За бебето Петърчо от "Такъв е животът"!

  • 6 948
  • 127
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 100
А някой знае ли адреса на "бабата"?

# 16
  • Мнения: 2 353
  Не гледах предаването днес, но ми е ясно за какво говорите. Аз съм с две ръце.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Определено лъжат, че бабата не е знаела!!
Додо, казвай ти ли ще звъннеш или аз да звъня в понеделник? Телефона е май този на Глобал Вижън, който Шушон даде.

За мен е без значение. Както кажеш.

# 18
  • Мнения: 4 380
Пуснах темата преди xenia да пише в последния си пост, че за сега операция няма да се прави докато не се уточни дали хидроцефалния синдром ще отшуми.
Остава ни да стискаме палци за Петърчо да се оправи!

Аз останах с убеждението, че тази потребителка просто споделя мнение базирано на видяното в предаването. А не изразява взето решене на лекарите да не се прави операция. Или греша?

Не не грешиш. Поинтересувайте се как стоят не6щата, но мисля, че ще разберем още другата събота. Всъщност, от последните снимки и до сега също може да има промяна. Дай бог към все по-добро.

Не винете майката- самата тя е още дете!

# 19
  • София
  • Мнения: 12 554
И в миналата тема за Георги написах, че лично аз не виня майката на Петър, а баба му най-вече. Не можем да очакваме адекватно решение от 16-годишно уплашено дете. Но от бабата - напълно съм съгласна с Miracle_girl, че поведението й е супер безотговорно.

Относно предаването - авторката на Такъв е животът е Милена Будинова. Така че най-добре този, който ще звънне да я потърси лично нея. Едва ли Халваджиян ще каже нещо съществено.
Лекарят, който прегледа Петърчо е проф. Бусарски. Мисля, че много от вас го познават. Той изрази мнение, че хидроцефалията на Петър е възможно да е следствие и от опити на майката да го махне чрез медикаменти.
Може би най-добре той ще каже дали се налага операция сега или не. Тук има много мами, които му имат координатите. А иначе Петърчо е в дом Майка и дете в Лозенец.

Сега влязох в сайта на БтВ. Предаването се прави от СуперНова медия. Имат само мейл за контакт - info@supernovamedia.bg

Опааааа току що се сетих, че те имат и регистрация във форума. Бяха пускали тема, ако някой иска да участва в предаването. Може направо лични да им пишем - ето им профила - http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=42834

Последна редакция: нд, 20 май 2007, 08:18 от nana77

# 20
  • София
  • Мнения: 1 951
И аз подкрепям идеята да помогнем на малкия Петърчо.Бебето е настанено в дом за деца в кв. Лозенец.Доцент Бусарски каза,че операцията струва 3500 лева,но здравната каса не поема разноските.И колкото по бързо се направи ,толкова по добре за детето.В мозъка му вече беше започнала да се адсорбира течност.Виждаше се от направения скенер.

# 21
  • Мнения: 2 922
И аз подкрепям идеята да помогнем на малкия Петърчо.

Аз също  Peace

# 22
  • sofia
  • Мнения: 7 477
И аз подкрепям идеята да помогнем на малкия Петърчо.Бебето е настанено в дом за деца в кв. Лозенец.Доцент Бусарски каза,че операцията струва 3500 лева,но здравната каса не поема разноските.И колкото по бързо се направи ,толкова по добре за детето.В мозъка му вече беше започнала да се адсорбира течност.Виждаше се от направения скенер.

Додо,моля те кажи(не съм гледала) какво му е на детенце и каква операция следва Praynig Praynig Praynig

# 23
  • Мнения: 750
Kажете кога и как се събират парите за детето....и аз ще помогна!

Ще следя темата!

# 24
  • София
  • Мнения: 12 554
Петърчо е с хидроцефалия. Трябва да се направи операция за поставяне на клапа на главичката. Именно клапата струва 3500 лв. Но по думите на проф. Брусарски това не се поема от НЗОК.

# 25
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Петърчо е с хидроцефалия. Трябва да се направи операция за поставяне на клапа на главичката. Именно клапата струва 3500 лв. Но по думите на проф. Брусарски това не се поема от НЗОК.

не е вярно CloseКлапите ги има,дава ги американска фондация.Скоро даже имаше слу4ай на детенце от дом с който работим и клапата се осигури безплатно.Както и операцията.На децата в домовете пове4ето неща им осигурява държавата(много от нещата де,не вси4ко).Ще проверя още днес и ще пиша.
Но ако се наложи клапа ние ще помогнем с 4аст от парите.
Моми4ета,нека проверя днес  Hug


така......трябват ни ден-два да изясним има ли ,няма ли клапа.........Няколко фондации осигуряват такива и ще се знае утре какво е положението.Инфото ми от преди минути е,4е Брусарски е в Св.Иван Рилски където оперираха Надето,клапата не е ползвана за нея защото била за бебе......Доц.Цеков има тази клапа и е въпрос на малко време да ги притиснем да я сложи на Петър4о.Стига да е подходяща самата клапа.

Но мои трябва то4но инфо за детето-възраст и кой ще оперира Praynig

Последна редакция: нд, 20 май 2007, 09:55 от lavender

# 26
  • Мнения: 4 371
Ох, дано да стане тая работа с операцията Praynig
Ще следя темата.

# 27
  • София
  • Мнения: 12 554
Данни за възрастта на бебето ще дадат най-точно от Дома в Лозенец. Може би в момента е на около 2 месеца.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Това, което е написала Роси е много много обнадеждаващо! Hug
Според мен детенцето не беше на повече от месец.

# 29
  • Мнения: 875
записвам се да следя темата

Общи условия

Активация на акаунт