само че това може да стане само при по-големите дечица, които вече разбират и осъзнават нещата, деца, на които "Може ли?" вече присъства в речника. При по-малките деца е много трудно да им обясниш, че не всичко е тяхна собственост и че може друго дете също да иска точно в този момент да си поиграе с "набелязаната" играчка. Затова напълно подкрепям:
Според мен, когато излезеш с играчка в градинката, трябва да си я прежалил, че може да си я прибереш счупена или дори изобщо да не си я прибереш.

# 28
  • Мнения: 6 155
Учите ли децата си първо да питат дали може, преди да вземат чужда играчка? А на "вълшебните" думички? Изобщо наблягате ли на обучението относно чуждата собственост и че не всичко атрактивно, което се изпречи пред очите на детето, е негово?
Да, уча го. Непрекъснато обяснявам, че не трябва да се взимат чужди играчки и да пита първо дали може. А когато свърши да си играе и я върне да благодари. Но толкова често го повтарям, че вече се чудя дали не прекалявам? Rolling Eyes

Вие как реагирате когато детето ви вземе чужда играчка?

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Вие как реагирате когато детето ви вземе чужда играчка?
Чакам да реагира майката или който е с детето, на което е играчката. Ако не реагира - значи може. Понеже малката не може още да говори. В повечето случаи тя няма против да играят с нейните играчки, но има деца, които се сърдят, ако тя си поиграе с техните - в този случай й отвличам вниманието с нещо друго или я оставям сама да разбере, че това е на друго дете и то е против. Обикновено отстъпва и не се инати.

Общи условия

Активация на акаунт